Menu

Nejlepší pračky se sušičkou LG a jejich recenze

Mnoho z nás si bez sehraného tandemu pračky a sušičky nedokáže dost dobře představit život. Není totiž nic jednoduššího, než prádlo nejprve nechat vyprat a následně usušit. Co když však byt nenabízí dostatek místa pro dva poměrně rozměrné spotřebiče? Řešením je nákup kombinované pračky se sušičkou, což pro mnohé představuje velmi rozumný kompromis. Jednou z firem, která se na podobná zařízení specializuje, je i jihokorejská společnost LG. A právě o produktech z její dílny pojednává následující článek. Jestliže se chcete dozvědět více také o pračkách se sušičkou značek Samsung, Candy, Bosch, Beko a AEG, přečtěte si zvláštní články, které jsme pro vás připravili.

Nejlepší pračky se sušičkou LG dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou LG

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Dějiny firmy se začaly psát na území Jižní Koreje roku 1958, ačkoliv stopy můžeme pozorovat již dříve. V roce 1947 totiž spatřil světlo světa první jihokorejský výrobce plastů Rak-Hui, jehož výslovnost se podobala anglickému Lucky. Vlivem svého překotného růstu musel pro uspokojení velkého množství požadavků založit druhou společnost jménem Goldstar. A když se v roce 1958 oba podniky spojily pod jednou vlajkou, vznikla společnost Lucky-Goldstar. Mnohem většího věhlasu si ovšem získala její zkratka LG.

Další roky se nesly ve znaku rychlého rozvoje firmy. Mezi její úspěchy patří kupříkladu výroba prvního jihokorejského rádia nebo prodej vysoce účinných pracích prášků. Již od počátku musela soupeřit se svým starším a ekonomicky silnějším rivalem Samsungem, takže vždy hledala cestičky, jak se odlišit.
Potřeba expanze na západní trhy s sebou v 90. letech nesla i změnu názvu a celkové image. Lucky-Goldstar změnil svůj oficiální název na LG a současně vznikl dnes již ikonický slogan Life´s Good. Hravé slovní spojení charakterizuje značku dodnes.

V současné době je LG jedním z největších producentů televizorů na světě. Zároveň patří mezi lídry v oblasti inovací a neustále přichází s novými řešeními zlepšujícími obraz či zvuk. Podíl na trhu s mobilními telefony v posledních letech neustále klesá a ze světové dvojky se LG stala pětkou. Velké obliby ovšem dosáhly i domácí spotřebiče, stojící trochu stranou hlavní pozornosti. Svými výbornými vlastnostmi za rozumnou cenu si však získaly oblibu milionů domácností.

Kdo a kde vyrábí LG

Výroba praček, sušiček i kombinovaných spotřebičů probíhá v rozsáhlém závodě v polské Wroclawi. K jeho otevření došlo v roce 2011, takže je vybaven nejmodernějšími technologiemi a výrobními linkami.

Charakteristika

V obchodech se lze setkat s desítkou různých modelů kombinovaných praček se sušičkou. Jedná se výhradně o volně stojící spotřebiče s předním plněním.

Množství prádla se pohybuje v rozmezí od 7 do 12 kg v případě praní a od 4 do 8 kilogramů pro sušení. Většina spotřebičů dosahuje hodnocení A energetické náročnosti, setkáte se ovšem i s horší třídou B. Míra hlučnosti se pohybuje okolo 55 dB pro praní a sušení, při odstřeďování zatíží váš sluch 71 decibely.

Pokud jde o finanční náročnost, pohybuje se značka zhruba v průměru startovního pole. Nejlevnější modely zakoupíte zhruba za 15 000 korun. Na trhu se ovšem nachází i prémiový spotřebič s cenovkou přesahující 32 000 Kč.

Produktové řady

Prim v současné produkci kombinovaných praček se sušičkou z dílny LG hraje produktová řada 2019. Zvláštní zmínku si zaslouží i zajímavé řešení v podobě LG TwinWash Mini.

2017

Série označená rokem svého vzniku se může pyšnit celou řadou unikátních technologií. Základem je Inverter Direct Drive motor s přímým připojením k bubnu. Ten vyniká poměrně tichým chodem a firma na něj navíc nabízí desetiletou záruku.

Technologie 6 Motion Direct Drive využívá šesti různých pohybů bubnu pro zajištění důkladného vyprání a vysušení prádla. Speciální prací program pro alergiky používá služeb páry pro odstranění činitelů způsobujících alergie. Funkce „Přidat prádlo“ umožňuje doplnit buben ještě v průběhu cyklu pracího. U některých programů je zapotřebí chvíli počkat na odčerpání vody, jindy se dvířka odblokují okamžitě.

Připojení přes Wi-Fi uplatňuje technologie Smart ThinQ. Jejím prostřednictvím můžete průběh praní sledovat a ovlivňovat i mimo domov. Funkce stažení programu navíc dává možnost nabídku pračky rozšiřovat o další prací programy. Pro zjištění případných problémů a jejich promptní vyřešení je určena tzv. Smart Diagnosis.

LG Twin Wash

Trošku mimo hlavní proud stojí zajímavý experiment zvaný LG TwinWash Mini. Jedná se o možnost připojit k pračce se sušičkou navíc i minipračku. V případě nutnosti tedy nemusíte čekat na dokončení sušicího nebo pracího cyklu, ale potřebný oděv vyprat okamžitě. Minipračka se hodí především na choulostivé prádlo.

2019

Produktová řada z roku 2019 obsahuje všechny dosud zmíněné funkce včetně možnosti rozšíření o TwinWash Mini. Novinkou je technologie TurboWash360°, která nabízí rychlé vyprání už za 39 minut. K tomu slouží 3D trysky, které prádlo sprchují ve čtyřech směrech. Pod zkratkou AI DD se potom skrývá automatická detekce prádla, která nově rozpozná jeho hmotnost i materiál a dle toho zvolí optimální pohyby bubnu.