Menu

Nejlepší pračky se sušičkou Bosch a jejich recenze

Bosch WDU28560

Nejlepší mezi pračkami se sušičkou Bosch

Hodnocení: 71,8 %

Praní a sušení. Dvě domácí práce, tvořící nerozlučnou dvojici. Pro jejich rychlé a spolehlivé vykonání máme dnes po ruce pračky a sušičky. Jenže co když máte málo místa a dva velké spotřebiče se vám zkrátka do bytu nevejdou? Nemusíte zoufat, i na vás totiž výrobci pamatují a vytvořili pračky se sušičkou. Jeden spotřebič se tak postará o obě činnosti, i když ne najednou. O těch, pocházejících z dílny společnosti Bosch, si něco málo povíme v následujícím článku. Jestliže vás zajímají také spotřebiče dalších značek jako jsou LG, Samsung, Candy, Beko a AEG, můžete se o nich dozvědět více ze zvláštních článků.

Nejlepší pračky se sušičkou Bosch dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Hodnocení praní a odstřeďování
(max. 10)
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení hlučnosti
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

15.

Bosch WDU28560

9,4

4,2

10,0

10,0

19 700 Kč

71,8 %

Zobrazit nabídky

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou Bosch

Recenze Bosch WDU28560 Bosch WDU28560
Celkové hodnocení

71,8 %

Orientační cena

19 700 Kč

Výrobce

Bosch

Slim

Ne

Maximální náplň praní (kg)

10

Maximální náplň sušení (kg)

6

Energetická třída

A

Třída účinnosti praní

A

Třída účinnosti odstřeďování

A

Otáčky (za min)

1 400

Spotřeba el. energie - cyklus praní (kWh)

1,22

Roční spotřeba el. energie - praní (kWh)

268,4

Roční náklady na energii - praní 220 cyklů (4Kč/kWh)

1 073,6

Spotřeba el. energie - cyklus praní a sušení (kWh)

6,82

Roční spotřeba el. energie - praní a sušení (kWh)

1 500,4

Roční náklady na energii - praní a sušení 220 cyklů (4Kč/kWh)

6 002

Spotřeba vody - cyklus praní (l)

69

Roční spotřeba vody - praní (l)

15 180

Roční náklady na vodu - praní 220 cyklů (84Kč/1000l)

1 275,1

Spotřeba vody - cyklus praní a sušení (l)

125

Roční spotřeba vody - praní a sušení (l)

27 500

Roční náklady na vodu - praní a sušení 220 cyklů (84Kč/1000l)

2 310

Celkové roční náklady - praní (Kč)

2 349

Celkové roční náklady - praní a sušení (Kč)

8 312

Hlučnost praní (dB)

47

Hlučnost odstřeďování (dB)

71

Hlučnost sušení (dB)

61

Výška (cm)

84,8

Šířka (cm)

59,8

Hloubka (cm)

62

Hmotnost (kg)

84

Dětská pojistka

Ano

Displej

Ano

Odložený start/konec

Ano

Množstevní automatika

Ano

Zvukový signál

Ano

Ochrana proti přetečení

Ano

Parní funkce

Ano

Historie značky

Dějiny firmy Bosch se začaly psát roku 1886 ve Stuttgartu. Robert Bosch zde založil dílnu pro jemnou mechaniku a elektrotechniku. Vzhledem k tomu, že v této době docházelo k prudkému rozvoji elektrifikace, zabývala se dílna opravou drobných elektrických zařízení. Toto období ovšem netrvalo dlouho a když Robert Bosch přišel s revoluční metodou magnetoelektrického zapalování, bylo jasné, že firma má před sebou velkou budoucnost. Stejně jako celý automobilový průmysl.

Výroba automobilů procházela neustálým vývojem a stejně tak probíhal i rozvoj podniku. Škála nabízených produktů byla rozšířena o baterie, světla či generátory pro automobily. Slibný rozvoj zastavila válka a výrobní kapacity byly podřízeny válečnému řízenému hospodářství. Poválečná obnova byla velmi obtížná a společnost proto pokračovala ve vývoji nových systémů – nyní se o slovo přihlásily stěrače a klaksony. Podobně jako Henry Ford zavedl i Bosch automatické výrobní linky.

V roce 1926 se dostal automobilový průmysl do vleklé krize. Ani nové technologie nestačily, takže podnik rychle přesunul svou pozornost jinam. Nyní ji upřel na oblast přenosu rádiových a televizních vln. Druhá světová válka ale měla na jeho továrny devastující účinek. Vzhledem k tomu, že byly zařazeny do německého válečného hospodářství, trpěly pod neustálým bombardováním spojeneckého letectva.

Konec války s sebou znovu přinesl nutnost obnovy hospodářství. Domácnostem chyběly i ty nejzákladnější prostředky. Proto se firma Bosch přeorientovala na oblast spotřebního zboží. Začala produkovat kuchyňské spotřebiče, náčiní pro domácí kutily, ale neomezila ani produkci komponent pro automobily. Nastupující počítačová revoluce potom podnítila orientaci na výrobu jemných elektronických komponent.

Počátkem 60. let byl spuštěn proces decentralizace firmy. Začaly se vytvářet divize, orientující se na určitý segment trhu. Stále více bylo jasné, že správnou volbu představuje zaměření na elektroniku a komunikační technologie. V této oblasti činil podíl podniku více než 25 %.

Dnes je Bosch spolu s dalším německým koncernem Siemens součástí obrovského konglomerátu BSH. Kromě produkce zařízení pro domácnosti se věnuje i nejrůznějším inovacím. Patří mezi lídry ve výzkumu využití solárních technologií, případně robotizací průmyslu (průmysl 4.0).

Kdo a kde vyrábí Bosch

Společnost Bosch vyrábí své pračky v továrně v rumunském městě Simeria. V březnu roku 2018 ohlásila, že tento závod rozšíří investicí v hodnotě více než 100 milionů eur.

Charakteristika

Kombinovaných praček se sušičkou nevychází z továren Bosch příliš mnoho. Na českém trhu se můžete v současné době setkat se čtyřmi unikátními modely. Kapacita sušičky bývá 6 kilogramů, vyprat zvládne najednou až 10 kg prádla.

Produkty německé značky jsou oblíbené pro svou nízkou energetickou náročnost. Tento fakt je typický i pro pračky se sušičkou, které spadají výhradně do nejúspornější třídy A. Další příznačnou devízou je velmi tichý chod motoru. Při praní vydává pouhých 47 decibelů, míra hluku odstřeďování se pohybuje kolem hranice 60 dB.

Vzhledem k tomu, že kombinované spotřebiče jsou v zásadě 2v1, řadí se mezi nejdražší na trhu. Německý koncern navíc patří mezi dražší značky na startovním poli. Nejlevnější model si pořídíte za zhruba 18 000 korun. Cena postupně roste s přibývajícími funkcemi a pro nejnáročnější domácnosti je určena pračka se sušičkou za 38 000 Kč.

Produktové řady

Společnost Bosch má pro kombinované spotřebiče vyhrazenu jednu sérii. Její název je velmi jednoduchý – Serie 6.

Serie 6

Produktová řada Serie 6 zahrnuje několik modelů praček se sušičkami. Některé základní technologie sdílejí s klasickými předem plněnými pračkami. Motor EcoSilence Drive se pyšní dlouhou životností a velmi tichým chodem. Zužitkovat lze i speciální program AlergiePlus, vyvinutý pro potřeby osob s citlivou pokožkou. Samozřejmostí je též předčištění pomocí horkého vzduchu HygieneCare a technologie VarioPerfect. Ta nabízí volbu mezi zkrácením trvání cyklu o 65 % nebo snížením spotřeby elektřiny o 50 %.

Systém ActiveWater používá kombinaci tří komponent, snižujících spotřebu vody a energie. Senzory nepřetržitě kontrolují druh a množství náplně bubnu. Podle toho nastavují optimální množství vody. O její rychlý průnik do útrob látky se starají bubny Variosoft se speciálními prolisy ve tvaru kapky.

Nesmrtelnou klasikou je funkce 24h Start Delay podporující odložený start. Načasování je možné až jeden den dopředu. Bosch Reload umožňuje dodat zapomenutý kus oblečení v průběhu cyklu. Stisknutím tlačítka dojde k rychlému odčerpání vody a odblokování dvířek.

Boční stěny jsou opatřeny systémem AntiVibration. S jeho pomocí dochází k dalšímu snížení nepříjemného hluku. Ani odstřeďování na nejvyšší otáčky nyní nepovede k nevynucenému pohybu pračky.

Sušička nabízí výběr z několika druhů programů. Nechybí intenzivní a šetrné sušení. Využít můžete i funkci Wash & Dry. V případě vložení maximálně 4 kilogramů prádla dojde po skončení pracího cyklu k jejich automatickému sušení.