Menu

Recenze a srovnání Kärcher WD 3 Premium

75,9 % Celkové hodnocení

Populární u uživatelů v kategorii Průmyslové vysavače

Klady

  • Příznivá cena
  • Úsporný model
  • Fukar

Zápory

  • Krátká přívodní šňůra
  • Menší kapacita
2 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Kärcher WD 3 Premium je zařízením z kategorie průmyslových vysavačů. To ho předurčuje pro využití do dílenských prostorů, garáží nebo průmyslově zaměřených budov. V ohledu hlučnosti ho lze považovat za průměrný, neboť 75 dB je hodnota, která sice neznamená nejtišší provoz, ale na druhou stranu by v denních hodinách neměla být problematická. Co se týče spotřeby, vede si vysavač dobře, s příkonem 1000 W ho lze řadit v konkurenci srovnatelných za jeden z nejúspornějších. Relativní úspornost bohužel poněkud ubírá vysavači na výkonu. Sací výkon 200 W ho řadí spíše do podprůměru. Vysavač disponuje vodním filtrem, takže je využitelný pro mokré i suché vysávání a hodí se tak pro variabilní využití. Objem jeho sběrné nádoby činí 17 litrů, což je zhruba průměrná hodnota odpovídající jeho pořizovací ceně.

Parametr Tento produkt
Provedení

Sáčkový

Určení

Mokro-suché vysávání

Objem sběrné nádoby (l)

17

Napětí (V)

230

Příkon (W)

1 000

Sací výkon (W)

200

Hlučnost (dB)

75

Délka kabelu (m)

4

Akční rádius (m)

6,5

Rozměry a manipulace

Vysavač Kärcher WD 3 váží 8,3 kilogramu. To je váha, která je u průmyslových vysavačů zhruba průměrem, nicméně vzhledem k jeho orientaci na méně náročné zákazníky a menší počet komponentů by váha mohla být o něco příznivější. Také délka kabelu (4 m) a z ní vycházející akční rádius vysavače (6,5 m) přinášejí průměrné hodnoty. Manipulace s vysavačem se tak jeví jako bezproblémová pro dobře fyzicky vybavené jedince, ale pokud uvažujete o jeho využití pro ženy nebo lidi s menším fyzickým fondem, doporučujeme vyzkoušet vysavač pro jistotu i osobně.

Parametr Tento produkt
Oklep filtru

Bez oklepu

Pracovní zásuvka

Ano

Fukar

Ano

Šířka (cm)

34

Výška (cm)

52,5

Délka (cm)

39

Hmotnost (kg)

8,3

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci vysavače Kärcher WD 3 jsou spokojení s celkovým poměrem ceny ku výkonu, který dělá zařízení od známé a kvalitní značky dostupné pro zákazníky s požadavky na přijatelnou cenu. Pozitivně hodnotí také sací výkon. Za slabinu naopak považují krátkou přívodní šňůru, která ztěžuje manipulaci se zařízením.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Kärcher WD 3 je výbornou volbou pro všechny zákazníky, kteří potřebují úklidového pomocníka vysoké kvality, ale nechtějí za jeho pořízení utrácet příliš vysoké částky. Vysavač vyniká v poměru ceny ku výkonu a ačkoliv nenabízí oslňující parametrové vybavení, téměř ve všech ohledech může konkurovat dražším modelům. Jeho slabinou je bohužel kratší přívodní šňůra, která zhoršuje možnosti manipulace.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher WD 3 Premium | Hodnocení: 75,9 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kärcher WD 3 Premium

Kärcher WD 3 Premium

2 600 Kč Orientační cena