Menu

Tento produkt se již neprodává a recenze není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test automatických kávovarů.

Recenze automatického kávovaru Severin KV 8051

již se neprodává

Obrázek kávovaru Severin KV 8051

Celkové hodnocení: 

3,1 / 5

Klady:

Automatické pěnění mléka, nižší cena

Zápory:

Nelze dělat pěnu manuálně, nemá nahřívač šálků, malý objem nádobky na vodu

9 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje a vlastnosti

Automatický kávovar KV 8051 je jediný zástupce německé značky kávovarů Severin v našem testu. Cenově se jedná o druhý nejlevnější přístroj v našem testu a poznat to jde na jeho funkcích a vlastnostech. Na tomto kávovaru si připravíte zároveň maximálně jednu kávu, na všech ostatních v testu lze připravovat kávy dvě. Kávovar automaticky připravuje pěnu z mléka, které přivedete k výpusti hadičkou, jejíž druhý konec dáte přímo do nádoby nebo krabice od mléka. Možnost manuální tvorby mléka tryskou na páru zde není, a proto že nemá trysku nelze kávovar využít ani pro výdej horké vody například pro přípravu čaje. Můžete však hadičku určenou pro ponoření do mléka ponořit do vody a tím místo mléka z kávovaru poteče „napěněná voda“, to ale považujeme za poněkud krkolomné řešení. Kávovar nemá ani desku na nahřívání šálků, za to však umožňuje použití jak namleté, tak zrnkové kávy.

Možnosti nastavení má kávovar skvělé, nastavíte jak sílu kávy, tak teplotu vody i tvrdost vody. Kávovar se jako všechny ostatní v testu také automaticky přepne do režimu nízké spotřeby, což má pozitivní vliv na jeho spotřebu energie.

Technické údaje a rozměry

Z technických parametrů vystupuje hlavně vyšší příkon 1600 Wattů, ostatní kávovary v testu mají totiž většinou kolem 1450 Wattů. Kávovar má nejmenší objem vody v zásobníku. Dáte do něj pouhých 1,35 litrů. Díky tomu budete muset vodu měnit poměrně často, protože příprava kávy neznamená jen vodu na samotnou kávu, ale také na pročištění před i po přípravě kávy, které samotné spotřebujete poměrně dost vody ze zásobníku. Parní tlak je 15 bar a kávovar disponuje automatickým čištěním i odvápněním.

Malý zásobník na vodu mimo jiné přispěl k tomu, že kávovar je velmi malý a lehký. Váží jen 7 kilogramů a šířka 24 centimetrů i výška 35 centimetrů patří k průměrným až nižším velikostem. Jeho hloubka je také skoro nejnižší z testu – 24 centimetrů. S prostorem pro umístění tohoto kávovaru by tedy neměl být problém.

Hodnocení uživatelů

Kávovar není mezi uživateli moc rozšířený. Recenzí jsme našli jen několik, nicméně všechny byly kladné. Uživatelé chválili to, že jedním tlačítkem uděláte celý nápoj i s mlékem, protože kávovar je plně automatický. Ocenili by však větší zásobník na vodu i kávu a češtinu v menu na displeji.

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Severin KV 8051 zaujme hlavně cenou kolem 9000 Kč. Za nízkou cenu pod deset tisíc Kč dostanete plnoautomatický kávovar a to včetně automatické tvorby pěny pro cappuccino a další varianty kávy. Celkově je spíše průměrný, nicméně pokud vám jednotlivě zmíněné nedostatky nevadí, a to se dá naprosto chápat, může to pro vás být kompaktní přístroj za skvělou cenu, se kterým budete naprosto spokojeni. V našem testu jde o podprůměrný přístroj a skončil na devátém místě z deseti.

Videopohled na Severin KV 8051

Upozornění: Video není v češtině, ale pro základní představu o kávovaru není potřeba rozumět.

Datum:
Produkt: Severin KV 8051
Hodnocení: 3.1