Menu

Krups EA 815 B – Recenze, testy a srovnání

56,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 3,2/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady a zápory

 • Příznivá cena
 • Průměrný kávovar
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Automatický kávovar Krups EA 815 B má optimální parní tlak 15 bar, ten je na domácí využití perfektní. Příkon 1450 W patřil v době vzniku recenze (únor 2018) k nejčastějším, přesto lze najít i silnější modely. Na chuť kávy to ale nemá žádný vliv. Průměru se kávovar víceméně drží v případě zásobníku na vodu, který pojme 1,7 l vody. Objem zásobníku na zrnkovou kávu patří také k průměru. Přesto, že není 260 g nejmenší objem v našem testu, jiné modely pojmou i 500 g a záležet bude především na vašich potřebách a na tom, jak často kávu připravujete a jak často vám bude příjemné kávu doplňovat. Nakonec, odpadní zásobník se naplní po uvaření devíti šálků, což je podprůměr a opět platí pravidlo, že čím častěji budete kávu připravovat, tím pohodlnější bude větší zásobník.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

260

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,47
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V kategorii možnosti a nastavení si vede kávovar Krups průměrně. Plusové body získává za možnost nastavit sílu kávy a tvrdost vody, také je možné nastavit teplotu vody, což není u všech kávovarů zcela samozřejmé. Výhodou je také možnost přípravy dvou šálků najednou. Hůře jsme hodnotili fakt, že umí namlít kávu pouze na 3 hrubosti, průměr byl přitom 8 hrubostí. Do kávovarů navíc nejde dát mletá káva, je nutné používat jen zrnkovou.

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme se při testování zaměřili, postrádá kávovar Krups pouze možnost přípravy jiných teplých nápojů, například čaje, nevydává totiž horkou vodu. Ve výbavě však má nádobku na mléko, z níž si jej bere a automaticky šlehá, je tedy možné dopřát si také cappuccino a jiné kávy s mléčnou pěnou. Je možné nastavit si výšku výpusti. Veškeré informace o probíhající přípravě kávy vám kávovar poskytne na displeji. Úsporný režim, automatické čištění a automatické odvápňování potom považujeme za nesporné výhody přístroje a podstatné funkce, které v našem testu měly všechny modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

36,5

36,85
Šířka (cm)

24,5

24,91
Hloubka (cm)

33

42,07
Hmotnost (kg)

7,2

8,87

Naše hodnocení a závěr

U kávovaru Krups EA 815 B je potřeba počítat s menším zásobníkem na vodu, zrnkovou kávu i kávovou sedlinu. Z těchto důvodů bude vhodný spíše jako domácí zařízení, v kanceláři, kde se podává káva několikrát denně by brzy bylo nutné doplňování a vyprazdňování spíše na obtíž. Důležité ale je zmínit, že parní tlak a příkon jsou dostačující. Určitých omezení jsme si povšimli v dalších kategoriích, má například pouze výběr ze tří hrubostí mletí a není možné připravit kávu již namletou. Kávovar také nevydává horkou vodu. Na druhou stranu oceňujeme možnost přípravy dvou šálků na jednou a plusové body přístroj nahnal také v případě funkce automatické šlehání mléka. V případě, že byste přece jen chtěli kávovar, který za den obslouží pohodlně více uživatelů, doporučit můžeme například De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups EA 815 B | Hodnocení: 56,6 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
mám možnost koupit kávovar KRUPS EA 815B. Zatím pro běžné domácí používání a do krátké budoucnosti v recepci malé galerie. Doposud jsem používal pákový na mletou kávu.
V současnosti zvažuji s mlýnkem. Krups však neumožňuje přípravu z mleté kávy.
Děkuji za odpověď, J.K.

Jaroslav Krčmář

Dobrý den,

na vašem místě bych si položila otázku, proč je pro vás možnost přípravy z mleté kávy u automatického kávovarů důležitá. Ony totiž kávovary, které to umí, mají pro mletou kávu speciální přihrádku. Do této přihrádky nenasypete balíček mleté kávy, ale vždy jen jednu porci. Nevím, jaký provoz předpokládáte na recepci malé galerie, ale řekla bych, že pokud budete kávu připravovat častěji, vsypávání každé porce zvlášť bude oproti přípravě ze zrn o něco pomalejší. V případě, že navíc máte ambice potěšit dobrou kávou také návštěvníky, mezi zrnkovými kávami budete mít širší výběr. Pokud tedy chcete možnost přípravy z mleté kávy jen z obav, aby vašemu přístroji náhodou něco nechybělo, nenechala bych se tím při výběru ovlivňovat.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Krups EA 815 B

Krups EA 815 B

10 000 Kč Orientační cena