Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test fénů na vlasy.

Recenze fénu Rowenta CV5351

8. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek fénu Rowenta CV5351

Celkové hodnocení: 

3,6 / 5

Klady:

Průměrná hmotnost, ionizace, studený vzduch

Zápory:

Nemá odnímatelnou zadní mřížku, jedno tlačítko pro teplotu i rychlost

800 Kč
orientační cena

Funkce a příslušenství

U fénu Rowenta CV5351 většina obchodníků uvádí, že fén má tři nastavitelné rychlosti a tři nastavitelné teploty proudu vzduchu. To je sice pravda, ale co už obchodníci neuvádějí je to, že různé rychlosti a teploty si nemůžete nastavit separátně, jinak řečeno, pro teplotu a i rychlost je na fénu pouze jedno tlačítko se třemi polohami. Generátor iontů, které redukují statickou elektřinu ve vašich vlasech, tento fén obsahuje. Na jeho rukojeti také můžeme naleznout tlačítko pro studený proud vzduchu k zafixování vašeho účesu.

Difuzér v balení nenajdeme, ale tvarovací koncovku ano. Koncovka u fénu se jmenuje Triple Air Precision, konec koncovky je rozdělen na tři části kterými proudí vzduch a umožňuje ještě přesnější koncentraci vzduchu.

Parametry

Tento fén má také druhý nejnižší příkon mezi hodnocenými fény, a to je 2100 W. Délka napájecího kabelu u tohoto vysoušeče je 1,8 m. Dle hmotnosti se tento fén řadí mezi ty lehčí, váží 0,7 kg. Závěsné oko na rukojeti naleznete, ale odnímatelnou zadní mřížku fén nemá a to je značnou nevýhodou, jelikož fén nebudete moci čistit a díky tomu se vám fén zanese prachem, což sníží jeho životnost.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Uživatelé tohoto fénu ho hodnotí jako výkonný, ale nelíbí se jim, že nelze odděleně regulovat teplotu proudu vzduchu a jeho rychlost. Tento fén na internetu není tak dostupný jako všechny předchozí, ale i tak ho najdete v pár desítkách internetových obchodů. Jeho cena se v nich pohybuje od přibližně 512 Kč do 799 Kč.

Naše hodnocení a závěr

Fén Rowenta CV5351 skončil na osmém místě z deseti s 3,6 body z 5. Takové hodnocení od nás dostal hlavně kvůli tomu, že na něm nelze odděleně regulovat teplotu vzduchu a rychlost proudění vzduchu z fénu, a také protože nemá odnímatelnou zadní mřížku. Absence možnosti vyčistit zadní mřížku může způsobit, že už po několika měsících častého používání se fén zanese a zhorší se jeho funkčnost.

Videopohled na Rowenta CV 5351 

Datum:
Produkt: Rowenta CV5351
Hodnocení: 3.6