Recenze a test pultového mrazáku Whirlpool WHM25112 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool WHM25112

59,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Pultové mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 2,1/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 8,0/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 2,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Lehce nadprůměrná akumulační doba
 • Vnitřní osvětlení
 • Nižší spotřeba

Zápory

 • Ve většině ohledů průměrný
 • Pouze základní výbava
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V souhrnu základních parametrů můžeme model značky Whirlpool označit jako víceméně standardní až lehce nadstandardní pultový mrazák. Kapacita 250 l byla v době psaní recenze (červen 2020) lehce pod průměrem a mrazák pojme jídlo pro zhruba pět osob. Hlučnost 42 dB byla pro pultové modely průměrná, to samé víceméně platí pro mrazicí výkon 18 kg/24 h a akumulační doba 45 h přesáhla tehdejší průměr jen o chlup (cca 3 hodiny). Za zmínku ovšem stojí poměrně nízká spotřeba, ta za rok nedosáhne ani 200 kWh a přibližné roční náklady se tak drží pod 800 Kč. Ve srovnání s tehdejším průměrem jde o lehce nadstandardní hodnoty, ovšem energetická třída A++ naznačuje, že by to šlo ještě o trochu lépe. Modelů s nejlepší energetickou třídou A+++ je ale na trhu stále ještě poměrně málo. Klimatické třídě SN–T a čtyřhvězdičkové třídě mrazení nemáme co vytknout. Setkáte se s nimi u většiny dnešních mrazáků a zároveň jde stále ještě o nejlepší možné hodnoty. Tyto dvě třídy vypovídají o tom, kam můžete mrazák umístit a jak dlouho v něm můžete jídlo skladovat. Třída SN–T znamená, že mrazák bez problémů zapadne do místnosti s minimální teplotou 10 °C a maximální teplotou 43 °C, aniž by došlo k problémů s výkonem. Čtyřhvězdičková třída zase znamená, že v mrazáku můžete potraviny uchovávat i dlouhodobě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

33 % Whirlpool, 33 % Gorenje, 17 % Beko, 17 % Philco
Objem (l)

251

277,67
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

100 % SN–T (10–43 °C)
Roční spotřeba (kWh)

194

241,17
Přibližné roční náklady při 7 Kč/1 kWh

776

1 688,17
Hlučnost (dB)

42

41,00
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

18

14,08
Akumulační doba (hod)

45

38,73

Funkce a rozměry

Pultové mrazáky obecně nepatří ke spotřebičům s širokou nabídkou funkcí. Alespoň pár základních se ale u nich přece jen objevuje. U modelu Whirlpool je nabídka omezená na vnitřní osvětlení a funkci rychlého zmrazení, některé konkurenční modely mají například ještě nenámrazový systém nebo signalizaci. Vnitřní osvětlení usnadní hledání potravin uvnitř mrazáku a funkce rychlého zmrazení, jak již název napovídá, zajistí rychlé zamrazení čerstvých potravin. Při zapnutí sníží teplotu v mrazáku a po určité době je zase vrátí na standardní hodnotu. Rozměry mrazáku (dole v tabulce) jsou zhruba průměrné a pravděpodobně by se do něj tak bez problému vlezly i dva ukládací koše pro lepší organizaci, budete se ale muset spokojit pouze s jedním, což o něco běžnější varianta.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlé zmrazení

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Signalizace

Ne

58 % Vizuální, 33 % Ne, 8 % Vizuální a akustická
Výška (cm)

91,6

84,62
Šířka (cm)

101

107,46
Hloubka (cm)

69,8

68,15
Hmotnost (kg)

35,9

41,35

Naše hodnocení a závěr

Jak jsme již zmínili na začátku, Whirlpool WHM25112 představuje v kategorii pultových mrazáků dobrý standard. V ničem výrazně nevyniká v pozitivním, ale ani v negativním slova smyslu. Rozměrově je průměrný, to samé platí o jeho výkonu, hlučnosti a kapacitě, standardní je také klimatická třída a třída mrazení. Spotřeba se drží lehce pod průměrem, ačkoliv energetická třída modelu by mohla být klidně ještě o stupeň lepší. Z výbavy se budete muset spokojit s vnitřním osvětlením, jedním organizačním košem a funkcí rychlého zmrazení. Tento mrazák můžeme doporučit do větší rodiny (pojme potraviny pro zhruba pět osob), která hledá model se slušnými parametry a nemá specifičtější nároky například na nabídku funkcí. Pokud by vás zajímala alternativa v podobné cenové kategorii, která má i nenámrazový systém, můžete si přečíst například recenzi modelu Electrolux EC 2233AOW1.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool WHM25112 | Hodnocení: 59,4 %
Eliška se v našem týmu už několik let zabývá srovnáváním produktů velkých domácích spotřebičů, včetně pultových mrazáků. Problematiku mrazniček má pečlivě nastudovanou a poradí vám nejen, jaké vlastnosti můžete od pultových mrazáků očekávat, ale také jak se vyznat ve všech možných štítcích, třídách a systémech. Kromě pultových mrazáků vám pomůže i s výběrem pračky, sušičky a další bílé techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool WHM25112

Whirlpool WHM25112

8 000 Kč Orientační cena