Recenze a test De'Longhi ESAM 3000B Magnifica | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ESAM 3000B Magnifica

70,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,7/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Dostupná cena
 • 13 stupňů hrubosti mletí
 • Použití mleté kávy

Zápory

 • Teplota vody není nastavitelná
 • Chybí automatické šlehání mléka
 • Téměř žádné přednastavené nápoje
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapacitou 200 g u zásobníku na kávu se kávovar značky De’Longhi řadí k méně objemným modelům, které v našem testu najdete, v ostatních parametrech ovšem nijak nezaostává. Objem nádobky 1,8 l vystačí na nějaký ten kávový dýchánek, zásobník na sedlinu pojme až 14 šálků, což byl v době srovnání (listopad 2021) nadprůměr.

K lehce podprůměrným se sice řadí příkon přístroje 1450 W, nejde ovšem o nijak podstatné minus. Příkon totiž ovlivňuje délku nahřívání, na chuti kávy se neprojeví. Podstatný je spíš parní tlak 15 bar, který bývá u domácích kávovarů normálně doporučovaný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

200

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se variability nastavení týče, potěší vás u modelu De’Longhi hlavně hrubost mletí – tu můžete volit z 13 stupňů. Navíc je možné použít i kávu mletou, s tím mohou mít některé automatické kávovary problém. Tuto možnost využijete zejména pokud potřebujete dopotřebovat nějaké zbytky nebo máte mletou kávu bez kofeinu.

Co u tohoto kávovaru neovlivníte, je teplota vody. Tu je nastavená už od výrobce. Sílu nápoje však ovlivnit můžete. Výhodu představuje i nastavení kávovaru na tvrdost vody ve vaší lokalitě, kávovar tak získá přesnější představu, kdy se má odvápnit. Pokud budete chtít, připravíte i dva šálky zároveň.

Vybavení a funkce

Co se týče funkcí, kávovar De’Longhi ESAM 3000B Magnifica možná nepotěší milovníky mléčné pěny. Tu totiž sám připravit nezvládne. Pro zájemce je však k dispozici parní tryska, se kterou se mohou naučit zacházet a vyrobit pěnu podobnou. Menu přednastavených nápojů u tohoto kávovaru prakticky neexistuje, to však u takto levných modelů není výjimkou. Díky trysce však můžete nachystat i mléko samotné, což je možnost, která některým automatickým kávovarům chybí, i když je jejich nabídka nápojů širší. Samozřejmě získáte také horkou vodu, kterou můžete použít třeba na čaj.

Ovládání a údržba

Tento kávovar ovládáte manuálně, tedy pomocí několika knoflíků a tlačítek. Displej chybí, záleží ale na vás, jak moc je pro vás u tohoto menšího spotřebiče podstatný. V dalších parametrech však již De’Longhi nezaostává. Disponuje programy automatického čištění a odvápňování, které pomohou s údržbou, nechybí mu ani úsporný režim. Výpusť je nastavitelná, aby se pod ní mohly střídat větší a menší šálky. Na rozměry přístroje se můžete podívat v tabulce vybavení a funkcí, kterou najdete níže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

1

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

36

36,45
Šířka (cm)

28,5

24,83
Hloubka (cm)

37,5

42,39
Hmotnost (kg)

10

8,83

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi ESAM 3000B Magnifica má dobrý výsledek v základních parametrech, které z něj dělají kvalitní přístroj. Body trochu ztrácí v kategorii nastavení a na poli funkcí, neumožňuje totiž nastavení teploty vody, chybí mu displej a automatické šlehání mléka. Ani jedna z věcí ale nemusí být nutně důležitá pro všechny uživatele, pokud se vám tedy tento přístroj s velmi příznivou cenou líbí a mléko stejně raději šleháte manuálně, můžeme vám jej bez obav doporučit. Jestliže trváte na plnější výbavě, zvažte například model Siemens TP503R09, musíte ovšem počítat s několikatisícovou investicí navíc.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ESAM 3000B Magnifica | Hodnocení: 70,4 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ESAM 3000B Magnifica

De’Longhi ESAM 3000B Magnifica

8 000 Kč Orientační cena