Menu

Sencor SES 9020 NP – Recenze, testy a srovnání

46,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 6,0/10
  Hodnocení objemu
 • 3,3/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 4,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Silný parní tlak
 • Objemný zásobník na kávu
 • Automatické šlehání mléka

Zápory

 • Chybí parní tryska
 • Menší objem nádržky na vodu
 • Výpusť pouze na jeden šálek
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů ukázal kávovar Sencor několik silných stránek. Jednou z nich je parní tlak 19 bar, řada konkurenčních modelů má tlak nižší, 15 bar, což je zároveň doporučovaná minimální hodnota pro domácí přípravu espressa. Druhou výhodou tohoto modelu, zejména pokud plánujete jeho častější vytížení, je objemný zásobník na kávová zrna. Jeho kapacitu lze rozšířit pomocí speciálního nástavce až na 300 g, což byla v době psaní recenze (listopad 2019) jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání.

Vhod ovšem tento model přijde spíše milovníkům silnější kávy, objem nádržky na vodu totiž už tak závratný není. Pojme 1,1 l, což není úplně málo, průměr v době hodnocení byl ovšem cca 1,8 l, tedy výrazně větší. Co se příkonu týče, v tomto směru se kávovar Sencor víceméně držel průměrných hodnot a nabídne příkon 1 470 W. Tato hodnota nemá na podobu výsledné kávy žádný vliv, vypovídá pouze o spotřebě a může také ovlivnit rychlost zahřívání kávovaru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

19

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 470

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,1

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

300

264,17
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,70
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ne

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ne

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

1

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Pokud patříte k milovníkům kávy, kteří si rádi přizpůsobí každý detail, pravděpodobně vás nabídka kávovaru Sencor nijak neoslní. Umožňuje sice nastavení teploty vody, ale jeho mlýnek má rozsah pouze 5 hrubostí, což byla jedna z nižších hodnot, a možnost nastavení tvrdosti vody či síly kávy tento model postrádá úplně. Nepatří ani ke kávovarům, které by si poradily s předem mletou kávou, tato varianta ale není u automatických modelů zcela standardní. Nakonec vás pravděpodobně nepotěšíme ani zprávou, že kávovar nezvládne obsloužit dva šálky současně. Nejde o žádnou tragedii, ale pokud máte návštěvu nebo hledáte model do kanceláře, může být příprava kávy po jednom šálku vcelku nepříjemným zdržením.

Vybavení a funkce

V předchozí kategorii jsme kávovar Sencor příliš nepochválili, funkcemi si ale hodnocení trochu zvedá. Z nejčastějších prvků postrádá jen trysku na páru. Řada uživatelů ji pravděpodobně bez problémů oželí, zejména proto, že má kávovar automatické šlehání mléka, včetně samostatné nádržky na mléko. Ne každému ale automaticky připravená pěna vyhovuje a s tímto přístrojem zkrátka nemáte jinou možnost, pokud nechcete investovat další peníze do odděleného napěňovače.

Jinak můžete bez obav používat prvky, jako je výdej horké vody či automatické čištění a odvápňování. Přístroj také automaticky přechází do úsporného režimu v době nečinnosti. K jeho ovládání vám poslouží displej a kávu vám snadno připraví do malého šálku i vyšší sklenice, stejně jako většina dnešních kávovarů má totiž i tento nastavitelnou výšku výpusti.

Pokud vás zajímají rozměry kávovaru, najdete je v tabulce níže. Od konkurenčních modelů se nijak zvlášť neliší velikostí ani hmotností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

32

36,56
Šířka (cm)

41

25,01
Hloubka (cm)

18

42,40
Hmotnost (kg)

8,5

8,85

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Sencor SES 9020 NP si vedl nejlépe v kategorii vybavení a funkcí, v základních parametrech byl víceméně průměrný a v otázce možností a nastavení spíše zaostává. Má více než dostatečný parní tlak a objemnou nádržku na kávu, objem nádržky na vodu už je ale menší a příkon víceméně průměrný. Umožní vám nastavit si mlýnek, ale výběr hrubostí není nijak oslňující. Není kompatibilní s mletou kávou a nezvládne připravit dva šálky současně. Z výbavy postrádá hlavně parní trysku.

Pokud vám vyhovuje automatické šlehání mléka, velký zásobník na kávu a oželíte například přípravu dvou nápojů současně, můžeme vám tento model doporučit. Jestli pro vás ale přece jen není to pravé ořechové, doporučujeme vám prohlédnout si i další kávovary v našem srovnání, například model Philips EP 3550/00.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SES 9020 NP | Hodnocení: 46,9 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 9020 NP

Sencor SES 9020 NP

8 000 Kč Orientační cena