Menu

Recenze a test Sencor SES 9020 NP

26. místo
60,4 % Celkové hodnocení
 • Silný parní tlak
 • Objemný zásobník na kávu
 • Automatické šlehání mléka
 • Chybí parní tryska
 • Menší objem nádržky na vodu
 • Výpusť pouze na jeden šálek
8 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 4,7/10
  Hodnocení objemu
 • 3,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,2/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 60,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů ukázal kávovar Sencor několik silných stránek. Jednou z nich je parní tlak 19 bar, řada konkurenčních modelů má tlak nižší, 15 bar, což je zároveň doporučovaná minimální hodnota pro domácí přípravu espressa. Druhou výhodou tohoto modelu, zejména pokud plánujete jeho častější vytížení, je objemný zásobník na kávová zrna. Jeho kapacitu lze rozšířit pomocí speciálního nástavce až na 300 g, což byla v době psaní recenze (listopad 2019) jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání.

Vhod ovšem tento model přijde spíše milovníkům silnější kávy, objem nádržky na vodu totiž už tak závratný není. Pojme 1,1 l, což není úplně málo, průměr v době hodnocení byl ovšem cca 1,8 l, tedy výrazně větší. Co se příkonu týče, v tomto směru se kávovar Sencor víceméně držel průměrných hodnot a nabídne příkon 1 470 W. Tato hodnota nemá na podobu výsledné kávy žádný vliv, vypovídá pouze o spotřebě a může také ovlivnit rychlost zahřívání kávovaru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 42 % De'Longhi, 15 % Krups, 12 % Nivona, 8 % Jura, 8 % Siemens, 4 % Philco, 4 % Saeco, 4 % Sencor, 4 % Philips
Parní tlak (bar) 19 15,62
Příkon (W) 1 470 1 455,58
Objem nádobky na vodu (l) 1,1 1,83
Objem zásobníku na kávu (g) 300 273,08
Objem odpadního zásobníku (šálky) Neuvedeno 12,96

Možnosti a nastavení

Pokud patříte k milovníkům kávy, kteří si rádi přizpůsobí každý detail, pravděpodobně vás nabídka kávovaru Sencor nijak neoslní. Umožňuje sice nastavení teploty vody, ale jeho mlýnek má rozsah pouze 5 hrubostí, což byla jedna z nižších hodnot, a možnost nastavení tvrdosti vody či síly kávy tento model postrádá úplně. Nepatří ani ke kávovarům, které by si poradily s předem mletou kávou, tato varianta ale není u automatických modelů zcela standardní. Nakonec vás pravděpodobně nepotěšíme ani zprávou, že kávovar nezvládne obsloužit dva šálky současně. Nejde o žádnou tragedii, ale pokud máte návštěvu nebo hledáte model do kanceláře, může být příprava kávy po jednom šálku vcelku nepříjemným zdržením.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Použití mleté kávy Ne 73 % Ano, 27 % Ne
Nastavitelná teplota vody Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Nastavitelná síla kávy Ne 96 % Ano, 4 % Ne
Nastavitelná hrubost mletí 5 8,24
Počet šálků najednou 1 92 % 2, 8 % 1
Nastavitelná tvrdost vody Ne 85 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno

Vybavení a funkce

V předchozí kategorii jsme kávovar Sencor příliš nepochválili, funkcemi si ale hodnocení trochu zvedá. Z nejčastějších prvků postrádá jen trysku na páru. Řada uživatelů ji pravděpodobně bez problémů oželí, zejména proto, že má kávovar automatické šlehání mléka, včetně samostatné nádržky na mléko. Ne každému ale automaticky připravená pěna vyhovuje a s tímto přístrojem zkrátka nemáte jinou možnost, pokud nechcete investovat další peníze do odděleného napěňovače.

Jinak můžete bez obav používat prvky, jako je výdej horké vody či automatické čištění a odvápňování. Přístroj také automaticky přechází do úsporného režimu v době nečinnosti. K jeho ovládání vám poslouží displej a kávu vám snadno připraví do malého šálku i vyšší sklenice, stejně jako většina dnešních kávovarů má totiž i tento nastavitelnou výšku výpusti.

Pokud vás zajímají rozměry kávovaru, najdete je v tabulce níže. Od konkurenčních modelů se nijak zvlášť neliší velikostí ani hmotností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Výdej horké vody Ano 88 % Ano, 12 % Ne
Nastavitelná výška výpusti Ano 100 % Ano
Automatické šlehání mléka Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Tryska na páru Ne 65 % Ano, 35 % Ne
Displej Ano 88 % Ano, 12 % Ne
Úsporný režim Ano 100 % Ano
Automatické čištění Ano 100 % Ano
Automatické odvápňování Ano 100 % Ano
Výška (cm) 32 35,25
Šířka (cm) 41 27,23
Hloubka (cm) 18 40,47
Hmotnost (kg) 8,5 9,41

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Sencor SES 9020 NP si vedl nejlépe v kategorii vybavení a funkcí, v základních parametrech byl víceméně průměrný a v otázce možností a nastavení spíše zaostává. Má více než dostatečný parní tlak a objemnou nádržku na kávu, objem nádržky na vodu už je ale menší a příkon víceméně průměrný. Umožní vám nastavit si mlýnek, ale výběr hrubostí není nijak oslňující. Není kompatibilní s mletou kávou a nezvládne připravit dva šálky současně. Z výbavy postrádá hlavně parní trysku.

Pokud vám vyhovuje automatické šlehání mléka, velký zásobník na kávu a oželíte například přípravu dvou nápojů současně, můžeme vám tento model doporučit. Jestli pro vás ale přece jen není to pravé ořechové, doporučujeme vám prohlédnout si i další kávovary v našem srovnání, například model Philips EP 3550/00.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SES 9020 NP | Hodnocení: 60,4 % 100 % 0 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SES 9020 NP

Sencor SES 9020 NP

26. místo  v porovnání
8 000 Kč Orientační cena