Recenze a test Philips EP 3550/00 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips EP 3550/00

59,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 6,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 4,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Lze použít mletou kávu
 • Nádobka na mléko
 • Dostatečný parní tlak

Zápory

 • Chybí parní tryska
 • Příprava dvou šálků pouze bez mléka
 • Nelze nastavit tvrdost vody
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Při pohledu na základní parametry automatického kávovaru Philips je zřejmé, že se v této kategorii držel převážně standardních hodnot, jaké byly v době psaní recenze (listopad 2019). Parní tlak 15 bar je zcela dostačující a setkáte se s ním u většiny automatických modelů, některé kávovary ale zvládají i 19 bar. Příkon 1 450 W odpovídal průměru, nečeká vás tedy neobvykle dlouhé zahřívání spotřebiče. Objem nádobky na vodu (1,8 l), objem zásobníku na kávová zrna (250 g) i objem odpadního zásobníku (15 šálků) byly taktéž víceméně průměrné a kávovar tak využijete v domácnosti, i například v kanceláři.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

15

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ne

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Čeho se u kávovaru Philips nedočkáte, je možnost nastavení tvrdosti vody. Ta může ovlivňovat chuť kávy, a tak bývá tato možnost poměrně vítaná. Stále ale můžete ovlivnit množství vody či sílu kávy. Při mletí můžete vybírat z pěti hrubostí, což je spíše slabší nabídka. Výhodou tohoto modelu je možnost použití mleté kávy, připraví vám tak například i kávu bez kofeinu, které se od striktně zrnkových modelů zkrátka nedočkáte. Využití mleté kávy je výhodou také například brzy ráno, kdy nechcete rušit ostatní členy rodiny. Podle některých uživatelů je totiž mlýnek kávovaru poněkud hlučný.

Pokud chcete uvařit kávu pro více lidí, přijde vám jistě vhod výpust, která zvládá i dva šálky najednou. Ovšem pod jednou podmínkou – půjde o kávu bez mléčné pěny. Pro umístění dvou šálků totiž musíte odpojit nádobku na mléko. Cappuccino nebo latte tak zkrátka dostanete jen po jednom kuse.

Vybavení a funkce

Stejně jako v případě dalších automatických kávovarů, i u modelu Philips vytěsnilo automatické šlehání mléčné pěny klasickou parní trysku. Řada uživatelů ovšem preferuje manuální šlehání mléka a absence trysky tak může být často nevýhodou. Jak jsme již naznačili, o mléčnou pěnu se kávovar postará automaticky, má k tomuto účelu speciální funkci a také samostatnou nádobku na mléko. Kromě kávových nápojů si můžete připravit třeba i čaj, díky funkci výdeje horké vody. K ovládání potom slouží displej, spotřebiči nechybí ani úsporný režim, údržbu vám usnadní automatické čištění a odvápňování. Všechny zmíněné funkce už jsou u automatických kávovarů poměrně běžné.

Je dobré zkontrolovat také rozměry spotřebiče, i když ty se mezi jednotlivými modely většinou nijak dramaticky neliší. Konkrétní hodnoty najdete dole v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

43

36,45
Šířka (cm)

22

24,83
Hloubka (cm)

33

42,39
Hmotnost (kg)

7,2

8,83

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení automatického kávovaru Philips EP 3550/00 jsme se setkali převážně se standardními hodnotami. Ty samozřejmě nejsou vůbec špatné, znamená to jen, že kávovar oproti ostatním modelům v ničem výrazně nevyniká. Doporučit jej proto můžeme takřka univerzálně, do domácnosti i do kanceláře, všem uživatelům, kteří hledají šikovný model, ale nemají specifické požadavky. Jeho příkon, parní tlak, kapacita nádržky na vodu, zásobníku na kávu i odpadního zásobníku, to vše odpovídalo průměru. Možnosti nastavení jsou také vcelku standardní, chybí pouze možnost nastavit tvrdost vody. Ve výbavě kávovar postrádá parní trysku, což může být pro některé uživatele značná nevýhoda.  Je schopný připravit dvě kávy současně, ale pouze po odejmutí nádobky na mléko, připraví tedy pouze nápoje bez mléčné pěny. Pokud pátráte po o něco vybavenějším modelu, vhod by vám mohl přijít například kávovar De’Longhi ETAM 29.660 SB.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips EP 3550/00 | Hodnocení: 59,7 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips EP 3550/00

Philips EP 3550/00

10 000 Kč Orientační cena