Menu

Nejlepší pračky se sušičkou Beko a jejich recenze

V dnešní době je trh doslova přeplněný různými spotřebiči mnoha značek. Některé cílí na co nejvyšší kvalitu, jiné se snaží zabodovat nízkou cenou. Většina z nás přitom při nákupu hledá rovnováhu mezi těmito dvěma základními kritérii. Zajímavou alternativu bezpochyby představují i produkty firmy Beko. Turecký gigant vznikl před padesáti lety a během své krátké existence se vyšvihl mezi světovou smetánku. Klade důraz na nízkou cenu, za kterou ovšem mnohdy nabízí technologie srovnatelné s mnohem dražšími značkami. O kombinovaných pračkách se sušičkou z její dílny pojednává tento text. O dalších značkách praček se sušičkou jsme zpracovali samostatně články. Dočtete se v nich více o přístrojích značek LG, Samsung, Candy, Bosch a AEG.

Nejlepší pračky se sušičkou Beko dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou Beko

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Název společnosti Beko je odvozen od prvních dvou písmen příjmení dvou mužů Leona Bejerana a Vehbi Koçe. Ti v roce 1967 založili firmu zabývající se výrobou domácích spotřebičů za rozumné ceny. Velmi dobře vystihli tehdejší poptávku a během několika let získali dominantní postavení na domácím trhu. Současně vstoupili do tureckého koncernu Arçelik, sdružující největší a nejvýznamnější domácí firmy.

Expanze na evropský trh nebyla zpočátku snadná. Společnost se setkávala s nedůvěrou náročných evropských zákazníků. Vše se změnilo akvizicí etablované německé firmy Grundig. S tou byl spojený zisk obrovských výrobních kapacit a značky těšící se velké oblibě zákazníků po celém světě. Dodnes pod tímto označením podnik prodává své luxusní výrobky.

Plánujete si vybavit kompletní domácnost zařízeními jediného výrobce a chcete zaplatit co nejméně? Společnost Beko vám to umožní, protože pokrývá kompletní sortiment domácích spotřebičů.

Kdo a kde vyrábí Beko

Vzhledem k tomu, že je Beko globálním producentem, má své výrobní kapacity rozmístěné po celém světě. Výroba praček a sušiček ovšem probíhá v istanbulském sídle podniku.

Zapomenout nesmíme ani na fakt, že Beko není jediným označením produktů pocházejících z její stáje. V portfoliu výrobce můžeme nalézt i značky Grundig, Altus, Blomberg či Artctic. Kromě prvně jmenovaného jsou však všechny známy výhradně tureckým zákazníkům.

Charakteristika

Ačkoliv se můžete běžně setkat s velkým množstvím modelů z dílny Beko, v případě kombinovaných praček se sušičkou, je situace opačná. Na trhu se vyskytují pouhopouhé dva spotřebiče. V obou případech se jedná o volně stojící a předem plněné pračky.

Oba výrobky nabízejí kapacitu pro 8 kilogramů prádla k praní a 5 kg k sušení. Jeden z produktů spadá do energetické třídy A, druhý do kategorie o stupínek horší. Hlučnost při praní dosahuje 57 decibelů, odstřeďování je potom o 20 decibelů hlasitější. Míra hluku vydávaného při sušení je pak někde uprostřed.

Cenově se Beko tradičně nachází v nejnižších patrech. Za pořízení spotřebičů zaplatíte zhruba 13 000 korun. To není zrovna mnoho, když uvážíte, že v případě dražších výrobců může stejný finanční obnos stát pouze pračka.

Produktové řady

Jelikož se prodávají pouze dva modely kombinace pračky a sušičky, nelze hovořit o žádných produktových řadách, v následujících řádcích se tak zaměříme na unikátní technologie značky.

Technologie

Základem je invertorový motor ProSmart. Ten se sice vyznačuje poměrně výraznou hlučností, ale výrobce na něj nabízí desetiletou záruku. Při praní přijde vhod systém AquaFusion, který se postará, aby bylo využito kompletní dávky pracího prostředku. Vždy si totiž vezme jen tolik, kolik potřebuje.

Hi-tech topné těleso je chráněno proti vodnímu kamenu vrstvičkou niklu. Ta zvyšuje jeho odolnost a k údržbě topení není zapotřebí žádných dodatečných prostředků. Funkce Express napomáhá snížit délku praní až o 50 % v závislosti na druhu tkaniny. Program Baby Protect potom pomáhá důkladně vyčistit dětské oblečení tak, aby nedráždilo citlivou pokožku těch nejmenších.

Sušička nabízí automatický systém proti zmačkání prádla. Jemný pohyb bubnu je velmi šetrný k vloženému prádlu. Program Denní sušení umožní velmi rychle usušit 4 kilogramy nejnutnějšího prádla. Samozřejmostí je i elektronické vyvážení náplně, jež pomáhá redukovat nežádoucí hluk a vibrace.