Nejlepší pračky se sušičkou Candy a jejich recenze

Bez praček a sušiček si v dnešní době nedovedeme představit život. O odstranění skvrn se postará buben a při sušení nemusíme neustále kontrolovat předpovědi počasí. Co ale zbývá majitelům maličkých bytů, kteří mají někdy problém i se samostatnou pračkou? Zajímavé řešení představují kombinované pračky se sušičkou. Jednou z firem, která se jejich produkcí zabývá, je italský kolos Candy. A právě na modely z jeho dílny se podíváme v tomto článku. Podobně jako značce Candy, jsme se věnovali i dalším značkám praček se sušičkou. Přečíst si můžete o specifikách přístrojů značek LG, Samsung, Bosch, Beko a AEG.

Nejlepší pračky se sušičkou Candy dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších praček se sušičkou Candy

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Dějiny společnosti se začaly psát v roce 1945 ve známém italském městě Monza. Eden Fumagilli zde založil malou dílnu zaměřenou na výrobu praček. Ta první, Model-50, zde vznikla již o rok později a jednalo se o první produkt tohoto typu, který vznikl na italském území. Jeden člen klanu byl ve válce zajat a integrován ve Spojených státech. Zde vytvořil několik nákresů inspirovaných tehdejší americkou produkcí. Výsledek nesl název Candy a časem se vžil jako označení celé firmy.

Stejně jako Whirlpool v USA i Candy postavila zprvu na navrhování a produkci praček celé své podnikání. V 50. a 60. letech neustále pracovala na jejich zlepšování a implementaci nových technologických řešení. Počátkem 60. let si připsala další prvenství, když stála za vznikem první italské automatické pračky. Její výbava činila 10 různých programů a vyvinula až 550 otáček za minutu.

Prostory v Monze začaly být malé, a tak se společnost přesunula do nově vybudovaných závodů v Brugheriu. Vznikla zde i divize výzkumu, jejímž úkolem bylo přicházet s inovacemi. Za zmínku stojí kupříkladu plně automatická myčka se dvěma přihrádkami Stipomac. Značka nezapomínala ani na designové řešení svých výrobků, které se v té době řadilo k nejlepším vůbec.

Od 70. let začala neustálá expanze a akvizice nových značek, která se nezastavila dodnes. Pod křídla Candy přešla postupem času kupříkladu firma Gasfire, která se zabývala výrobou vestavných sporáků nebo evropská pobočka amerického konglomerátu Hoover. S její pomocí si upevnila svou pozici na trhu s vysavači. Na ruský trh pomohla koncernu proniknout akvizice nejstaršího ruského výrobce myček Vyatka.

V současnosti se společnost řadí mezi nejrychleji rostoucí na světě. Zůstává v rukou zakladatelské rodiny Fumagilli a prosazuje se i na další trhy mimo Evropu a Rusko. Oblibu si získává kupříkladu v Asii, ale i Americe. Pro snadnější koordinaci aktivit došlo k jejímu rozdělení do tří divizí s rozdělením územní působnosti.

Kdo a kde vyrábí Candy

Při cestě do obchodu narazíte mimo jiné i na výrobky označené jako Gasfire, Hoover, Vyatka, Zerowatt, Baumatic či Kelvinator. Všechny patří do rodiny Candy a vycházejí ze stejné výrobní linky.
Pračky se sušičkou se pro evropský trh vyrábějí v továrně v tureckém městě Ranta.

Charakteristika

Candy se rozhodně sortimentu kombinovaných spotřebičů nevyhýbá. Na trhu totiž naleznete takřka 30 nejrůznějších modelů. Vždy se jedná o předem plněné stroje určené pro 6-10 kg prádla pro praní a 4-6 kg pro sušení.

Valná většina zařízení spadá do tří nejúspornějších tříd energetické náročnosti (A, A+, A++). Setkáte se ovšem i s modely mnohem horšími, mnohé se řadí dokonce do kategorie C. Hlučnost při praní dosahuje zhruba 57 dB, odstřeďování se může dostat na maximum 75 dB. Hladina hluku při sušení je zhruba uprostřed a činí 62 dB.

Z hlediska ceny představuje Candy víceméně low-end. Kombinované spotřebiče mívají obvykle cenovku zhruba 8 000 korun. Jen několik prémiových modelů se prodává nad 10 000 Kč a jsou určeny pro zájemce o nižší střední třídu.

Produktové řady

Pračky se sušičkami Candy jsou řazeny do produktové řady Grand´O Vita. S tímto označením se můžete setkat i v případě klasických praček a sušiček.

Grand´O Vita

Jak již bylo zmíněno dříve, spotřebiče ze série Grand´O Vita vynikají svou nízkou energetickou náročností (A–A++). Zároveň nabízejí poměrně výraznou kapacitu pro praní i sušení. I přes využití invertorového motoru se maximální hlučnost pohybuje okolo 75 decibelů.

Důležitou technologií je Mix Power Systém+, která mixuje vodu společně s pracím prostředkem. Pomocí trysky je tato směs vstříknuta pod velkým tlakem do útrob bubnu a proniká do hloubky tkanin. Díky tomu dostačuje pro dosažení stejného efektu i teplota o 20 °C nižší.

Automatický program Wash & Dry umožňuje zahrnout proces praní i sušení do jednoho procesu. Musíte ovšem pamatovat na nižší kapacitu sušičky, i když spotřebič si obvykle poradí i s o jedním kilogramem prádla více.

Motor Inverter Silent + pomáhá významnou měrou snížit hlučnost při praní. Ta dosahuje pouhých 51 decibelů. Absence jakýchkoliv protihlukových vylepšení bočních stěn ovšem vede k tomu, že při odstřeďování je zátěž na sluchové ústrojí stále okolo 75 dB.

V případě že potřebujete velmi rychle vyprat a vysušit malé množství prádla, využijete program Wash & Dry 59. S jeho pomocí bude 1,5 kilogramu prádlo připraveno za méně než hodinu. Cyklus zároveň pomůže ušetřit zhruba 33 % nákladů na energie.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší pračky se sušičkou Candy
Průměrné hodnocení 4.9 z 7 hlasů