Recenze a test Bosch SMV88TX46E | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch SMV88TX46E

83,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 7,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,2/10
  Hodnocení programů
 • 10/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Smart funkce
 • Invertorový motor
 • Nabídka programů a mycích teplot

Zápory

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
23 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Do vestavné myčky Bosch můžete naskládat až 14 sad nádobí, kapacitou tak bez problémů vystačí i početnější domácnosti. Zároveň jde o poměrně úsporný model, spotřebou 237 kWh se myčka v době psaní recenze (listopad 2020) držela těsně pod průměrem 245 kWh. Průměr ovšem zahrnuje i modely s výrazně menší kapacitou a u takto objemného spotřebiče jde o velmi dobrý výsledek. O tom svědčí i nejlepší energetická třída A+++.

Stejně jako většina dnešních modelů, i myčka Bosch má třídu účinnosti mytí i sušení A, nemusíte se proto bát špatně umytého nádobí. Hlučnost 41 dB patří k nižším na trhu. Nejtišší myčky se sice hlučností drží pod 40 dB, i tato hodnota je ale velice dobrá a myčka vás nebude nijak rušit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

23 % Beko, 14 % AEG, 14 % Whirlpool, 9 % Electrolux, 9 % Siemens, 9 % Gorenje, 5 % Sharp, 5 % Kludge, 5 % Bosch, 9 % Další
Typ myčky

Vestavná

59 % Vestavná, 41 % Volně stojící
Počet sad nádobí

14

13,05
Hlučnost (dB)

41

43,95

Programy

Výběr z osmi programů, které myčka Bosch nabízí, je více než dostačující, v době psaní recenze měla většina hodnocených myček slabší nabídku. Mezi programy myčky najdete mimo jiné Eco mytí, které šetří spotřebu elektřiny, a automatický program, díky kterému si nemusíte dělat starosti s nastavením.

Nechybí ani rychlý program, se kterým během chvíle spláchnete nádobí po večeři a program na čištění myčky, který vám pomůže s údržbou. Na výběr máte také ze šesti mycích teplot, většina myček jich opět nabízela méně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

8

7,00
Počet teplot

6

4,50
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Program na čištění myčky

Ano

68 % Ano, 32 % Ne

Vybavení a funkce

Stejně jako je tomu u většiny novějších a dražších myček, i v útrobách myčky Bosch najdete invertorový motor. Jeho výhodou je především dlouhá životnost, často pojištěná až desetiletou zárukou. Myčku můžete pohodlně ovládat nejen díky displeji, ale také díky Wi-fi připojení, které vám umožní ovládat přístroj i na dálku. V době psaní recenze přitom nebyly smart funkce u myček příliš běžné.

Standardem je naopak odložený start nebo indikátor nedostatku soli a leštidla, ani jedno myčka Bosch samozřejmě nepostrádá. Pro lepší zabezpečení má také dětskou pojistku a ochranu proti přetečení. V horní části potom najdete příborovou zásuvku, která usnadní organizaci nádobí v myčce. Rozměrově je tento model standardní, jak můžete posoudit níže v tabulce. Pouze hmotnost 51 kg je pro myčky nezvykle vysoká, běžnější je hmotnost okolo 40 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

50 % Ano, 45 % Ne, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Akustická

45 % Akustická, 27 % Světelná, 23 % Akustická a světelná, 5 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Výška (cm)

81,5

83,05
Šířka (cm)

59,8

57,11
Hloubka (cm)

55

57,23
Hmotnost (kg)

51,8

37,90

 

Naše hodnocení a závěr

Myčka Bosch SMV88TX46E patří k dražším modelům na trhu, což je zároveň asi jediná její nevýhoda. Jde o objemný model vhodný pro početnější domácnost, přesto si uchovává přijatelnou spotřebu a patří do nejlepší energetické třídy A+++. Nejlepší třída mytí a sušení je už samozřejmostí, myčka se může pochlubit také nadstandardní nabídkou programů a teplot mytí.

V její výbavě nechybí invertorový motor, příborová zásuvka a především Wi-fi připojení, které nabízí jen málokterý model. Samozřejmě nepostrádá ani tradičnější prvky výbavy, jako je displej, funkce odloženého startu nebo dětská pojistka. Myčku tak můžeme bez obav doporučit i náročnějším uživatelům, kteří ocení její vybavenost.

Pokud vás tento model zaujal, ale vyšší cena je pro vás velkou překážkou, za zvážení stojí i některý z cenově dostupnějších modelů v našem srovnání, například myčka Beko DIN 28423.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch SMV88TX46E | Hodnocení: 83,7 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch SMV88TX46E

Bosch SMV88TX46E

23 000 Kč Orientační cena