Menu

Nejlepší pračky se sušičkou Beko a jejich recenze

Beko HTE7613YBSTR

Nejlepší mezi pračkami se sušičkou Beko

Hodnocení: 69,4 %

V dnešní době je trh doslova přeplněný různými spotřebiči mnoha značek. Některé cílí na co nejvyšší kvalitu, jiné se snaží zabodovat nízkou cenou. Většina z nás přitom při nákupu hledá rovnováhu mezi těmito dvěma základními kritérii. Zajímavou alternativu bezpochyby představují i produkty firmy Beko. Turecký gigant vznikl před padesáti lety a během své krátké existence se vyšvihl mezi světovou smetánku. Klade důraz na nízkou cenu, za kterou ovšem mnohdy nabízí technologie srovnatelné s mnohem dražšími značkami. O kombinovaných pračkách se sušičkou z její dílny pojednává tento text. O dalších značkách praček se sušičkou jsme zpracovali samostatně články. Dočtete se v nich více o přístrojích značek LG, Samsung, Candy, Bosch a AEG.

Nejlepší pračky se sušičkou Beko dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Hodnocení praní a odstřeďování
(max. 10)
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení hlučnosti
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

18.

Beko HTE7613YBSTR

8,0

7,1

5,5

8,8

9 000 Kč

69,4 %

Zobrazit nabídky Koupit na E-beko.cz

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou Beko

Recenze Beko HTE7613YBSTR Beko HTE7613YBSTR
Celkové hodnocení

69,4 %

Orientační cena

9 000 Kč

Výrobce

Beko

Slim

Ano

Maximální náplň praní (kg)

7

Maximální náplň sušení (kg)

4

Energetická třída

B

Třída účinnosti praní

A

Třída účinnosti odstřeďování

B

Otáčky (za min)

1 200

Spotřeba el. energie - cyklus praní (kWh)

0,84

Roční spotřeba el. energie - praní (kWh)

184,8

Roční náklady na energii - praní 220 cyklů (4Kč/kWh)

739,2

Spotřeba el. energie - cyklus praní a sušení (kWh)

5,67

Roční spotřeba el. energie - praní a sušení (kWh)

1 247,4

Roční náklady na energii - praní a sušení 220 cyklů (4Kč/kWh)

4 990

Spotřeba vody - cyklus praní (l)

45

Roční spotřeba vody - praní (l)

9 900

Roční náklady na vodu - praní 220 cyklů (84Kč/1000l)

831,6

Spotřeba vody - cyklus praní a sušení (l)

89

Roční spotřeba vody - praní a sušení (l)

19 580

Roční náklady na vodu - praní a sušení 220 cyklů (84Kč/1000l)

1 645

Celkové roční náklady - praní (Kč)

1 571

Celkové roční náklady - praní a sušení (Kč)

6 634

Hlučnost praní (dB)

58

Hlučnost odstřeďování (dB)

75

Hlučnost sušení (dB)

64

Výška (cm)

84

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

62

Dětská pojistka

Ano

Displej

Ano

Odložený start/konec

Ano

Množstevní automatika

Ano

Zvukový signál

Ne

Ochrana proti přetečení

Ne

Parní funkce

Ano

Historie značky

Název společnosti Beko je odvozen od prvních dvou písmen příjmení dvou mužů Leona Bejerana a Vehbi Koçe. Ti v roce 1967 založili firmu zabývající se výrobou domácích spotřebičů za rozumné ceny. Velmi dobře vystihli tehdejší poptávku a během několika let získali dominantní postavení na domácím trhu. Současně vstoupili do tureckého koncernu Arçelik, sdružující největší a nejvýznamnější domácí firmy.

Expanze na evropský trh nebyla zpočátku snadná. Společnost se setkávala s nedůvěrou náročných evropských zákazníků. Vše se změnilo akvizicí etablované německé firmy Grundig. S tou byl spojený zisk obrovských výrobních kapacit a značky těšící se velké oblibě zákazníků po celém světě. Dodnes pod tímto označením podnik prodává své luxusní výrobky.

Plánujete si vybavit kompletní domácnost zařízeními jediného výrobce a chcete zaplatit co nejméně? Společnost Beko vám to umožní, protože pokrývá kompletní sortiment domácích spotřebičů.

Kdo a kde vyrábí Beko

Vzhledem k tomu, že je Beko globálním producentem, má své výrobní kapacity rozmístěné po celém světě. Výroba praček a sušiček ovšem probíhá v istanbulském sídle podniku.

Zapomenout nesmíme ani na fakt, že Beko není jediným označením produktů pocházejících z její stáje. V portfoliu výrobce můžeme nalézt i značky Grundig, Altus, Blomberg či Artctic. Kromě prvně jmenovaného jsou však všechny známy výhradně tureckým zákazníkům.

Charakteristika

Ačkoliv se můžete běžně setkat s velkým množstvím modelů z dílny Beko, v případě kombinovaných praček se sušičkou, je situace opačná. Na trhu se vyskytují pouhopouhé dva spotřebiče. V obou případech se jedná o volně stojící a předem plněné pračky.

Oba výrobky nabízejí kapacitu pro 8 kilogramů prádla k praní a 5 kg k sušení. Jeden z produktů spadá do energetické třídy A, druhý do kategorie o stupínek horší. Hlučnost při praní dosahuje 57 decibelů, odstřeďování je potom o 20 decibelů hlasitější. Míra hluku vydávaného při sušení je pak někde uprostřed.

Cenově se Beko tradičně nachází v nejnižších patrech. Za pořízení spotřebičů zaplatíte zhruba 13 000 korun. To není zrovna mnoho, když uvážíte, že v případě dražších výrobců může stejný finanční obnos stát pouze pračka.

Produktové řady

Jelikož se prodávají pouze dva modely kombinace pračky a sušičky, nelze hovořit o žádných produktových řadách, v následujících řádcích se tak zaměříme na unikátní technologie značky.

Technologie

Základem je invertorový motor ProSmart. Ten se sice vyznačuje poměrně výraznou hlučností, ale výrobce na něj nabízí desetiletou záruku. Při praní přijde vhod systém AquaFusion, který se postará, aby bylo využito kompletní dávky pracího prostředku. Vždy si totiž vezme jen tolik, kolik potřebuje.

Hi-tech topné těleso je chráněno proti vodnímu kamenu vrstvičkou niklu. Ta zvyšuje jeho odolnost a k údržbě topení není zapotřebí žádných dodatečných prostředků. Funkce Express napomáhá snížit délku praní až o 50 % v závislosti na druhu tkaniny. Program Baby Protect potom pomáhá důkladně vyčistit dětské oblečení tak, aby nedráždilo citlivou pokožku těch nejmenších.

Sušička nabízí automatický systém proti zmačkání prádla. Jemný pohyb bubnu je velmi šetrný k vloženému prádlu. Program Denní sušení umožní velmi rychle usušit 4 kilogramy nejnutnějšího prádla. Samozřejmostí je i elektronické vyvážení náplně, jež pomáhá redukovat nežádoucí hluk a vibrace.