Myčka na nádobí Electrolux ESF 2400OW - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux ESF 2400OW

45,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 2,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 2,3/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • Vhodné do malé kuchyně

Zápory

 • Chybí automatický program
 • Chybí dětská pojistka
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Volně stojící myčka Electrolux patří k nejlevnějším modelům v našem porovnání. Jedná se o malou myčku, která pojme 6 sad nádobí. Průměrně byste do myček v našem srovnání naskládali asi 13 sad, takové myčky jsou vhodné do čtyřčlenné domácnosti. Tento menší model bychom tak doporučili pro jednotlivce, nebo třeba na chatu pro občasné využití. Jelikož jde o menší model, spotřeba bude oproti průměrné myčce nižší. Roční náklady na elektřinu vyjdou na cca 696 Kč, roční náklady na vodu potom jen 152,8 Kč. Zatímco průměrné celkové náklady byly v červnu 2018 asi 1 204 Kč, s modelem Electrolux utratíte za provoz za jistých podmínek asi 848,8 Kč. Výhodou je, že se v případě třídy účinnosti mytí i sušení drží v nejlepší třídě A, kam v době vzniku této recenze patřily všechny hodnocené myčky. Hlučnost 52 dB je nadprůměrná, obvykle dosahují myčky asi 46 dB, proto se nebude hodit pro noční provoz. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

23 % Beko, 14 % AEG, 14 % Whirlpool, 9 % Electrolux, 9 % Siemens, 9 % Gorenje, 5 % Sharp, 5 % Kludge, 5 % Bosch, 9 % Další
Typ myčky

Volně stojící

59 % Vestavná, 41 % Volně stojící
Počet sad nádobí

6

13,05
Hlučnost (dB)

52

43,95

Programy

Počtem programů se řadí Electrolux ESF 2400OW k průměrným. V našem srovnání měla tehdy nadpoloviční většina hodnocených myček 6 programů. Všechny potom disponovaly rychlým programem a programem pro úsporné mytí, které nepostrádá ani tato myčka. Asi tři čtvrtě modelů mělo také automatický program, který sám intuitivně určí výslednou délku a intenzitu mytí na základě zašpinění nádobí, tato schopnost však modelu Electrolux chybí. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ne

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Stejně jako u některých dalších modelů, které jsme recenzovali, také modelu Electrolux chybí dětská pojistka, bez které ji nedoporučujeme do domácnosti s malými dětmi. Manipulovat by s ní dokonce podle manuálu měly děti až od 8 let. Protože je ale myčka malinká, nepředpokládáme, že by si ji zvolili uživatelé z velké domácnosti s dětmi. Jinak myčce nechybí překvapivě žádné další vybavení ani funkce, jak se můžete podívat níže v tabulce. 

Rozměry tohoto modelu se přizpůsobily menšímu objemu. Například výška je téměř poloviční oproti průměru, kterého tyto spotřebiče dosahují, dosahuje 43,8 cm. Šířka je potom průměrných 55 cm, hloubka je o něco nižší a činí 50 cm. Hmotnost je také nižší, jak se dalo předpokládat, oproti průměru se snížila taktéž téměř o polovinu na 20,6 kg. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ne

50 % Ano, 45 % Ne, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Akustická

45 % Akustická, 27 % Světelná, 23 % Akustická a světelná, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

43,8

83,05
Šířka (cm)

55

57,11
Hloubka (cm)

50

57,23
Hmotnost (kg)

20,6

37,90

Hodnocení dalších uživatelů

Sami uživatelé hodnotí model Electrolux jako perfektní volbu do malé kuchyně, ve které hospodaří jeden člověk, případě dvojice. Pořizovací cena je velmi příznivá a přesto, že patří k nejnižším mezi modely v našem srovnání, patří myčka i tak k dobře vybaveným a chybí jí jen automatický program mytí a dětská pojistka, které ale uživatelům neschází. 

Naše hodnocení a závěr

Electrolux ESF 2400OW se drží v našem srovnání průměrných hodnot. Je malá, vejde se do ní 6 sad nádobí, čímž se stává skvělým modelem do malé kuchyně a malé domácnosti. Myčka by mohla být skvělým dárkem například pro seniory, jde ale o vhodný model také třeba na chatu, kde hospodaříte sezónně. Pozor na absenci dětské pojistky, v přítomnosti myčky by neměly být malé zvídavé děti. Hledáte-li model vhodný alespoň pro čtyřčlennou rodinu, možná by vás mohla zaujmout myčka Mora IM 641

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ESF 2400OW | Hodnocení: 45,7 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ESF 2400OW

Electrolux ESF 2400OW

6 000 Kč Orientační cena