Recenze a porovnání ETA Neptun 3404 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Neptun 3404

Klady

  • Celková kvalita
  • Slušný výkon

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Malý objem sběrného sáčku
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA Neptun 3404 z kategorie průmyslových je určen pro využití k úklidu v těžkých podmínkách. Hodí se do dílen, provozoven nebo garáží. Jeho hlučnost dosahuje dle výrobce hladiny 80 dB. To je zhruba průměrná hodnota, od které nemůžete očekávat maximální klid, na druhou stranu, běžné denní aktivity by neměla výrazně narušit. Vysavač disponuje sáčkovou i bezsáčkovou filtrací a slibuje filtraci ve dvou stupních – u motoru a výstupní. V ohledu příkonu a tedy i spotřeby energie je nutné zmínit, že vysavač má v této kolonce hodnotu 1150 W. Díky tomu se řadí spíše mez úspornější. To se promítá i do sacího výkonu 250 W, který řadí vysavač opět zhruba mezi průměr srovnatelných zařízení.

Vysavač zvládá suché i mokré vysávání pomocí vodního filtru a hodí se tak do variabilních podmínek pro odstranění různých druhů nečistot. Objem sběrného sáčku pak činí podprůměrných 9 litrů a je nutné​ počítat s nutností jeho poměrně časté výměny.

Parametr Tento produkt
Provedení

Sáčkový a bezsáčkový

Určení

Mokro-suché vysávání

Objem sběrné nádoby (l)

9

Příkon (W)

1 150

Sací výkon (W)

250

Hlučnost (dB)

80

Délka kabelu (m)

6

Akční rádius (m)

9

Rozměry a manipulace

Relativním problémem vysavače je také jeho vysoká hmotnost 13,6 kilogramů. Ta by mohla méně fyzicky zdatným jedincům při manipulaci nadělat značné problémy. Rozměrově vysavač nijak vážně nevybočuje z průměru srovnatelných zařízení a jeví se jako relativně kompaktní. Slušná je také délka přívodního kabelu 6 metrů, která určuje akční rádius 9 metrů. Obě hodnoty jsou nadprůměrné a vylepšují dojem z celkových možností manipulace.

Parametr Tento produkt
Oklep filtru

Bez oklepu

Pracovní zásuvka

Ne

Šířka (cm)

36,5

Výška (cm)

62,5

Délka (cm)

37,5

Hmotnost (kg)

13,16

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače ETA Neptun 3404 jsou spokojení především s možností mokrého čištění a také s celkovou vybaveností špičkovými komponenty. Chválí si také velmi dobrý výkon. Naopak slabinu spatřují ve vyšší hmotnosti přístroje a díky tomu i v horších možnostech manipulace.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme ETA Neptun 3404 jako velmi dobrý produkt v poměru ceny ku výkonu. Je použitelný i v těžkých podmínkách díky slušnému výkonu a možnosti suchého i mokrého čištění. Jako slabinu lze spatřovat vysokou hmotnost a nižší objem sběrného sáčku.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Neptun 3404
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Neptun 3404

ETA Neptun 3404

5 000 Kč Orientační cena