Recenze a test Beko DSN 28330 X | Arecenze
Menu

Recenze a test Beko DSN 28330 X

52,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,5/10
  Hodnocení programů
 • 9,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Příznivá pořizovací cena
 • Špičková výbava programů a funkcí
 • Průměrná spotřeba
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapacitou 13 sad bude vestavná myčka Beko DSN 28330 X vyhovovat hlavně čtyřčlenným rodinám. Spotřebou se řadí do nejlepší energetické třídy A+++. Její roční spotřeba energie je přibližně 234 kWh, to je lehce nižší hodnota, než byla v červnu 2018 průměrná, která dosahovala 244 kWh. Roční náklady na elektřinu budou asi 936 Kč, tedy asi o 30 korun méně oproti průměru. Vyšší spotřeby se ale dočkáme v případě vody. Za rok využije cca 2 800 l, což je oproti tehdejšímu průměru o necelých 100 litrů více. Náklady za vodu jsou tady opět vyšší než byl průměr, tentokrát ale jen neparně. Celkové roční náklady budou činit asi 1 171,2 Kč, je potřeba brát v úvahu ovšem vaše konkrétní ceny za vodu a elektřinu společně s cykly mytí. 

Od čísel se přesuneme k písmenům, myčka patří do třídy účinnosti mytí A a stejně tak do třídy účinnosti sušení A. V době psaní této recenze se se stejným hodnocením setkáte u všech hodnocených modelů. Nakonec zmíníme hlučnost 44 dB, což je hladina, které dosahují průměrné lednice a rozhodně se tak nemusíte bát, že vás bude myčka hlukem obtěžovat. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

23 % Beko, 14 % AEG, 14 % Whirlpool, 9 % Electrolux, 9 % Siemens, 9 % Gorenje, 5 % Sharp, 5 % Kludge, 5 % Bosch, 9 % Další
Typ myčky

Vestavná

59 % Vestavná, 41 % Volně stojící
Počet sad nádobí

13

13,05
Hlučnost (dB)

44

43,95

Programy

Zatímco v ohledu na třídy účinnosti mytí a sušení mezi hodnocenými modely nebyly rozdíly, v případě programů tomu tak není. Myčka Beko nabízí až 8 programů mytí, což bylo v našem srovnání maximum, kterého tyto spotřebiče dosahovaly. Nadpoloviční počet modelů disponoval 6 programy, to je, dá se říci, standardní výbava. Mezi nimi se u všech modelů objevuje rychlý program společně s eco programem. Většina myček nepostrádá ani auto program, který přizpůsobuje mytí konkrétnímu stavu nádobí. Beko jej ve své výbavě má také. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Model Beko není nadstandardní jen co se počtem programů mytí týče, také v kategorii výbavy a dalších funkcí je téměř bezkonkurenční. Spolehnout se tak můžete na displej, možnost odložit start, na indikátory nedostatku soli a leštidla, nebo na ochranný systém, který zabrání vytopení vaší domácnosti, takže můžete klidně nechat myčku pracovat v noci nebo v době, kdy jste v práci. Má také funkce, které se objevovaly u konkurenčních modelů v daleko menší míře. Jedná se o dětskou pojistku, zvukovou signalizaci a z výbavy je to příborová zásuvka, díky které se nádobí uvnitř myčky lépe uspořádá. 

Rozměry tohoto modelu jsou zcela standardní, na výšku měří 82 cm, na šířku 60 cm a hloubka 57 cm. Hmotnost 43 kg je lehce nadprůměrná, rozdíl ale není nijak dramatický a neměl by způsobit žádné problémy při manipulaci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

50 % Ano, 45 % Ne, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Akustická

45 % Akustická, 27 % Světelná, 23 % Akustická a světelná, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

82

83,05
Šířka (cm)

60

57,11
Hloubka (cm)

57

57,23
Hmotnost (kg)

43

37,90

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé hodnotí tuto myčku na základě svých zkušenosti, ať už dlouhodobých či krátkodobých, jako velmi tichou. Oceňují rychlost mytí a jako velké plus vidí vnitřní osvětlení. Někteří uživatelé uvádí horší orientaci na displeji a občas tápou při nastavování, věříme, že je to jen o zvyku, ale pro úplnost i tuto zkušenost uvádíme. 

Naše hodnocení a závěr

Myčka Beko DSN 28330 X patří do víceméně průměrné cenové kategorie. Za cenu okolo 10 000 Kč nabízí však nadstandardní výbavu.  Nejen že má 8 programů, z nichž si vybere i velmi náročný uživatel, mytí nádobí se stane radostí také díky kompletní výbavě a řadě funkcí, mezi kterými nechybí dětská pojistka, zásuvka na příbory nebo třeba zvuková signalizace. Spotřebou energie se řadí spíše k úspornějším, spotřeba vody však naopak lehce vzrostla. Celkové náklady na provoz jsou ale pořád lehce nižší oproti průměru. Do čtyřčlenné rodiny se bude hodit opravdu skvěle, troufáme si říci, že jde o špičkový model, který je také oblíbený u řady uživatelů, kteří jej již měli možnost vyzkoušet. V případě, že hledáte model, který pojme více nádobí, doporučujeme Gorenje GS66260X. U tohoto modelu však očekávejte méně programů. 

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko DSN 28330 X | Hodnocení: 52,5 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko DSN 28330 X

Beko DSN 28330 X

10 000 Kč Orientační cena