Recenze a porovnání pojištění domácnosti Kooperativa Pojištění domácnosti | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Kooperativa Pojištění domácnosti

Velmi dobré Celkové hodnocení

Široká nabídka služeb v kategorii Pojištění domácnosti / majetku

Klady

  • 10 % sleva za sjednání online
  • Celá řada připojištění
  • Široká škála asistenčních služeb
  • Kvalitní pojištění i v základní variantě

Zápory

  • Pojištění odpovědnosti třeba připojistit
  • Nepřehledné podmínky a web
  • Nízké limity u základní asistence

Kooperativa si už několik let drží pevné místo na našem trhu, přičemž se řadí také mezi jedny z největších pojišťoven. Konkrétně tak jejích služeb využívá přes 2 miliony klientů, přičemž pojištění majetku a domácnosti se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších produktů. Ve spojitosti s nimi nabízí komplexní nabídku krytí a připojištění, díky nimž se mohou klienti krýt před různými riziky, a to i těmi méně častými.

Základní charakteristiky

Pojištění domácnosti od Kooperativy je vhodné pro širokou škálu klientů, přičemž jej ocení i ti nejnáročnější. Jelikož se pojišťovna snaží držet krok s moderními technologiemi, nabízí kromě klasických způsobů sjednání pojištění i možnost vyřízení celého procesu kompletně online. I když je pojišťovna poměrně často spojována s negativními recenzemi, nabízí jako jedna z mála velmi komplexní pojištění domácnosti.

To má co nabídnout i v základní variantě, což u konkurence obvykle nebývá zvykem. Vybírat můžete pouze ze dvou tarifů, které však lze doplnit o různá připojištění. Kromě toho pojišťovna nabízí také celou řadu asistenčních služeb, a to i ty které nejsou zas tak běžné. Výhodou je také 10% sleva za sjednání online či vlastní volba spoluúčasti ve výši od 0 do 10 000 Kč.

Pojistná krytí

Pojistná krytí se u Kooperativy nějak zvlášť neliší od konkurence. Najdete tu vše od základních krytí, jako jsou různé živly, pád stromu či vybrané přírodní katastrofy. Za základní tarif je zde považována varianta PRIMA, jenž je ochuzena pouze o rizika spojená se zkratem, atmosférickými srážkami, krádeží či pojištěním věcí v zavazadlovém prostoru.

Sjednat si můžete hned několik připojištění, mezi něž patří například běžná odpovědnost, odpovědnost z vlastnictví, pojištění garáže nebo hřbitovní stavby či prodloužení záruky na domácí spotřebiče.

Asistenční služby

U Kooperativy můžete počítat i s rozsáhlým výčtem asistenčních služeb, které vás v případě nouze opravdu příjemně potěší. Základní balíček asistenčních služeb obsahuje například služby spojené s nouzovou situací (havárie, porucha), dezinfekcí či odchytem rojů, deratizací, ostrahou majetku či opravou spotřebičů.

U tarifu KOMFORT jsou dostupné všechny vyjmenované služby s vyššími pojistnými limity, přičemž vám budou poskytnuty i další asistence, jako je pomoc při stěhování, konzultace s právníkem či IT a kyberbezpečnostní služby. K dispozici je navíc připojištění právních služeb.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníci považují pojišťovnu Kooperativa za jednoho z předních poskytovatelů na trhu, což má podle nich vliv i na nabízené služby. Nabyté zkušenosti se tak podle nich odráží na složení dostupných tarifů, přičemž jednotlivá pojištění, připojištění i asistence jsou na velmi vysoké úrovni. Z hlediska nabízených služeb si pojišťovnu chválí i samotní klienti. Na druhou stranu se občas objevují stížnosti na uživatelskou podporu a způsob likvidace některých pojistných událostí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní klady pojištění odpovědnosti od pojišťovny Kooperativa patří především bohatá nabídka připojištění. Vybírat můžete například z připojištění odpovědnosti z vlastnictví, připojištění garáže či hřbitovní stavby – je nutno podotknout, že některé z nich jsou u jiných pojišťoven zahrnuty v základu.

Pojišťovna myslí na moderní přístup, takže nabízí i sjednání pojištění zcela online. Velkou výhodou je také široká nabídka asistenčních služeb a správně zvolená krytí v základním balíčku, s nímž si vystačí i mírně nároční klienti. Každopádně má pojištění i své nevýhody, včetně nepřehledného webu a nízkých limitů asistence.

Porovnání s alternativami

Pojištění domácnosti od pojišťovny Kooperativa se v mnohých ohledech dokáže vyrovnat podobným produktům, jako je pojištění Můj majetek od Generali České pojišťovny. Vhodnou alternativou je i pojištění od ČSOB, které navíc nabízí přehlednější web a srozumitelné znění podmínek. Pokud si však vystačíte s jednodušší verzí pojištění, jsou pro vás dostupné i další varianty jako je pojištění od ČPP, PVZP či Allianz.

Závěrečné shrnutí

Pojištění domácnosti od pojišťovny Kooperativa nabízí komplexní služby, díky čemuž se můžete efektivně chránit před většinou rizik. Počítat lze také s širokou škálou asistenčních služeb a dalších připojištění. V porovnání s konkurencí se tedy jedná o jednu z nejlepších nabídek na trhu, která dokáže vyhovět téměř každému.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

2 (PRIMA, KOMFORT)

Dům

Ano

Byt

Ano

Chalupa

Ano

Garáž

Lze připojistit

Komplexní pojištění

Ano

Pojištění odpovědnosti

Lze připojistit

Spoluúčast (Kč)

0 - 10 000

Základní krytí v první variantě balíčku

Ano

Přírodní katastrofa

Ano

Vodovodní škody

Ano

Atmosférické srážky

Ano (pouze KOMFORT)

Věci v zavazadlovém prostoru

Ano (pouze KOMFORT)

Krádež

Ano (pouze KOMFORT)

Povodně a záplava

Ano

Pád letadla

Ano

Pád stromu

Ano

Tornádo

Ano

Společné prostory

Ano

Skla a sanitární zařízení

Ano

Invalidní vozík a kočárek

Ano

Náhradní ubytování

Ano

Sjednání online

Ano

Sjednání telefonicky

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Live chat

Ano

Asistenční služba nonstop

Ano

Asistence

Ano

Právní asistence

Lze připojistit

Vandalismus

Ano

Zkrat

Ano (pouze KOMFORT)

Autor: | Datum: | Produkt: Kooperativa Pojištění domácnosti | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kooperativa Pojištění domácnosti

Kooperativa Pojištění domácnosti