Menu

Nejlepší pračky se sušičkou AEG a jejich recenze

Jste ve svém bytě omezeni prostorem a najít volné místo pro sušení prádla je pro vás dost velkým problémem? Pak ho vyřešte užitečnou symbiózou pračky a sušičky. V jednom naprogramovaném cyklu prádlo vyperete a zároveň také usušíte. A bude vám k tomu stačit pouze jediný elektrospotřebič. Jedním z předních výrobců domácích elektrospotřebičů včetně praček se sušičkou je společnost AEG. V tomto článku si povíme více o samotné značce a rozebereme si specifika jejích praček se sušičkou. O dalších značkách jsme zpracovali samostatné články, ve kterých se dozvíte více o pračkách se sušičkou LG, Samsung, Candy, Bosch a Beko.

Nejlepší pračky se sušičkou AEG dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou AEG

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Původem německá značka Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, zkráceně AEG, vznikla již v roce 1887 a patří tak k jedněm z nejstarších výrobců elektrospotřebičů na trhu. Jejím primárním zájmem nebyly vždy spotřebiče do domácnosti, jako je tomu dnes, stála také za výrobou letadel a aut a elektrifikacích železničních tratí. V roce 1967 se AEG spojilo se společností Telefunken, divize domácích spotřebičů přešla v roce 1996 pod firmu Electrolux. Z původní společnosti AEG zůstalo jen pár samostatných kousků, zbytek pozřel automobilový gigant DaimlerChrysler.

Kdo a kde vyrábí AEG

Jak již bylo zmíněno, domácí spotřebiče AEG v současnosti vyrábí švédská společnost Electrolux, ovšem stále pod obchodní značkou AEG. Továrny na tyto produkty najdete po celém světě, výrobky pro evropský trh vznikají v Polsku, Maďarsku, Itálii, Rumunsku, Německu, Švédsku a v Číně.

Charakteristika praček se sušičkou AEG

Pračky se sušičkou AEG si poradí za vás. Díky elektronice si samy zváží vaše špinavé prádlo, nastaví vhodnou délku a intenzitu praní a po celou dobu praní budou monitorovat prací cyklus. Vy jen z početné nabídky pracích a sušicích programů vyberete ten, který bude nejvíce vyhovovat vašemu oblečení. Samozřejmostí je odložený start, program proti pomačkání prádla, speciální programy pro ruční praní a vlnu, parní programy či rychlý start. Vy si pouze zvolíte teplotu a otáčky při odstřeďování.

Pračka se sušičkou AEG má ochranu proti náhodnému vytečení vody. Na konec navoleného programu vás upozorní časovač. Prádlo vyždímáte až při 1600 otáčkách za minutu, čímž se eliminuje množství vody ve vypraném prádle. To má samozřejmě vliv i na následné sušení prádla, které bude tím pádem rychlejší.

Energeticky patří tyto modely převážně do nejlepší třídy A, na praní poskytnou kapacitu 7 až 10 kg, na sušení zpravidla 4 až 6 kg. V nabídce jsou volně stojící i vestavné modely, v současnosti (květen 2018) můžete vybírat pouze z praček s předním plněním.

Pračky se sušičkou DualSense

Vlastně je úplně jedno, jestli ve svém šatníku máte jemné a vlněné tkaniny náročné na praní nebo ty outdoorové, které vyžadují zase odlišné zacházení. Pračky se sušičkou DualSense si poradí se všemi, a to za pomoci unikátních technologií SensiDry a DualSense . Vašemu prádla bude věnována profesionální péče, kterou si určitě zaslouží. Díky ní bude vaše oblečení déle vypadat jako nové, protože tkaniny nebudou nikdy při procesu sušení vystaveny nadměrnému teplu, které by je mohlo poničit.

Pračky se sušičkou ÖkoKombi

Jedinečnost této řady praček se sušičkou spočívá v jejich úspornosti, díky technologii tepelného čerpadla totiž při sušení nepoužívají vodu, jako je tomu u většiny běžných praček se sušičkou, a proces sušení tak nijak nezvyšuje její spotřebu.

Další technologie a certifikáty

Invertorový motor – Invertorový bezkartáčový motor je mnohem odolnější, výkonnější a tišší než klasické motory. Nepoužívá uhlíky, ale je řízený elektronicky, takže eliminuje třecí síly, jiskření a opotřebovávání. Tím dosahuje plynulé regulace a má současně výborné výsledky při minimální spotřebě energie a minimálním hluku. Značka AEG na něj dokonce poskytuje záruku 10 let.

ÖkoMix – Aby bylo praní prádla opravdu dokonalé a vy jste z pracího bubnu vytáhli perfektně čisté a nadýchané prádlo, výrobce AEG neustále zdokonaluje systém praní. Proto přišel s inovativní technologií ÖKOMix®, která smíchá prací prášek a aviváž s vodou ještě před začátkem praním. Do každičkého vlákna vašeho oblečení se tak dostane prášek i aviváž a vaše prádlo bude skvěle vypráno.

ProSense – Pračka se sušičkou AEG se pomoci důmyslné technologie ProSense hlídá každou náplň bubnu, sleduje hlavně její vlhkost a teplotu a pak následně upravuje prací program na míru každého praní zvlášť. Senzory uvnitř elektrospotřebiče na základě zjištěných údajů upravují délku pracího procesu a optimalizují podmínky tak, abyste získali co nejlepší kvalitu praní za co nejmenší spotřebu elektrické energie.

NonStop 60 Minute – Stala se vám nehoda a vy jste si ušpinili vaše oblíbené oblečení? Nevadí, protože už během hodiny si ho budete moci na sebe opět obléci. A to pomocí rychlého programu NonStop 60 Minute. Pračka se sušičkou AEG prádlo vypere a usuší během 60 minut – prakticky na počkání.

Woolmark Blue – Vlněné oblečení vyžaduje tak speciální péči, že je nutné je prát v ruce, aby nedošlo k poškození vlněného vlákna. Výrobce AEG však jde s dobou a snaží se o co největší úsporu času svých zákazníků. Proto vyvinul pračku se sušičkou s certifikací Woolmark Bule, která je schopná bezpečně vyprat a usušit i ty nejjemnější tkaniny určené pouze pro ruční praní – hravě si tedy poradí i s vaším vlněným oblečením.