Recenze a test De’Longhi ESAM 4500 Magnifica | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ESAM 4500 Magnifica

90,4 % Celkové hodnocení
 • Poměr cena/výkon
 • Plná výbava funkcí a možností nastavení
 • Slabší příkon
12 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,5/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 90,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Drobnou nevýhodou kávovaru značky De’Longhi může být jeho příkon 1 350 W, který patří v našem srovnávacím testu k nejslabším. Nemusíte se ovšem bát, že by tato hodnota nějak ubrala na kvalitě hotové kávy. Je pouze možné, že se bude přístroj o něco déle zahřívat oproti modelům s vyšším příkonem. Co se týče parního tlaku, stejně jako další kvalitní kávovary, i tento se drží doporučovaných 15 bar. Objem jeho nádobky na vodu je 1,8 l, v době vzniku této recenze (duben 2017) byl tento objem jeden z nejčastějších. Objem zásobníku na kávu je 200 g. V porovnání najdete o něco menší i výrazně větší zásobníky, záleží hlavně na vašich požadavcích. Zásobník na kávovou sedlinu potom pojme až 14 šálků, nemusíte se tedy obávat nutnosti častého vynášení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 350

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

200

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

V této kategorii obstál kávovar De’Longhi zcela bez ztráty bodů, dosahuje totiž perfektních výsledků. Nápoje v tomto přístroji můžete připravit nejen z kávových zrn, ale i z předem namleté kávy. Pro dosažení optimálního výsledku umožňuje přístroj nastavit teplotu i tvrdost vody a sílu kávy. Volit také můžete ze třinácti úrovní hrubosti namletí. Při vaření kávy pro více osob se nemusíte omezovat na přípravu každého šálku zvlášť, kávovar zvládne i dvě kávy najednou.

Vybavení a funkce

Stejně jako v předchozí kategorii, i na poli funkcí model De’Longhi ESAM 4500 Magnifica obstál na výbornou. Z námi hodnocených funkcí nepostrádá ani jednu. Můžete si tak vybrat mezi manuálním šleháním mléka pomocí parní trysky, nebo automatickým šleháním, ke kterému nechybí ani nádobka na mléko. Kávovar si poradí s větším i menším šálkem, díky nastavitelné výšce výpusti. Kromě kávy jej můžete použít například i k přípravě čaje, díky funkci výdeje horké vody. S ovládáním přístroje vám pomůže displej v přední části, s jeho údržbou zase automatické čištění a odvápňování. Pokud vám záleží i na spotřebě, můžeme vás uklidnit, tomuto modelu nechybí úsporný režim.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

36

36,16
Šířka (cm)

28,5

25,69
Hloubka (cm)

37,5

41,72
Hmotnost (kg)

10,5

9,00

Hodnocení dalších uživatelů

Více než sto krátkodobých a dlouhodobých uživatelů ohodnotilo tento kávovar, ve valné většině jde o pozitivní ohlasy. Podle uživatelů je káva z tohoto přístroje opravdu srovnatelná s tou, kterou dostanete v kavárně. Chválí si také snadnou přípravu cappuccina pouze stiskem jednoho tlačítka. Z negativ se občas objevuje názor, že je mlýnek kávovaru trochu hlučnější a pod výpust kávovaru se nevleze vysoká sklenice na latté. Některým uživatelům by také vyhovoval objemnější zásobník vody. V recenzích zmiňují také delší dobu zahřívání, kterou má na svědomí pravděpodobně nižší příkon.

Naše hodnocení a závěr

Z parametrů kávovar De’Longhi ESAM 4500 Magnifica znatelně pokulhává v podstatě jen na nízkém příkonu, který má za následek občas pomalejší zahřívání zmiňované v uživatelských recenzích. Nabídka možností nastavení je ale pestrá, stejně tak nabídka funkcí kávovaru. V těchto ohledech se vyrovná i podstatně dražším konkurentům. Na vašem uvážení tedy stojí, jak moc vám záleží na rychlosti zahřátí a zda vám nevadí, že může být třeba mlýnek poněkud hlučnější, jak jej hodnotí někteří uživatelé. Pokud jsou pro vás tyto parametry spíše drobnost, určitě neprohloupíte, když si kávovar značky De’Longhi pořídíte. Pokud jste ale při čekání na kávu netrpěliví a chcete co nejvyšší příkon, který by mohl urychlit zahřívání přístroje, doporučujeme vám zvážit například model Philips Saeco HD8914/09.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: De’Longhi ESAM 4500 Magnifica | Hodnocení: 90,4 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Má tento kávovar češtinu? Děkuji. Jílek

Jílek Jaroslav

Dobrý den, ano, tento kávovar ovládá i češtinu.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, je tento kávovar samocistici?
Děkuji za odpověď .

Radek Hanzlik

Dobrý den, tento model má funkci automatického čištění.

Eliška Srncová, redaktor

Kolik druhů kávy lze s tímto kávovarem udělat?

Jaroslav Sippl

Dobrý den, tento kávovar zvládne přípravu jakéhokoliv běžného kávového nápoje, včetně těch se mléčnou pěnou.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ESAM 4500 Magnifica

De’Longhi ESAM 4500 Magnifica

12 000 Kč Orientační cena