Recenze a test Nivona NICR 841 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nivona NICR 841

81,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Velký displej
 • Automatické šlehání mléka
 • Možnost volby pořadí káva/mléko

Zápory

 • Chybí tryska na páru
 • Vyšší cena
 • Méně přednastavených nápojů
26 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,7/10
  Hodnocení objemu
 • 9,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,5/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 81,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vzhledem k poměrně vysoké ceně nebude automatická kávovar Nivona ideální volbou pro občasné pití kávy, lépe zapadne spíše do kanceláře nebo jiných frekventovanějších prostor. Parní tlak 15 bar i příkon 1465 W řadíme k na trhu obvyklým hodnotám. Objem nádržky na vodu: 1,8 l, zásobníku na kávu: 250 g a odpadního zásobníku: 12 šálků, to vše odpovídalo v době srovnání (listopad 2021) průměru. Mezi základními parametry tak nenajdete žádné extrémy v pozitivním ani negativním slova smyslu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

23 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 465

1 475,67
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,88
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,65
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,77
Použití mleté kávy

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, 10 receptů

80 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Mlýnek kávovaru Nivona nabízí 5 stupňů hrubosti namletí, některé kávovary mívají v možnostech i více než dvojnásobek. Hrubostí mletí ovlivňujete chuť kávy, přes jemně mletou poteče pomaleji a bude chutnat intenzivně, přes hrubě mletou naopak proteče rychle a aromatu si z kávy vezme spíš málo.

Jinak kávovar umožňuje použití již namleté kávy, má nastavitelnou teplotu vody i sílu kávy a zvládá připravit dva šálky nápoje najednou. To vše už je u moderních přístrojů poměrně obvyklé. Totéž platí pro možnost přizpůsobit kávovar tvrdosti vody ve vaší oblasti tak, aby podle ní volil četnost odvápňování. Specialitou je však funkce „moje káva“, která umožňuje naprogramovat vlastní nápoje a nastavit si jejich parametry od A až po Z.

Vybavení a funkce

Kávovar potěší zejména uživatele, kteří si potrpí na mléčnou pěnu, a nefandí práci s parní tryskou. Zvládá totiž automatické šlehání mléka, které nasává speciální hadičkou. V nápojovém menu naleznete 5 možností, což není moc, ale mnoha uživatelům bude tento počet dostačovat.

Ovládání a údržba

Ovládání zajišťuje velký přehledný displej, to je společná vlastnost novějších řad kávovarů Nivona. Pro snazší údržbu se vám budou hodit programy automatického čištění i odvápnění, které od vás potřebují jen lehce popostrčit a přístroj propláchnou samy. Pokud máte v plánu připravovat široké spektrum káv, oceníte výškově nastavitelnou výpusť, která může kopírovat výšku vašich hrnečků. Rozměrově se tento model nijak zvlášť neliší od většiny běžných automatických kávovarů, konkrétní míry najdete níže v tabulce. Také hmotnost 8,2 kg není nějak výjimečná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

5

6,63
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

67 % Dotykový displej, 27 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

33

36,25
Šířka (cm)

24

25,33
Hloubka (cm)

48

41,72
Hmotnost (kg)

8,2

8,83

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nivona patří k dražším přístrojům na trhu, což přisuzujeme především automatickému šlehání mléčné pěny, programování vlastních receptur a rozměrnému displeji. V ostatních ohledech už nijak zvlášť nevyniká, ačkoliv parametry nemá ani nijak špatné. Parní tlak a příkon jsou zcela dostačující, objem zásobníku na kávová zrna a zásobníku na sedlinu se také drží standardu. Šlehání mléka probíhá automaticky, hadičkou. Celkově jde zkrátka o slušný přístroj, který dobře zapadne například do kanceláře. Pokud ale chcete ušetřit pár tisíc a spokojíte se například s menším displejem, za zvážení určitě stojí třeba kávovar De’Longhi ECAM 45.760W.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Nivona NICR 841 | Hodnocení: 81,1 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nivona NICR 841

Nivona NICR 841

26 000 Kč Orientační cena