Nejlepší automatické kávovary Philips a jejich recenze

Nejlepší mezi kávovary Philips

Philips Saeco HD 8917/09 Incanto

Hodnocení: 83,2 %

Nizozemský gigant Philips je odjakživa spojován s tvorbou nejmodernějších technologií v oblasti elektroniky. Kromě toho je ovšem její integrální součástí i divize zabývající se navrhováním a konstrukcí spotřebičů pro domácnosti. Mezi nimi nemohou chybět ani kávovary, na které si posvítíme v následujícím článku.

Nejlepší automatické kávovary Philips dle srovnávacího testu

Pořadí  Celkové pořadí  Vzhled Název produktu Hodnocení výkonu
(max. 10)
Hodnocení objemu
(max. 10)
Hodnocení možností a nastavení
(max. 10)
Hodnocení výbavy a funkcí
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

8.

Philips Saeco HD 8917/09 Incanto

10,0

7,9

9,0

8,2

16 500 Kč

83,2 %

Parametry nejlepších automatických kávovarů Philips

Údaj

Philips Saeco HD 8917/09 Incanto

Celkové hodnocení

83,2 %

Orientační cena

16 500 Kč

Výrobce

Philips

Parní tlak (bar) 

15

Příkon (W) 

1 850

Objem nádobky na vodu (l) 

1,8

Objem zásobníku na kávu (g) 

250

Objem odpadního zásobníku (šálky) 

15

Použití mleté kávy 

Ano

Nastavitelná teplota vody 

Ano

Nastavitelná síla kávy 

Ano

Nastavitelná hrubost mletí 

5

Počet šálků najednou 

2

Nastavitelná tvrdost vody 

Ano

Nádobka na mléko 

Ano

Výdej horké vody 

Ano

Nastavitelná výška výpusti 

Ano

Automatické šlehání mléka 

Ano

Tryska na páru 

Ne

Displej 

Ano

Úsporný režim 

Ano

Automatické čištění 

Ano

Automatické odvápňování 

Ano

Výška (cm)

34

Šířka (cm)

22,1

Hloubka (cm)

43

Hmotnost (kg)

7,2

Historie značky

Devatenácté století je považováno za začátek dynamického rozvoje vědy a techniky. Právě v tomto období byly položeny základy, na nichž se později budovaly zázraky následujících staletí. Jedním z klíčových vynálezů bylo elektrické osvětlení. Jeho nutnost dokonale využili Gerard a Frederik Philipsové, otec a syn, kteří v roce 1891 v Eindhovenu založili společnost nesoucí dodnes jejich jméno.

Firma okamžitě získala četné množství zakázek, hlavně v Rusku, kde elektrifikace byla teprve v plenkách. Z vydělaných peněz založili zakladatelé v roce 1914 výzkumnou laboratoř, v níž mělo v následujících desetiletích dojít k mnoha zásadním objevům. Již o čtyři roky později stáli výzkumníci za vznikem moderní rentgenové hlavice. Oproti dříve používaným modelům spotřebovala mnohem menší množství energie a byla výrazně šetrnější k lidskému organismu. Díky její masové produkci mohl Philips rozvíjet své aktivity v Evropě i mimo ni.

Zaměření na výrobu elektřinou poháněných zařízení neustávalo. Již v roce 1927 začala firma prodávat svá první rádia a o 11 let později se mohla pochlubit i televizory z vlastní dílny. Výzkumná laboratoř se činila, a tak v následujících dekádách vznikla celá řada zajímavých technologických novinek. Za zmínku rozhodně stojí kupříkladu audiokazety, které si držely po několik desítek let pozici hlavního média pro ukládání audiovizuálních záznamů.

V 80. letech se ke slovu dostávaly první počítače a producenti hledali systémy pro uložení větších množství dat. Ke slovu se opět dostal Philips, jež roku 1983 uvedl na trh spolu s japonským gigantem Sony první kompaktní disky. Kazety a diskety se dostaly na okraj zájmu a jejich obliba postupně opadla. O 14 let později oba velcí hráči svůj úspěch zopakovali, když stáli za vznikem úspěšných DVD. Ty nabízely jednak výraznější kapacitu, jednak vysokou rychlost zápisu a čtení dat.

Dnes se nizozemský kolos angažuje zejména ve výrobě zdravotnických zařízení a pomůcek. Stojí kupříkladu za řadou zubních kartáčků Sonicare a nadále zlepšuje zobrazovací diagnostické přístroje. Druhým významným segmentem je vybavení domácnosti. Prakticky všude můžete zakoupit drobnější spotřebiče, televize nebo rádia. Philips nezapomíná ani na úplně původní artikl, jimž bylo osvětlení. Na více než stoletou tradici navazuje širokým sortimentem žárovek a světel.

Ziskem léty prověřené italské společnosti Saeco pronikl roku 2009 nizozemský gigant i na pole výroby kávovarů. Vedle produkce vlastních přístrojů byla na trh uvedena i samostatná řada Philips Saeco, která odkazuje přímo na starou tradici

Kdo a kde vyrábí Philips

Společnost Philips využívá pro výrobu přístrojů do domácnosti svých závodů v čínské továrně. Centrála v Eindhovenu se zabývá kromě ekonomického plánování i výzkumu a navrhování nových modelů.

Charakteristika

Značka Philips je na trhu zastoupena více než půl druhou stovkou nejrůznějších přístrojů. Nejpočetnější skupinou jsou poloautomatické espressovače následované překapávači a plně automatickými kávovary. Jednoznačně dominuje elektronické ovládání prostřednictvím panelu.

Tlak čerpadla dosahuje standardních 15 barů a objem nádoby na vodu se průměrně pohybuje okolo 1,6 l. Produkty Philips se na rozdíl od konkurence vesměs vyznačují obrovským příkonem. Ten dosahuje až 1 850 Wattů a je zárukou skutečně rychlého vaření kávy. Samozřejmě musíte počítat i s negativním efektem v podobě zvýšení nákladů za energie.

Nizozemská společnost se snaží uspokojit širokou poptávku všech domácností. Proto nabízí jak levné, tak i high-endové produkty pro náročnější domácnosti. V jeho portfoliu se tak vyskytují levné překapávače za 4 000 korun, ale i plně automatické stroje, za něž zaplatíte více než 35 000 Kč.

Produktové řady

Samostatně prodává Philips plně automatické kávovary z produktových řad 2000, 3000 a 3100. Překapávače jsou prodávány s označením Daily Collection. Pod názvem Philips Saeco se pak setkáte na trhu se sériemi Xelsis, PicoBaristo a Incanto.

Řada 2000

Série 2000 je určena méně náročným domácnostem a prodává se za cenu okolo 10 000 korun. Na výběr máte z espressa, kávy a mléčného nápoje. Svými parametry nijak nevybočují z řady – příkon 1 400 W a tlak čerpadla 15 bar. Nádoba na vodu s objemem 1 l je poměrně malá.

Technologie Gusto Perfetto využívá služeb senzorů, jež neustále sledují použitá zrna. Podle nich nastavuje dávkování ve spárovací komoře pro dosažení stejné kvality kávy. Paměťová funkce dovoluje vytvořit si vlastní profil a uložit si složení kávy přesně dle vlastní chuti.

Spařovací jednotka je plně odnímatelná a jednoduše čistitelná pod proudem tekoucí vody. Funkce dvojitý šálek umožňuje připravit dvě kávy najednou. Program automatického oplachování odstraní vodní kámen v útrobách kávovaru. Díky tomu udrží vysokou kvalitu připravované kávy.

Řada 3000

Pokročilejší produktová řada 3000 doplňuje nabídku nápojů o krémové cappuccino. Tlak zůstává na 15 barech, objem nádoby na vodu se zvýšil na 1,8 l. Za zmínku stojí i výrazně vyšší příkon, který dosahuje 1 850 W. Díky tomu dochází k ohřevu vody velmi rychle, ale provoz je o něco málo dražší.

Přípravu cappuccina usnadňuje externí zásobník na mléko. Ten je možné jednoduše od přístroje odpojit a uložit do lednice. Keramické mlýnky zaručují, stejně jako v předcházejícím případě, bezproblémovou přípravu minimálně 20 000 šálků.

Výpusť spotřebičů je výškově nastavitelná, takže si můžete zvolit pro svůj nápoj nádobu, plně odpovídající vašim představám. Délku, sílu aromatu a hrubost mletí zrn lze nastavit a následně uložit do interní paměti zařízení. Funkce rychlého čištění napomůže odstranit zbytky mléka po každém použití. Díky systému Easy Cappuccino připravíte napěněnou krémovou kávu stiskem jediného tlačítka.

Významné funkci předcházející série samozřejmě zůstávají zachovány. Cena je vyšší řádově o tisícikoruny a přesahuje hranici 10 000 Kč.

Řada 3100

Nejvyšší řadou nesoucí pouze označen Philips je série 3100. Ta je k mání za zhruba 16 000 korun a představuje jakýsi vrchol produkce nizozemské společnosti. Parametry jako je tlak, příkon či objem nádoby na vodu zůstávají shodné jako v případě předcházející řady.

Kromě standardních čisticích mechanismů využívá nová série i službu Aquaclean. Tento vodní filtr se stará o automatické odstraňování vodního kamene. Nově je možné volit z až pěti nastavení síly a délky a teploty nápojů. Zajímavostí je možnost přípravy kávy bez kofeinu.

Nově si můžete uvařit i Latte Macchiato, přičemž určitě využijete přiloženou karafu na mléko. Ta je snadno čistitelná a vyrobena z odolných materiálů, na nichž se neusazují zbytky.

Pico Baristo a Incanto

Produktové řady Pico Baristo a Incanto nesou označení Philips Saeco. Svými vlastnostmi se řadí do střední třídy, přičemž jsou k mání za zhruba 12 000 – 15 000 korun. Obecné parametry jsou stejné jako u všech vyšších řad přístrojů Philips. Využívají filtru Aquaclean a Pico Baristo navíc i technologie Latte Perfetto. Ta využívá systému dvojitého šlehání mléka k vytvoření husté a krémové pěny.

Obě série v zásadě kopírují přístroje Philips řady 3000 a 3100. Nenabízí žádné jiné technologie ani pokročilejší funkce. I designové provedení je velmi podobné a je znát, že na nich pracoval stejný tým designerů.

Xelsis

Řada Philips Saeco Xelsis je určena náročným domácnostem. Její výrobky jsou k mání za zhruba 30 000 korun. Příkon je 1 900 W, tlak čerpadla činí standardních 15 bar, do nádoby pak vložíte zhruba 1,7 litru vody.

Nedílnou součástí je vodní filtr Aquaclean i automatické čisticí mechanismy. Pro čištění zbytků mléka je využita speciální parní technologie HygieSteam. Přístroj umožňuje připravit až 15 různých druhů káv a vytvořit osm uživatelských profilů. Každý člen rodiny včetně hostů si tedy může již dopředu uložit své oblíbené nápoje. Samozřejmostí je široká volba nastavení z pěti možností síly a dvanácti stupňů nastavení mlýnku.

Systém dvojitého pěnění Latte Perfetto pomáhá při vaření krémových nápojů. Quick heat bojler využívá obrovské síly 1 900 W a zajišťuje rychlý var vody. Přehledný LCD displej využívá funkce Coffee Equilizer, jež dovoluje si na přehledném displeji nastavit všechno, co je potřeba.

Daily Collection

Řada překapávačů Daily Collection je vhodná do méně náročných domácností či na pracoviště. Cenovka se pohybuje okolo 1 000 korun, maximální příkon je 1 000 W a objem nádoby na vodu zhruba 1,2 l.

Použitá tryska Aroma Twister zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci zrn tak, aby bylo dosaženo optimální chuti. Inteligentní indikátor hladiny vody vám dá vědět, kdy je zapotřebí doplnit nádobu na vodu.
Zapnutí konvice je indikováno kontrolkou LED vypínače. Vypíná se automaticky po 30 minutách nečinnosti. Údržbu výrazně usnadňuje možnost mytí všech vyjímatelných částí v myčce.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší automatické kávovary Philips
Průměrné hodnocení 5 z 7 hlasů