Recenze a test Sencor SES 9020 NP | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SES 9020 NP

60,4 % Celkové hodnocení
 • Silný parní tlak
 • Objemný zásobník na kávu
 • Automatické šlehání mléka
 • Chybí parní tryska
 • Menší objem nádržky na vodu
 • Výpusť pouze na jeden šálek
8 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 4,7/10
  Hodnocení objemu
 • 3,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,2/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 60,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů ukázal kávovar Sencor několik silných stránek. Jednou z nich je parní tlak 19 bar, řada konkurenčních modelů má tlak nižší, 15 bar, což je zároveň doporučovaná minimální hodnota pro domácí přípravu espressa. Druhou výhodou tohoto modelu, zejména pokud plánujete jeho častější vytížení, je objemný zásobník na kávová zrna. Jeho kapacitu lze rozšířit pomocí speciálního nástavce až na 300 g, což byla v době psaní recenze (listopad 2019) jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání.

Vhod ovšem tento model přijde spíše milovníkům silnější kávy, objem nádržky na vodu totiž už tak závratný není. Pojme 1,1 l, což není úplně málo, průměr v době hodnocení byl ovšem cca 1,8 l, tedy výrazně větší. Co se příkonu týče, v tomto směru se kávovar Sencor víceméně držel průměrných hodnot a nabídne příkon 1 470 W. Tato hodnota nemá na podobu výsledné kávy žádný vliv, vypovídá pouze o spotřebě a může také ovlivnit rychlost zahřívání kávovaru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

19

15,53
Příkon (W)

1 470

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,1

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

300

273,67
Použití mleté kávy

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ne

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,86
Počet šálků najednou

1

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ne

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Pokud patříte k milovníkům kávy, kteří si rádi přizpůsobí každý detail, pravděpodobně vás nabídka kávovaru Sencor nijak neoslní. Umožňuje sice nastavení teploty vody, ale jeho mlýnek má rozsah pouze 5 hrubostí, což byla jedna z nižších hodnot, a možnost nastavení tvrdosti vody či síly kávy tento model postrádá úplně. Nepatří ani ke kávovarům, které by si poradily s předem mletou kávou, tato varianta ale není u automatických modelů zcela standardní. Nakonec vás pravděpodobně nepotěšíme ani zprávou, že kávovar nezvládne obsloužit dva šálky současně. Nejde o žádnou tragedii, ale pokud máte návštěvu nebo hledáte model do kanceláře, může být příprava kávy po jednom šálku vcelku nepříjemným zdržením.

Vybavení a funkce

V předchozí kategorii jsme kávovar Sencor příliš nepochválili, funkcemi si ale hodnocení trochu zvedá. Z nejčastějších prvků postrádá jen trysku na páru. Řada uživatelů ji pravděpodobně bez problémů oželí, zejména proto, že má kávovar automatické šlehání mléka, včetně samostatné nádržky na mléko. Ne každému ale automaticky připravená pěna vyhovuje a s tímto přístrojem zkrátka nemáte jinou možnost, pokud nechcete investovat další peníze do odděleného napěňovače.

Jinak můžete bez obav používat prvky, jako je výdej horké vody či automatické čištění a odvápňování. Přístroj také automaticky přechází do úsporného režimu v době nečinnosti. K jeho ovládání vám poslouží displej a kávu vám snadno připraví do malého šálku i vyšší sklenice, stejně jako většina dnešních kávovarů má totiž i tento nastavitelnou výšku výpusti.

Pokud vás zajímají rozměry kávovaru, najdete je v tabulce níže. Od konkurenčních modelů se nijak zvlášť neliší velikostí ani hmotností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

32

36,16
Šířka (cm)

41

25,69
Hloubka (cm)

18

41,72
Hmotnost (kg)

8,5

9,00

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Sencor SES 9020 NP si vedl nejlépe v kategorii vybavení a funkcí, v základních parametrech byl víceméně průměrný a v otázce možností a nastavení spíše zaostává. Má více než dostatečný parní tlak a objemnou nádržku na kávu, objem nádržky na vodu už je ale menší a příkon víceméně průměrný. Umožní vám nastavit si mlýnek, ale výběr hrubostí není nijak oslňující. Není kompatibilní s mletou kávou a nezvládne připravit dva šálky současně. Z výbavy postrádá hlavně parní trysku.

Pokud vám vyhovuje automatické šlehání mléka, velký zásobník na kávu a oželíte například přípravu dvou nápojů současně, můžeme vám tento model doporučit. Jestli pro vás ale přece jen není to pravé ořechové, doporučujeme vám prohlédnout si i další kávovary v našem srovnání, například model Philips EP 3550/00.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Sencor SES 9020 NP | Hodnocení: 60,4 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 9020 NP

Sencor SES 9020 NP

8 000 Kč Orientační cena