Menu

De’Longhi ESAM 4500 Magnifica – Recenze, testy a srovnání

68,9 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,7/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 4,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady a zápory

 • Poměr cena/výkon
 • Plná výbava funkcí a možností nastavení
 • Slabší příkon
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Drobnou nevýhodou kávovaru značky De’Longhi může být jeho příkon 1 350 W, který patří v našem srovnávacím testu k nejslabším. Nemusíte se ovšem bát, že by tato hodnota nějak ubrala na kvalitě hotové kávy. Je pouze možné, že se bude přístroj o něco déle zahřívat oproti modelům s vyšším příkonem. Co se týče parního tlaku, stejně jako další kvalitní kávovary, i tento se drží doporučovaných 15 bar. Objem jeho nádobky na vodu je 1,8 l, v době vzniku této recenze (duben 2017) byl tento objem jeden z nejčastějších. Objem zásobníku na kávu je 200 g. V porovnání najdete o něco menší i výrazně větší zásobníky, záleží hlavně na vašich požadavcích. Zásobník na kávovou sedlinu potom pojme až 14 šálků, nemusíte se tedy obávat nutnosti častého vynášení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 350

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

200

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V této kategorii obstál kávovar De’Longhi zcela bez ztráty bodů, dosahuje totiž perfektních výsledků. Nápoje v tomto přístroji můžete připravit nejen z kávových zrn, ale i z předem namleté kávy. Pro dosažení optimálního výsledku umožňuje přístroj nastavit teplotu i tvrdost vody a sílu kávy. Volit také můžete ze třinácti úrovní hrubosti namletí. Při vaření kávy pro více osob se nemusíte omezovat na přípravu každého šálku zvlášť, kávovar zvládne i dvě kávy najednou.

Vybavení a funkce

Stejně jako v předchozí kategorii, i na poli funkcí model De’Longhi ESAM 4500 Magnifica obstál na výbornou. Z námi hodnocených funkcí nepostrádá ani jednu. Můžete si tak vybrat mezi manuálním šleháním mléka pomocí parní trysky, nebo automatickým šleháním, ke kterému nechybí ani nádobka na mléko. Kávovar si poradí s větším i menším šálkem, díky nastavitelné výšce výpusti. Kromě kávy jej můžete použít například i k přípravě čaje, díky funkci výdeje horké vody. S ovládáním přístroje vám pomůže displej v přední části, s jeho údržbou zase automatické čištění a odvápňování. Pokud vám záleží i na spotřebě, můžeme vás uklidnit, tomuto modelu nechybí úsporný režim.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

36

36,56
Šířka (cm)

28,5

25,01
Hloubka (cm)

37,5

42,40
Hmotnost (kg)

10,5

8,85

Hodnocení dalších uživatelů

Více než sto krátkodobých a dlouhodobých uživatelů ohodnotilo tento kávovar, ve valné většině jde o pozitivní ohlasy. Podle uživatelů je káva z tohoto přístroje opravdu srovnatelná s tou, kterou dostanete v kavárně. Chválí si také snadnou přípravu cappuccina pouze stiskem jednoho tlačítka. Z negativ se občas objevuje názor, že je mlýnek kávovaru trochu hlučnější a pod výpust kávovaru se nevleze vysoká sklenice na latté. Některým uživatelům by také vyhovoval objemnější zásobník vody. V recenzích zmiňují také delší dobu zahřívání, kterou má na svědomí pravděpodobně nižší příkon.

Naše hodnocení a závěr

Z parametrů kávovar De’Longhi ESAM 4500 Magnifica znatelně pokulhává v podstatě jen na nízkém příkonu, který má za následek občas pomalejší zahřívání zmiňované v uživatelských recenzích. Nabídka možností nastavení je ale pestrá, stejně tak nabídka funkcí kávovaru. V těchto ohledech se vyrovná i podstatně dražším konkurentům. Na vašem uvážení tedy stojí, jak moc vám záleží na rychlosti zahřátí a zda vám nevadí, že může být třeba mlýnek poněkud hlučnější, jak jej hodnotí někteří uživatelé. Pokud jsou pro vás tyto parametry spíše drobnost, určitě neprohloupíte, když si kávovar značky De’Longhi pořídíte. Pokud jste ale při čekání na kávu netrpěliví a chcete co nejvyšší příkon, který by mohl urychlit zahřívání přístroje, doporučujeme vám zvážit například model Philips Saeco HD8914/09.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ESAM 4500 Magnifica | Hodnocení: 68,9 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Má tento kávovar češtinu? Děkuji. Jílek

Jílek Jaroslav

Dobrý den, ano, tento kávovar ovládá i češtinu.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, je tento kávovar samocistici?
Děkuji za odpověď .

Radek Hanzlik

Dobrý den, tento model má funkci automatického čištění.

Eliška Srncová, redaktor

Kolik druhů kávy lze s tímto kávovarem udělat?

Jaroslav Sippl

Dobrý den, tento kávovar zvládne přípravu jakéhokoliv běžného kávového nápoje, včetně těch se mléčnou pěnou.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jakou má životnost tento kávovar? Užíváme 10 let, nyní váháme, zda koupit nový, nebo dát opravit. Ohlašuje problém: Všeobecný alarm – nejde vyjmout spařovací jednotku dle návodu pro odstranění problému.
Děkuji a zdravím.
M.Urbancová

Marcela Urbancová

Dobrý den, životnost každého spotřebiče je dána mnoha faktory, v případě automatického kávovaru půjde o jeho zatížení (počet šálků denně), tvrdost používané vody, dostatečné čištění a odvápňování. Rovněž záleží na stavu vnitřních částí, zda nebudou po deseti letech provozu tak opotřebované, že nepůjdou opravit. Takto na dálku Váš kávovar neprozkoumáme, takže doporučíme navštívit servisní středisko a poradit se s odborníkem, který přístroj prohlédne a doporučí opravu nebo nákup nového kávovaru.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ESAM 4500 Magnifica

De’Longhi ESAM 4500 Magnifica

12 000 Kč Orientační cena