Recenze a test De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive

65,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Výběr funkcí a možností
 • Vysoká cena
 • Malý objem nádobky na vodu
35 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 4,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 65,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Jak příkon, tak kapacita zásobníku na kávu a nádržka na vodu kávovaru značky De’Longhi patří k těm menším. V praxi to znamená například pomalejší zahřívání přístroje nebo častější doplňování kávových zrn či vody. Ani v jednom případě ale nejde o nijak malou hodnotu a záleží jen na vás, zda je takovýto příkon a objem pro vás dostačující. Objemem odpadního zásobníku naopak kávovar některé konkurenty překonává, nemusíte se tak bát jeho častého vynášení. V případě parního tlaku opět narazíme na doporučovanou hodnotu 15 bar, v tomto ohledu tedy také není co vytknout.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 350

1 475,67
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,88
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,65
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,77
Použití mleté kávy

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Při používání kávovaru De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive můžete volit ze třinácti hrubostí mletí kávy. Podle vašich představ můžete nastavit také teplotu vody, sílu kávy a tvrdost vody. Přístroj vám umožní použít i již namletou kávu, nemusíte se proto omezit pouze na kávová zrna. Navíc zvládne připravit dva šálky kávy najednou, čímž šetří váš čas.

Vybavení a funkce

Ani na poli funkcí nemůžeme tento model nijak kritizovat, žádná mu totiž nechybí. Kávovar vám ušlehá mléčnou pěnu na přání z příslušné nádobky na mléko. Díky parní trysce vám ale umožní i manuální šlehání, pokud vám takové vyhovuje více. Kromě páry  vám vydá i horkou vodu, například na čaj. K jeho ovládání slouží displej v přední části, čištění i odvápňování zvládá automaticky. A když jej zrovna nebudete potřebovat, přepne se do úsporného režimu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

28,5

36,25
Šířka (cm)

40,5

25,33
Hloubka (cm)

42

41,72
Hmotnost (kg)

13,5

8,83

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé tohoto kávovaru si jej většinou chválí. Vyhovuje jim široká nabídka funkcí, například možnost přípravy čokolády, kterou tento přístroj také nabízí. V negativních ohlasech zmiňují zejména vysokou cenu, některým také nevyhovuje menší objem nádobky na vodu.

Naše hodnocení a závěr

Nebýt malých kapacit, umístil by se kávovar De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive na vyšší příčce. Objemově ale patří k nejmenším v našem srovnní a i jeho uživatelé označují ve svých recenzích objem nádobky na vodu jako nevyhovující. Kávovar tedy nebude ideální pro velmi frekventované pití kávy, například v kanceláři. Naopak díky funkci vaření čokolády a dalším možnostem bychom jej doporučili spíše pro rodiny s dětmi, kde dobře poslouží jak rodičům, tak jejich ratolestem. Pokud pro vás tento model není to pravé ořechové a hledáte spíše variantu, u které nehrozí tak časté dolévání vody, doporučujeme vám zvážit třeba model De’Longhi ESAM 4500 Magnifica, který potěší také příznivější cenou.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive | Hodnocení: 65,2 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive

De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive

35 000 Kč Orientační cena