Automatický kávovar Bosch TES 60321 RW - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch TES 60321 RW

62,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 6,7/10
  Hodnocení objemu
 • 8,0/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 4,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady a zápory

 • Ve většině parametrů lehce nad průměrem
 • Chybí tryska na páru
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Bosch se drží ideálního doporučovaného parního tlaku pro domácí použití, tedy hodnoty 15 bar. U ostatních parametrů je zpravidla velice blízko průměrným hodnotám z doby vzniku recenze (říjen 2017). Příkon kávovaru je 1 500 W, průměr v době vzniku recenze byl 1 481,58 W, nemusíte se tedy bát, že by se kávovar nějak znatelně dlouho zahříval. Objem nádobky 1,7 l opět odpovídá zářijovému průměru, objem zásobníku na kávu je 300 g, zatímco průměr v době vzniku testu 265,79 g. Kávovar tedy uspokojí i početnější domácnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 500

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

300

266,67
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Pro každého milovníka kávy je důležitá informace, jaké jsou možnosti její přípravy. Kávovar Bosch vám umožňuje použití mleté kávy, takže zásoby své oblíbené značky nemusíte vyhazovat. Možností je také nastavit teplotu vody a sílu kávy, obojí značně ovlivňuje její chuť. Součástí kávovaru je samozřejmě i mlýnek, na kterém můžete nastavit pět ruzných hrubostí mletí. Změna se projeví až po několika uvařených šálcích, doporučujeme proto trochu trpělivosti při ochutnávání. Pokud budete vařit kávu pro více lidí najednou, jistě oceníte možnost připravit dva šálky současně. Užitečná je také možnost nastavit tvrdost vody. Rozdíl zaznamenáte nejen v chuti kávy, ale často také na životnosti kávovaru, omezíte totiž usazování vodního kamene.

Vybavení a funkce

Ačkoliv kávovar Bosch TES 60321 RW postrádá trysku pro ruční šlehání mléka i nádobku na mléko, nemusíte se bát, že vám nápoje s mléčnou pěnou zůstanou odepřeny. Kávovar má totiž funkci automatického šlehání mléka, takže jedním stiskem tlačítka připravíte například vaše oblíbené cappuccino. Nechybí mu ani funkce výdeje horké vody, díky které s jedním přístrojem připravíte nejen kávu, ale i další horké nápoje. Pokud máte rádi variabilitu, nebo u vás doma každý pije jiný typ kávy, přijde vám vhod nastavitelná výška výpusti, díky které velmi pohodlně uvaříte kávu do nižších i vyšších šálků, aniž by došlo k nějakému šplíchání nebo se vám například vysoká sklenice na kávu pod výpust nevlezla.

Pokud se zaměříme na ovládání a údržbu přístroje, jako velkou výhodu musíme zmínit displej, díky kterému bude komunikace s tímto šikovným pomocníkem hračkou. Nechybí mu ani funkce automatického čištění a odvápňování, údržba tedy nebude žádným utrpením. Pro ekologicky smýšlející uživatele máme také dobrou zprávu, v možnostech kávovaru je i přechod do úsporného režimu. Rozměry tohoto modelu jej řadí k poněkud větším přístrojům. Na výšku měří 38,5 cm, jeho šířka je 30,1 cm a hloubka 45,8 cm. Před koupí si proto raději ověřte, jestli na něj máte dostatek místa. Hmotnost 9,5 kg totiž každodennímu přenášení zrovna nenahrává.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

38,5

36,45
Šířka (cm)

30,1

24,83
Hloubka (cm)

45,8

42,39
Hmotnost (kg)

9,5

8,83

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Bosch TES 60321 RW můžeme ohodnotit jako lehce nadprůměrný. V kategorii parametrů se zpravidla drží průměru a bude proto vhodný pro nejrůznější zájemce. Možnosti typu nastavení teploty vody nebo hrubosti mletí zůstávají zachované a tak může přijít vhod i lehce náročnějším uživatelům. Rozměrově tento model není žádný drobeček, pozor tedy na nedostatek místa. Co se týče funkcí a vybavení, některým uživatelům by mohla scházet parní tryska. Pokud si ale na ruční šlehání mléka nepotrpíte, snadno se bez ní obejdete, na funkci šlehání mléka totiž výrobce nezapomněl. Jestli je pro vás parní tryska nepostradatelná, doporučujeme poohlédnout se v našem testu po některém z modelů, které ji ve výbavě mají. Zajímavou volbou by mohl být například kávovar De’Longhi Intensa ECAM 23.460S.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch TES 60321 RW | Hodnocení: 62,4 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch TES 60321 RW

Bosch TES 60321 RW

16 000 Kč Orientační cena