Recenze a porovnání pojištění domácnosti Slavia | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Slavia

Klady a zápory

  • Pojištění věcí v garáži na jiné adrese
  • Asistenční služba není zahrnutá v ceně
  • Některá běžná rizika nutno připojišťovat

Základní informace

Ve třech variantách je možné sjednat pojištění domácnosti od pojišťovny Slavia. Na výběr je z balíčku Základ, Standard a Nadstandard, které se od sebe liší rozsahem pojištěných rizik.

Ceny, se kterými pojišťovna počítá při výpočtu pojistného plnění, jsou jak nové, tak časové a obecné, podle povahy konkrétních poškozených či zničených předmětů. Spoluúčast se sjednává ve smlouvě individuálně. Čím je spoluúčast vyšší, tím nižší je částka pojistného. Asistenční služba není na rozdíl od většiny pojistek započítána přímo v ceně, ale lze ji připojistit a to ve dvou variantách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt

Krytí živelních rizik

Ve všech balíčcích pojištění domácnosti jsou kryta téměř všechna živelní rizika. Dvě z nich, imploze a tíha sněhu a námrazy, ale nejsou přímo uvedeny v pojistných podmínkách. Riziko zatečení atmosferických srážek, které bývá součástí rozšířených balíčků, je možné připojistit. Připlatit si můžete také za pojištění proti povodni a záplavě.

Krytí vodovodních a technických rizik

Technická a vodovodní rizika nejsou v základu kryta tolik, jako u některých dalších pojišťoven. Například náraz vozidla nebo vodovodní havárie jsou základními riziky, které ale v tomto případě najdete až v balíčku Standard. Až nadstandardní je z pohledu pojišťovny Slavia riziko zkratu, poškození obsahu chladicího zařízení a také následky mrazu na vodovodním a topném systému. Riziko vystoupení vody z odpadního potrubí je nutné připojistit.

Krytí dalších rizik

Připojištění je nutné také v případě krádeže, loupeže a vandalismu. Tato rizika jsou přitom běžně pojišťována. Další možností připojištění je pojištění v občanském životě, které pokrývá majetkovou i zdravotní újmu způsobenou třetím osobám. Výhodou je i pojištění předmětů uložených v garáži na jiné adrese.

Naše zhodnocení a závěr

Pojištění domácnosti u pojišťovny Slavia se dělí do tří balíčků, které se liší rozsahem pokrývaných rizik. Základní varianta kryje živelní rizika a pouze některá technická a další rizika. Některé běžné události nejsou v základu vůbec pokryty. Rizika spojená s odcizením nejsou dokonce zahrnuta v žádném z balíčků a je nutné je zcela připojistit v případě potřeby.

Jestliže hledáte pojištění, v jehož základu najdete pokrytí většího počtu pojistných rizik, doporučujeme k přečtení recenzi pojištění domácnosti od ČSOB.

Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Slavia
Nikola Engelmann je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Slavia

Slavia