Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test myček.

Recenze myčky Gorenje GV 63214

8. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek myčky Gorenje GV 63214

Celkové hodnocení: 

4,5 / 5

Klady:

Nízká hmotnost, kapacita

Zápory:

Spotřeba, chybí dětská pojistka, málo uživatelských recenzí

13 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Na osmém místě najdeme vestavnou myčku značky Gorenje. Gorenje GV 63214 nabízí kapacitu až 14 sad nádobí, patří tedy k nejprostornějším myčkám v našem testu. S hlučností 49 dB je trochu hlučnější, než například vítěz našeho testu, stojí ale přesně na pomezí mezi netišší a nejhlučnější myčkou v této recenzi. Nabízí výběr ze šesti programů a klasické čtyři teploty. Z hlediska doby trvání standardního programu patří s trváním 170 min k myčkám náročnějším na čas. Máme v naší recenzi kratší i delší hodnoty, nejde tedy o nijak výjimečné číslo. Poměrně blízko klasice jsou i rozměry tohoto spotřebiče. Na výšku měří 81,8 cm, na šířku 59,8 cm a hloubku má 55 cm. Váží 36 kg a patří tak k nejlehčím myčkám v naší Top 10, nižší hmotnost najdeme už jen u myčky Electrolux ESL5330LO.

Energetické údaje, efektivita mytí a sušení

Z energetického hlediska už myčka nemůže těm na vyšších příčkách příliš konkurovat. Stále se sice drží klasiky, kdy třída účinnosti mytí a třída účinnosti sušení jsou obě A, ostatní hodnoty už jsou ale o něco horší. Spotřeba elektrické energie této myčky je 1,04 kWh na mycí cyklus, což je nejvyšší spotřeba, kterou v této recenzi máme. Se spotřebou vody už na tom myčka není tak zle, vyžádá si na jeden cyklus 12 l, stále jde ale o druhý nejhorší výsledek. Energetická třída této myčky je A+.

Funkce a ovládání

I u tohoto modelu najdeme dvě požadované funkce, které postrádá, podíváme se tedy rovnou na ně. Co tedy u této myčky nenajdeme je dětská pojistka a také automatický program. Obojí není nezbytné ke správnému fungování myčky, může ale usnadnit její používání. Alespoň nějaké usnadnění přináší zabudovaný displej, funkce odložený start, rychlý program a také indikátor nedostatku soli a leštidla. Pro někoho nezbytný doplněk, zásuvka na příbory, myčce také nechybí. Výrobce myslel i na zabezpečení a pro váš klid je tedy myčka vybavena kombem technologie Aqua Stop a ochrany proti přetečení. Zajímavostí, kterou má tato myčka navíc do výbavy, je samočistící filtr.

Hodnocení uživatelů

Ke zhodnocení této myčky si našlo čas jen pár uživatelů, nejde tedy o zcela objektivní informace, není jich totiž ani deset. Když už někdo tuto myčku hodnotil, většinou si chválil kvalitu umytí a také prostornost myčky. Objevily se i nějaké negativní ohlasy, a to na vnitřní uspořádání myčky, které některým uživatelům nevyhovuje.

Naše hodnocení a závěr

Myčka Gorenje se umístila na osmé příčce se 4,5 body. Body myčka ztratila zejména kvůli nedostatečnému počtu uživatelských recenzí a také vyšší spotřebě. V ostatních ohledech na tom ale myčka není vůbec špatně, je poměrně tichá, nabízí dobrý výběr programů a teplot, navíc je docela lehká a je tedy snadné s ní manipulovat. Chybí jí dětská pojistka, pro rodiny s malým dítětem je tedy na zvážení, zda by byla myčka dostatečně zabezpečená. Chybí také zásuvka na příbory, ne každý na ní ovšem trvá. Pokud tedy myčka vyhovuje vašim požadavkům, můžeme je, stejně jako všechny myčky v Top 10 doporučit. Pokud ovšem hledáte co nejnižší spotřebu, popřípadě trváte na dětské pojistce, doporučujeme vám podívat se na některé lépe umístěné modely.

Datum:
Produkt: Gorenje GV 63214
Hodnocení: 4.5