Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test fénů na vlasy.

Recenze fénu Rowenta CV5312F0

10. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek fénu Rowenta CV5312F0

Celkové hodnocení: 

2,6 / 5

Klady:

Průměrný výkon, nižší hmotnost

Zápory:

Jedno tlačítko pro teploty i rychlosti, nemá odnímatelnou mřížku, nemá ionizaci

600 Kč
orientační cena

Funkce a příslušenství

U tohoto fénu je uváděno, stejně jako u fénu Rowenta CV5351, že má tři nastavitelné teploty vzduchu a tři rychlosti vzduchu. Ovšem stejně jako u zmíněného fénu jsme ověřili, že na rukojeti je pouze jedno tlačítko, které reguluje teplotu a rychlost dohromady, a nelze tyto dvě věci regulovat odděleně. Funkcí ionizace tento fén nedisponuje, ale tlačítko pro studený vzduch má.

Tento fén má ve svém balení pouze tvarovací koncovku. Stejně jako u fénu Rowenta CV5351, i tento fén má koncovku Triple Air Precision, která má konec rozdělený na tři části a zajišťuje tak ještě přesnější koncentraci proudu vzduchu.

Parametry

Příkon tohoto fénu je jedním z těch nižších mezi hodnocenými, konkrétně má příkon 2100 W. Ovšem i tak je fén velice výkonný. Délka jeho napájecího kabelu je pouze 1,8 m. S hmotností 0,68 kg je fén Rowenta CV5312F0 čtvrtý nejlehčí z námi hodnocených fénů. Závěsné oko na rukojeti tento fén má. Odnímatelnou zadní mřížku s filtrem u něj ale bohužel nenalezneme.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Uživatelé tento fén také hodnotí jako výkonný, ovšem nelíbí se jím to, že teplotu vzduchu a jeho rychlost nelze odděleně regulovat. Fén Rowenta CV5312F0 můžete sehnat v desítkách obchodů na internetu a jeho cena se v nich pohybuje od 442 Kč do 652 Kč.

Naše hodnocení a závěr

Tento fén od nás dostal hodnocení pouhých 2,6 bodů z 5. To především protože v sobě nemá generátor iontů a nelze odděleně regulovat rychlost a teplotu vzduchu. I přesto, že se umístil na posledním místě v našem testu, rozhodně nemusíte panikařit, pokud ho již máte doma, protože všech těchto deset hodnocených fénů je TOP výběr ze stovek různých fénů na trhu, tudíž ani fén na posledním neznamená katastrofu. Ovšem jen v případě, že vám nevadí faktory, díky kterým dostal z top fénů tak nízké hodnocení a orientujete se spíše na cenu. Pokud tento fén zvažujete kvůli ceně, zvažte také fén Sencor SHD 6600 který má cenovku nižší a v testu dopadl lépe.

Videopohled na Rowenta CV 5312 F0

Datum:
Produkt: Rowenta CV5312F0
Hodnocení: 2.6