Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test myček.

Recenze myčky Beko DIS 1520 N

10. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek myčky Beko DIS 1520 N

Celkové hodnocení: 

4,2 / 5

Klady:

Jednoduché ovládání, cena

Zápory:

Ve většině ohledů průměrná, málo funkcí

6 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Na závěr naší recenze máme opět drobnější provedení myčky, tentokrát vestavné. Na desátém místě našeho výběrů najdeme myčku Beko DIS 1520 N, která jen o kousek utekla nejmenší kapacitě, pojme totiž deset sad nádobí. V kategoriích hlučnosti a počtu programů je vcelku průměrná, při mytí vydává 49 dB a nabízí výběr z pěti programů a čtyř teplot. Délka trvání standardního programu 172 min také není nejnižší ani nejvyšší (blíží se k těm vyšším, ale není nijak závratná). Rozměry má podobně specifická jako model o příčku výš, Candy CDP 4609, na výšku totiž měří 82 cm, na šířku maličkých 44 cm a hloubku má 54,8 cm. Váží 36 kg, opět tedy patří k těm lehčím a snáze přenositelným modelům.

Energetické údaje, efektivita mytí a sušení

Ačkoliv si se spotřebou elektrické energie 0,91 kWh na jeden cyklus mytí myčka vůbec nestojí špatně, energetickou třídu má v naší Top 10 nejhorší, tedy A. Písmena A v jejím hodnocení najdeme celkem tři, stále si totiž drží dobrý standard našeho výběru a třídu efektivity mytí i třídu efektivity sušení má také A. Na druhou stranu neexceluje ve spotřebě vody, jejích 13 l je nejhorší hodnota naší recenze (ale není na této pozici sama).

Funkce a ovládání

Stejně jako v případě předposlední příčky, i tato myčka je v ohledu funkcí limitovaná. Displej sice tentokrát nepostrádá, ale zato jí chybí odložený start, zásuvka na příbory a dětská pojistka. Dobrou zprávou je indikátor nedostatku soli a leštidla a rychlý program. Velké samostatnosti se ale od myčky nedočkáte, automatický program nemá. Z bezpečnostních prvků má pouze ochranu proti přetečení, technologií Aqua Stop ji výrobce nevybavil. V kategorii funkcí je tedy ze všech myček vybavená nejméně. Některé nedostatky může částečně vyvážit výbava, kterou má myčka navíc a tou je antibakteriální těsnění.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Mezi uživateli je myčka relativně dost rozšířená a o zkušenosti s jejím používáním se podělilo více než šedesát dlouhodobých i krátkodobých uživatelů. Ve svých hodnoceních často vyzdvihují hlavně jednoduché ovládání myčky a dobrou cenu. Někteří z nich byli ovšem docela nespokojení se sušením, nádobí prý někdy zůstává mokřejší, než je obvyklé. Stejně jako většina myček, které jsme do našeho výběru zařadili, je i tato velmi snadno dostupná. Bez problémů ji můžete ihned koupit v téměř padesáti obchodech, včetně prověřených dodavatelů.

Naše hodnocení a závěr

Na chvostu naší recenze zůstala myčka Beko DIS 1520 N se 4,2 body z 5. Pro začátek je třeba zmínit, že se určitě nejedná o myčku pro náročné uživatele. Potěší spíš milovníky jednoduchosti, kteří si nepotrpí na velké množství programů a funkcí a připadá jim matoucí. Zapadne taky spíš do méně početné domácnosti, dokážeme si ji představit např. jako dobrou myčku pro staršího člověka, hlavně díky snadnému ovládání a slim provedení. Energeticky se zařadila nejhůř, spotřebou energie na tom ale není vůbec špatně. Její největší slabinou tedy zůstává nedostatek funkcí. Jak už ale bylo řečeno, jistě si i tato myčka najde své příznivce, pro které je zjednodušená verze tohoto domácího spotřebiče žádoucí.

Datum:
Produkt: Beko DIS 1520 N
Hodnocení: 4.2