Recenze kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 SB | ARecenze

Recenze kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 SB

Vítěz cena/výkon

8. místo v testu

Obrázek kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 SB magnifica S

Celkové hodnocení: 

3,8 / 5

Klady:

Dobrý poměr cena/výkon

Zápory:

Absence nahřívače šálků a automatického pěnění mléka

11 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje a funkce

Jedná se o velice oblíbený kávovar a to hlavně díky tomu, že automaticky připraví skvělou kávu, běžnému spotřebiteli jeho funkce a vlastnosti stačí a cena je oproti jiným automatickým kávovarům docela nízká. Kávovar má displej i trysku pro manuální tvorbu napěněného mléka. Chybí mu však možnost připravit celou kávu i mléko jedním tlačítkem, protože nemá možnost automatického napěnění mléka. Kávovar má nahoře desku, která však není nahřívaná a slouží tedy pouze pro položení hrnků, jejich nahřívání u tohoto kávovaru ale nečekejte .

Najednou můžete bez problémů připravovat 2 kávy a to jak z kávových zrn, které si kávovar sám namele v požadovaném množství a nebo využít speciální otvor pro již namletou kávu. U kávovaru nastavíte jak sílu kávy, tak její teplotu a také tvrdost vody. Kávovaru nechybí ani možnost použít ho pro přípravu horké vody například na čaj, která při otočení páčky poteče z trysky na horkou páru. Kávovar po určité době přejde do úsporného režimu a tuto dobu můžete v nastavení změnit dle vaší potřeby.

Technické údaje a rozměry

DeLonghi ECAM 22.110 má objem zásobníku 1,8 litru, což je průměrná hodnota mezi testovanými kávovary a stejná jako téměř u všech kávovarů italské značky DeLonghi. Parní tlak je 15 bar a kávovar disponuje automatickým odvápněním i čištěním. Příkon je průměrných 1450 Wattů a v kombinaci s tím, že kávovar nemá desku na nahřívání šálků lze očekávat nízkou spotřebu energie.

Hmotnost je 9 kilogramů a v našem testu najdete kávovary lehčí i těžší, nicméně dle naší zkušenosti ani drobné ženy neměly problém se základní manipulací s kávovarem pro jeho snadné vyčištění a další úkony. Výška kávovaru je průměrných 35,1 centimetrů, šířka i hloubka jsou podobné jako u jiných přístrojů, tedy 43 centimetrů hloubky a necelých 24 centimetrů šířky.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Na internetu jsou k dohledání desítky recenzí kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 a z naprosté většiny ho hodnotí velmi dobře. Uživatelé po delší zkušenosti oceňují jednoduchost přípravy kávy i rychlost. Ocenili by větší nádobku a stěžují si na poškrábání horní i spodní desky na šálky, to je ale problém všech kávovarů, kovové desky po delším používání nesou známky poškrábání.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar ocení hlavně uživatelé, kteří nepotřebují desku pro nahřívání šálků ani automatickou tvorbu pěny. Vytvořit pěnu manuálně není až takový problém a ušetříte díky tomu tisíce korun oproti kávovarům, kteří ji dělají automaticky. Za cenu kolem 11 tisíc korun dostanete solidní a rychlý kávovar a pokud si předem přečtete tuto recenzi a víte tedy co očekávat, bude svoji funkci plnit naprosto skvěle. I přes to skončil v našem hodnocení až na osmém místě z deseti, protože v testu máme 7 kávovarů, které ho v některých parametrech a funkcích předčily, ale každý z nich je o několik tisíc dražší. I proto si tento kávovar vysloužil vítězství v poměru cena/výkon.

Videopohled na DeLonghi ECAM 22.110 SB

Upozornění: Video není v češtině, ale pro základní představu o kávovaru není potřeba rozumět.

Datum:
Produkt: DeLonghi ECAM 22.110 SB
Hodnocení: 4.6