Automatický kávovar Saeco Lirika OTC - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Saeco Lirika OTC

20. místo
74,1 % Celkové hodnocení
 • Objemný a výkonný
 • Chybí parní tryska
12 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,7/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,7/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 74,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pokud hledáte kávovar s rychlým ohřevem a velkým objemem, mohl by být model značky Saeco pro vás to pravé. Nádržka na vodu tohoto kávovaru je odjímatelná a s objemem 2,5 l se řadí mezi skvělé přístroje do kanceláře nebo početnější domácnosti. Objemný je také zásobník na kávu, s kapacitou 500 g patří dokonce k největším v našem porovnávacím testu. Nad průměrem (srpen 2018) najdeme i příkon 1 850 W, ten slibuje rychlý ohřev přístroje. Odpadní zásobník potom pojme až 15 šálků kávové sedliny, což je opět nadprůměrná hodnota. Co se týče parního tlaku, zde se kávovar drží doporučovaných 15 barů, které jsou pro domácí použití ideální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Saeco

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 850

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

2,5

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

500

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

15

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1

Možnosti a nastavení

I v další kategorii si vede kávovar Saeco skvěle, s tímto přístrojem můžete používat i již předmletou kávu a umožní vám také nastavit sílu kávy a teplotu vody. Snad jen mlýnek by mohl mít více různých hrubostí mletí, u tohoto kávovaru jich najdeme 5, což je dobrý základ, některé modely ale nabízejí i přes 10 různých hrubostí. Vzhledem k objemu kávovaru se dá předpokládat, že jej bude využívat větší počet lidí, proto je výhodou možnost přípravy dvou šálků kávy najednou, která je dnes u automatických modelů v podstatě nezbytná.

Vybavení a funkce

Ačkoliv kávovar zvládá přípravu mléčné pěny, nádobku na mléko ani parní trysku u něj nenajdete. Tento model je vybavený pouze hadičkou, která nasává mléko přímo z krabice nebo jiné nádoby. Nezůstanete ovšem ochuzení o výdej horké vody na čaj nebo jiné nápoje. Kávovaru pochopitelně nechybí ani displej a funkce úsporného režimu, spolehnout se můžete také na automatické čištění a odvápňování. Nezbytná je také nastavitelná výška výpusti.

Kávovar je se šířkou 21,5 cm poměrně úzký, ostatní rozměry už jsou standardní. Na výšku měří 37 cm, jeho hloubka je 42,9 cm a hmotnost 8 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

37

36,16
Šířka (cm)

21,5

25,69
Hloubka (cm)

42,9

41,72
Hmotnost (kg)

8

9,00

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Saeco Lirika OTC můžeme doporučit hlavně jako výborný model do kanceláře, kde plně využijete zejména jeho kapacitu. Co se variability a výbavy týče, vede si velice dobře. Někomu by ovšem mohla být na obtíž absence trysky na páru nebo nádobky na mléko, popřípadě ne zrovna široká nabídka nastavení mlýnku. Pokud ale nepatříte mezi úplné fajnšmekry a nijak vás tyto drobnosti netrápí, bude pro vás tento kávovar jistě velmi dobrou variantou.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Saeco Lirika OTC | Hodnocení: 74,1 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jak nastavit větší množství vody při přípravě kávy. Jedná se o to, že potřebuji udělat kávu do hrníčku 2,5 dl tak aby byl hrníček plný. Množství vody, které je dané nastavením dovolí uvařit velký šálek max 1,5 dl.

Martin Labaj

Dobrý den, konkrétní postup se dočtete v návodu. U většiny kávovarů to ale funguje tak, že zmáčknete požadovaný druh kávy a tlačítko pak držíte tak dlouho, dokud do šálku nenateče potřebné množství vody. Kávovar si tohle nastavení pak zapamatuje a příště už jen stačí jednoduše krátce zmáčknout tlačítko.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Saeco Lirika OTC

Saeco Lirika OTC

20. místo  v porovnání
12 000 Kč Orientační cena