Recenze a srovnání ETA Neptun 3404

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii průmyslových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Celková kvalita

Slušný výkon

Zápory:

Vysoká hmotnost

Malý objem sběrného sáčku

5 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA Neptun 3404 z kategorie průmyslových je určen pro využití k úklidu v těžkých podmínkách. Hodí se do dílen, provozoven nebo garáží. Jeho hlučnost dosahuje dle výrobce hladiny 80 dB. To je zhruba průměrná hodnota, od které nemůžete očekávat maximální klid, na druhou stranu, běžné denní aktivity by neměla výrazně narušit. Vysavač disponuje sáčkovou i bezsáčkovou filtrací a slibuje filtraci ve dvou stupních – u motoru a výstupní. V ohledu příkonu a tedy i spotřeby energie je nutné zmínit, že vysavač má v této kolonce hodnotu 1150 W. Díky tomu se řadí spíše mez úspornější. To se promítá i do sacího výkonu 250 W, který řadí vysavač opět zhruba mezi průměr srovnatelných zařízení.

Vysavač zvládá suché i mokré vysávání pomocí vodního filtru a hodí se tak do variabilních podmínek pro odstranění různých druhů nečistot. Objem sběrného sáčku pak činí podprůměrných 9 litrů a je nutné​ počítat s nutností jeho poměrně časté výměny.

Parametr Tento produkt
Hlučnost (dB)  80
Příkon (W)  1 150
Vysávání Suché/mokré
Sací výkon (W)  250
Objem sáčku (l)  9

Rozměry a manipulace

Relativním problémem vysavače je také jeho vysoká hmotnost 13,6 kilogramů. Ta by mohla méně fyzicky zdatným jedincům při manipulaci nadělat značné problémy. Rozměrově vysavač nijak vážně nevybočuje z průměru srovnatelných zařízení a jeví se jako relativně kompaktní. Slušná je také délka přívodního kabelu 6 metrů, která určuje akční rádius 9 metrů. Obě hodnoty jsou nadprůměrné a vylepšují dojem z celkových možností manipulace.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 13,16
Délka kabelu (m)  6
Akční rádius (m)  9
Šířka (cm) 36,5
Výška (cm) 62,5
Délka (cm) 37,5

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače ETA Neptun 3404 jsou spokojení především s možností mokrého čištění a také s celkovou vybaveností špičkovými komponenty. Chválí si také velmi dobrý výkon. Naopak slabinu spatřují ve vyšší hmotnosti přístroje a díky tomu i v horších možnostech manipulace.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme ETA Neptun 3404 jako velmi dobrý produkt v poměru ceny ku výkonu. Je použitelný i v těžkých podmínkách díky slušnému výkonu a možnosti suchého i mokrého čištění. Jako slabinu lze spatřovat vysokou hmotnost a nižší objem sběrného sáčku.

Další recenze

Kompletní porovnání