Recenze a test De'Longhi ECAM 510.55.M | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ECAM 510.55.M

87,5 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 9,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10,0/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Hodně funkcí i možností nastavení
 • Automatické i manuální šlehání mléka
 • Ovládání pomocí aplikace

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost
25 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi ECAM 510.55.M má objem nádobky na vodu 1,8 l, což byla v době psaní recenze (listopad 2021) nejčastější hodnota. Zásobník na kávu pojme 250 g. V porovnání jsou kávovary, které pojmou i více kávy, záleží na vašich individuálních potřebách. Na druhou stranu totiž není dobré nechávat kávu kávovaru zbytečně dlouho. Oceňujeme velký objem odpadního zásobníku – ten je potřeba vyprázdnit po 14 šálcích nebo po 72 hodinách od posledního čištění, to aby sedlina v zásobníku dlouho nestála a nezačala plesnivět.

V čem hraje kávovar prim, to je parní tlak dosahující 19 bar. Pro domácí by užití je to nadprůměrná hodnota, proto se kávovar hodí i do menších restauračních zařízení nebo do kanceláře. Příkon 1 450 W v době srovnání patřil k nejobvyklejším, ale ne k nejvyšším, každopádně nemá na chuť kávy vliv. Čím vyšší ale příkon je, tím rychleji se kávovar nahřívá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

19

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

14

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, v aplikaci

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V kategorii možností a nastavení obstál kávovar značky De’Longhi na výbornou. Kávu můžete umlít až na 14 různých stupňů hrubosti, což je vysoce nadprůměrný počet. Hrubostí mletí ovlivníte intenzitu či vodovost výsledného nápoje. Nastavit můžete také různou sílu kávy a je také možné připravit hned dva šálky espressa najednou. Kromě toho můžete nastavit teplotu a tvrdost vody. Přizpůsobením kávovaru na tvrdost vody ve vaší domácnosti dosáhnete toho, že bude častěji hlásit potřebu odvápnění. To celé doplňuje možnost použít mletou kávu.

Vybavení a funkce

V oblasti námi hodnocených funkcí si kávovar De’Longhi vede skvěle. Má nádobku na mléko, ze které sám vezme a našlehá mléko, nebo si je pomocí parní trysky můžete připravit sami. Z trysky na páru lze získat také teplou vodu na čaj a jiné horké nápoje. Vysoce nadprůměrný je počet přednastavených nápojů, mezi 12 druhy najdete například doppio (dvojitou porci kávy), několik variant cappuccina nebo samotné mléko, které přijde vhod třeba dětem na kakao.

Ovládání a údržba

Přístroj ovládáte pomocí velkého dotykového displeje, jehož přehlednost navíc usnadňuje český jazyk v nabídce. Díky nastavitelné výšce výpusti je možné připravovat různé druhy káv pohodlně do různých hrnků a sklenic. Samozřejmě nechybí ani úsporný režim, kávovar má také funkci automatického čištění a odvápňování. Navíc vždy na nutnost těchto úkonů upozorní sám.

Z hlediska ovládání nabízí přístroj ještě jednu perličku – ovládání na dálku pomocí aplikace Coffee link. V ní si můžete objednat kávu, nastavovat parametry nápojů nebo ukládat vlastní recepty. Pozor však, že pokud se kávovar mezi přípravami kávy vypne, po zapnutí si propláchne trubky vodou. Můžete jej tedy zapnout na dálku, ale před přípravou kávy bude třeba nachystat ručně nový, prázdný hrníček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

12

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

35

36,45
Šířka (cm)

23,8

24,83
Hloubka (cm)

47

42,39
Hmotnost (kg)

11,5

8,83

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé kávovaru jsou s jeho službami spokojení, cení si vysoké kvality stroje a chuti kávy, kterou umí připravit. Zmiňují také snadnou údržbu a možnost nastavování vlastních nápojů. Výtek není z řad uživatelů mnoho, většinou se týkají pouze ceny, která bohužel nepatří k nejnižším. Upozorňují však, že kávovar při malém množství vody či kávy nerozpozná nedostatek včas, zasekne se v polovině přípravy a po doplnění bude třeba začít celý proces od začátku.

Hlavní výhody a nevýhody

V první řadě hodnotíme kladně možnosti nastavení, a to jak počet stupňů hrubosti mletí, tak i možnost ukládání vlastních receptur. Líbí se nám také možnost využít parní trysku nebo automatické šlehání mléka dle nálady nebo potřeb. Na druhou stranu přiznáváme, že částka za tento kávovar je dosti vysoká, totéž platí i pro hmotnost. S kávovem se tedy bude o něco obtížněji manipulovat.

Naše hodnocení a závěr

S modelem De’Longhi ECAM 510.55.M bude spokojený i náročný milovník kávy, který si ji rád vychytá do posledních detailů. Díky 14 stupňům hrubosti mletí, možnosti nastavení teploty vody i síly kávy si můžete užít kávu přesně tak, jak ji máte rádi, a to i s mléčnou pěnou, kterou za vás přístroj nachystá, ale je možné si ji pomocí páry připravit i samostatně. Kávovar bude snadné čistit díky automatickému čištění a odvápňování. Dostatečně velká nádržka na vodu a odpadní zásobník společně s parním tlakem 19 bar potvrzuje, že by mohlo jít o ideální zařízení do kanceláře. Pozor však na menší zásobník na kávu. Ten má větší například model De’Longhi ECAM 45.760W.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 510.55.M | Hodnocení: 87,5 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dotaz na De’Longi 510.55.M. Opravdu sám našlehá mléko na cappuccino z běžného plnotučného mléka z obchodu?

Miroslav kouril

Dobrý den, ano, je možné použít polotučné nebo i zcela odtučněné mléko.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den. Dá se nasypat i instantní káva jako třeba velvet, nebo pouze zrnková a pomleta káva. Děkuji

MARTIN Martin

Dobrý den, tento kávovar si s instantní kávou neporadí, na trhu najdete speciální kávovary na instantní nápoje, ty se ale používají spíše v kancelářích nebo komerčních prostorech. Pokud hledáte kávovar se snadným ovládáním a nechcete kupovat zrnkovou kávu, možná vám bude lépe vyhovovat některý z kapslových kávovarů.

Eliška Srncová, redaktor

Je prosím displej v češtině?
Děkuji Dana P.

Dana P.

Dobrý den, kávovar vám dovolí vybrat si z více jazyků včetně češtiny.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi ECAM 510.55.M

De’Longhi ECAM 510.55.M

25 000 Kč Orientační cena