Menu

Nejlepší pračky se sušičkou Samsung a jejich recenze

Jen málokdo si asi firmu Samsung spojí s produkcí velkých domácích spotřebičů. Její logo jsme si navykli vídat spíše ve spojení s mobilními telefony či tablety. Zdání však klame! Jihokorejský gigant má totiž celou divizi věnovanou produkci domácích spotřebičů, mezi něž nepochybně patří i pračky či sušičky. Následující článek věnujeme praktickým kombinacím obou druhů spotřebičů určených pro menší byty. Informace o pračkách se sušičkou značek LGCandy, Bosch, Beko a AEG najdete v samostatných článcích.

Nejlepší pračky se sušičkou Samsung dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou Samsung

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Samsung začínal jako malá dílna založená Lee Byungem-Chulem v jihokorejském Tegu. Protože se jednalo o obchodnickou společnost, nesla přídomek Store. Do 50. let si vedla velice dobře, ale její nadějný vývoj přerušily hrůzy Korejské války. Vlivem obtížné politické situace došlo k jejímu přesunu do hlavního města Soulu a zůstal jednoslovný název Samsung.

Hned od počátku bylo patrné nové zaměření podniku na expanzi do dosud neprobádaných odvětví. V roce 1953 spatřila světlo světa první jihokorejská rafinerie na cukr, která též byla vůbec první továrnou založenou po válce. Podnik zabrousil i do rychle se rozvíjejících oborů jako je zprostředkování služeb, nákup a prodej cenných papírů či pojišťovnictví. Když však otec zakladatel Lee založil první rádiovou a televizní stanici nesoucí název Samsung Electronics, nalezla společnost svůj nový směr.

V průběhu 80. let byly založeny divize věnující se navrhování a konstruování elektroniky. Byl zkonstruován první jihokorejský televizor, nejprve černobílý a později se dočkal i barev. Společnost se postupně prokousávala na pozici globálního lídra ve vývoji a technologických inovacích. Výbornou pozici jen potvrdilo otevření nových poboček a továren v Evropě a na americkém kontinentu.

O dekádu později skončilo široké rozkročení firmy. Začala se výhradně orientovat na trojici nejnadějnějších oblastí podnikání – inženýrství, chemický průmysl a elektroniku. Právě ve třetím jmenovaném odvětví dosáhla největších úspěchů. Roku 1992 se stala jedničkou na poli produkce paměťových čipů a jen o tři léta později představila historicky první LCD obrazovku. Na mnoha projektech spolupracuje dodnes s japonským koncernem Sony.

Ačkoliv hlavní orientace Samsungu spočívá v drobné elektronice, nevyhýbá se ani produkci domácích spotřebičů. Početně sice není nabídka příliš široká, avšak v případě zájmu si můžete bez větších problémů vybavit jejími zařízeními celou domácnost. Nutno podotknout, že ani zde nezapomíná na technologické inovace a propracované funkce.

Kdo a kde vyrábí Samsung

Jak je v dnešním světě běžné, Samsung během své existence převzal hned několik menších rivalů. Názvy jako Viv, Quietside, Prixomal Data nebo LoopPay ale asi laikovi mnoho neřeknou. Ve většině případů se totiž jedná o inovátorské firmy, jejichž technologie jihokorejský gigant nákupem získal a následně implementoval do svých výrobků.

Strategie Samsungu se od ostatních velkých hráčů na trhu liší též tím, že svou výrobu koncentruje do několika málo závodů. Těch je celkem sedm, přičemž čtyři se nacházejí v Jižní Koreji, dva v Číně a jeden ve Spojených státech. Pro výrobu sušiček, stejně jako ostatních spotřebičů, využívá kapacit továren v čínském Suzhou a jihokorejském Onyangu.

Charakteristika

Nabídka praček se sušičkou nesoucích logo Samsung je velice úzká a na trhu se vyskytují pouhé tři modely. Svými vlastnostmi se ovšem bezesporu řadí mezi to nejlepší ve vyšší střední třídě. Kapacita praní se pohybuje od 8 do 9 kilogramů, zatímco sušička pojme 4,5 – 6 kg prádla. Všechny tři výrobky je možné nalézt v nejúspornější třídě A.

Pokud jde o hlučnost, nacházíme se zhruba v průměru. Při praní vydávají průměrně okolo 53 decibelů, odstřeďování je zhruba o 20 dB hlasitější. Klasicky uprostřed se pohybuje sušení, zatěžující sluchové ústrojí 62 decibely.

Cenový průměr činí zhruba 18 000 korun. Z tohoto hlediska se jedná o dražší spotřebiče, avšak stále ještě spadají do vyšší střední třídy. Cenové hladiny vrcholných značek segmentu rozhodně Samsung nedosahuje.

Unikátní technologie

Jelikož se v současnosti prodávají na tuzemském trhu pouhé tři modely kombinovaných spotřebičů Samsung, nelze je rozdělit podle produktových řad. Za zmínku však stojí unikátní technologie, které se vyskytují v dané podobě výhradně u výrobků této značky.

Eco Bubble

Technologie Eco Bubble zaručí účinnější a rychlejší praní při nízkých teplotách. Ještě před započetím cyklu totiž do pracího prostředku vstříkne směs vody a vzduchu. Tím se vytvoří hustá pěna, pronikající do vláken a zajišťující vysokou účinnost.

Bubble Soak

Pro čištění velmi odolných skvrn slouží Bubble Soak. Tato funkce je využitelná s programy Bavlna, Dětské prádlo a Syntetika. Prádlo se na 30 minut namočí do aktivní pěny, která z něj pomůže odstranit i velmi zašlé nečistoty. O onu půlhodinku se cyklus prodlouží, výsledný efekt však za to stojí.

Air Wash

Technologie Air Wash využívá služeb teplého vzduchu pro odstranění prachový částic a bakterií. Využít ji můžete i pro údržbu obleků či klobouků, protože při práci není využito vody.

Dvířka Add Wash

Speciální konstrukce dvířek umožňuje přidat kus prádla v průběhu cyklu. Stačí stisknout příslušné tlačítko a dvířka se odblokují. Z bezpečnostních důvodů však tuto funkci lze využít pouze při teplotách do 50 °C.

Optimal Dry

Funkce Optimal Dry zajišťuje úsporu času a energie. Sada senzorů totiž neustále monitoruje vnitřní prostor spotřebiče a podle vnitřní vlhkosti udává, kolik času bude potřeba pro dokončení práce.

Smart Check

Vzhledem k tomu, že Samsung je lídrem v oblasti mobilních telefonů, bylo by zvláštní, kdy nenabízel na tomto poli nějakou vychytávku. Systém Smart Check umožňuje odhalit případné závady či chyby v provozu. Při propojení s chytrým telefonem navíc automaticky nabídne řešení nevyžadující odborný zásah.