Menu

Bosch SMS 46KI00E – Recenze, testy a srovnání

49,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,5/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Nízká spotřeba vody
 • Chybí zvukový signál
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapacitou 13 sad bude volně stojící myčka Bosch vyhovovat hlavně čtyřčlenným rodinám. Spotřebou se řadí do druhé nejlepší energetické třídy A++. Její roční spotřeba energie je přibližně 262 kWh, tedy o něco vyšší než průměr v době vzniku recenze (červen 2017), který byl necelých 250 kWh. V praxi to znamená, že roční náklady na elektřinu této myčky, tedy necelých 1 050 Kč, jsou zhruba o 50 Kč vyšší než tehdejší průměr. Myčka je na druhou stranu velmi úsporná, co se týče spotřeby vody. Za rok využije cca 2 100 l, to je tedy výrazně méně než byl červnový průměr 2 797 l. V nákladech za vodu (176 Kč) tedy oproti průměru zase necelých 60 Kč ušetříte a celkové náklady jsou proto i přes vyšší spotřebu elektřiny stále nižší než tehdejší průměr.

Po poněkud složitějším rozboru spotřeby už můžeme jen zmínit, že myčka patří do třídy účinnosti mytí A a stejně tak do třídy účinnosti sušení A. V době vzniku recenze se tímto hodnocením honosily všechny hodnocené myčky, i levnější modely proto myjí a suší efektivně, na větší rozdíly narazíte spíše ve výbavě programů nebo v kategorii funkcí. Nesmíme zapomenout ani na hlučnost myčky. V tomto případě se model značky Bosch drží tehdejšího průměru 46 dB. To je jen o něco více, než mají například běžně lednice, nemusíte se proto bát, že by tato hlučnost byla nějak obtěžující.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

19 % Beko, 19 % AEG, 14 % Whirlpool, 10 % Gorenje, 10 % Electrolux, 10 % Siemens, 5 % Bosch, 5 % Kludge, 5 % Amica, 5 % LG
Typ myčky

Volně stojící

62 % Vestavná, 38 % Volně stojící
Počet sad nádobí

13

13,00
Hlučnost (dB)

46

43,86

Programy

Myčka Bosch SMS 46KI00E vám nabídne výběr ze šesti programů, což byl v době vzniku tohoto textu nejběžnější počet. Důležitější je ovšem, že myčka disponuje všemi třemi nejoblíbenějšími programy. Můžete tedy počítat s rychlým programem, který využijete zejména na opláchnutí čerstvého nádobí po večeři. Nabídne vám také eco program, tedy energeticky úspornou variantu. V neposlední řadě má myčka také automatický program, který sám nastaví délku a teplotu mytí a ušetří vás tak zdlouhavého přemýšlení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí nemáme myčce značky Bosch moc co vytýkat, chybí jí totiž pouze zvukový signál. Na rozdíl od pračky ale nádobí v myčce vydrží i delší dobu bez úhony (pokud je správně usušené) a nemusí tedy jít o nijak velké negativum. Co se týče zbytku výbavy, s ovládáním myčky vám pomůže displej, který vás bude také informovat o průběhu a délce programu. Myčka vám dá navíc signál ve chvíli, kdy bude třeba doplnit sůl nebo leštidlo. Modelu Bosch nechybí ani velmi populární odložený start, díky kterému můžete mýt nádobí, aniž byste v tu chvíli byli doma (nebo třeba vzhůru). Výhodou pro rodiče menších dětí je i dětská pojistka, o bezpečí domácnosti se zase postará hadice s ochranou proti úniku vody. A pro efektivnější umývání je součástí přístroje také zásuvka na příbory.

Rozměry myčky jsou v podstatě standardní, jak už vám jistě napověděla kapacita, jedná se o širší variantu s šířkou 60 cm. Výška spotřebiče je 83,21 cm a hloubka 60 cm. Hmotnost 48 kg patří k těm vyšším v našem srovnání, nejde ovšem o žádnou obrovskou tíhu, a tak by ani případná manipulace se spotřebičem nemusela být příliš komplikovaná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Ne

48 % Akustická, 29 % Světelná, 24 % Akustická a světelná
Výška (cm)

84,5

82,96
Šířka (cm)

60

56,97
Hloubka (cm)

60

57,19
Hmotnost (kg)

48

39,10

Naše hodnocení a závěr

Myčka Bosch SMS 46KI00E má dvě drobná negativa. Jedním z nich je vyšší spotřeba energie (ovšem jen nepatrně a ve výsledku ji vyrovnává nízká spotřeba vody), druhým je chybějící zvukový signál. Průměrných hodnot se poté dočkáme v případě hlučnosti a počtu programů. Všechny nejpoužívanější programy ovšem má, stejně tak disponuje téměř kompletní výbavou funkcí, a tak ji můžeme s čistým srdcem doporučit. Kapacitou přijde vhod hlavně čtyřčlenné rodině, pokud hledáte variantu pro dvojici, doporučujeme zvážit například model Siemens SR 26T897.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch SMS 46KI00E | Hodnocení: 49,8 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch SMS 46KI00E

Bosch SMS 46KI00E

14 000 Kč Orientační cena