Recenze a test automatického kávovaru Krups EA 815 B | Arecenze
Menu

Recenze a test Krups EA 815 B

55,3 % Celkové hodnocení
 • Příznivá cena
 • Průměrný kávovar
10 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 2,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 55,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Automatický kávovar Krups EA 815 B má optimální parní tlak 15 bar, ten je na domácí využití perfektní. Příkon 1450 W patřil v době vzniku recenze (únor 2018) k nejčastějším, přesto lze najít i silnější modely. Na chuť kávy to ale nemá žádný vliv. Průměru se kávovar víceméně drží v případě zásobníku na vodu, který pojme 1,7 l vody. Objem zásobníku na zrnkovou kávu patří také k průměru. Přesto, že není 260 g nejmenší objem v našem testu, jiné modely pojmou i 500 g a záležet bude především na vašich potřebách a na tom, jak často kávu připravujete a jak často vám bude příjemné kávu doplňovat. Nakonec, odpadní zásobník se naplní po uvaření devíti šálků, což je podprůměr a opět platí pravidlo, že čím častěji budete kávu připravovat, tím pohodlnější bude větší zásobník.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,40
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,85
Objem zásobníku na kávu (g)

260

267,50
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,58
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,80
Použití mleté kávy

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V kategorii možnosti a nastavení si vede kávovar Krups průměrně. Plusové body získává za možnost nastavit sílu kávy a tvrdost vody, také je možné nastavit teplotu vody, což není u všech kávovarů zcela samozřejmé. Výhodou je také možnost přípravy dvou šálků najednou. Hůře jsme hodnotili fakt, že umí namlít kávu pouze na 3 hrubosti, průměr byl přitom 8 hrubostí. Do kávovarů navíc nejde dát mletá káva, je nutné používat jen zrnkovou.

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme se při testování zaměřili, postrádá kávovar Krups pouze možnost přípravy jiných teplých nápojů, například čaje, nevydává totiž horkou vodu. Ve výbavě však má nádobku na mléko, z níž si jej bere a automaticky šlehá, je tedy možné dopřát si také cappuccino a jiné kávy s mléčnou pěnou. Je možné nastavit si výšku výpusti. Veškeré informace o probíhající přípravě kávy vám kávovar poskytne na displeji. Úsporný režim, automatické čištění a automatické odvápňování potom považujeme za nesporné výhody přístroje a podstatné funkce, které v našem testu měly všechny modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

36,5

36,13
Šířka (cm)

24,5

25,55
Hloubka (cm)

33

41,69
Hmotnost (kg)

7,2

8,85

Naše hodnocení a závěr

U kávovaru Krups EA 815 B je potřeba počítat s menším zásobníkem na vodu, zrnkovou kávu i kávovou sedlinu. Z těchto důvodů bude vhodný spíše jako domácí zařízení, v kanceláři, kde se podává káva několikrát denně by brzy bylo nutné doplňování a vyprazdňování spíše na obtíž. Důležité ale je zmínit, že parní tlak a příkon jsou dostačující. Určitých omezení jsme si povšimli v dalších kategoriích, má například pouze výběr ze tří hrubostí mletí a není možné připravit kávu již namletou. Kávovar také nevydává horkou vodu. Na druhou stranu oceňujeme možnost přípravy dvou šálků na jednou a plusové body přístroj nahnal také v případě funkce automatické šlehání mléka. V případě, že byste přece jen chtěli kávovar, který za den obslouží pohodlně více uživatelů, doporučit můžeme například De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Krups EA 815 B | Hodnocení: 55,3 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Krups EA 815 B

Krups EA 815 B

10 000 Kč Orientační cena