Menu

Mora IM 651 – Recenze, testy a srovnání

53,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,3/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 4,8/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Velká nabídka programů
 • Hodně funkcí
 • Nemá dětskou pojistku
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vestavná myčka Mora IM 651 s kapacitou 14 sad nádobí je vhodná i pro početné rodiny. Řadí se do energetické třídy A++, tedy do střední kategorie co se týká energetické náročnosti. Její spotřeba elektrické energie je mírně nadprůměrných 266 kWh ročně. Nadprůměrná je i spotřeba vody 2800 litrů ročně. Celkové provozní náklady se pohybují kolem 1300 Kč za rok. Hluk, který při mytí vydává, je průměrných 45 dB, což je méně než například běžný hovor. Stejně jako ostatní modely v našem srovnání (v říjnu 2018) má tato myčka třídu mytí i sušení A. Špatně umytého nádobí se tedy nemusíte bát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Mora

19 % Beko, 19 % AEG, 14 % Whirlpool, 10 % Gorenje, 10 % Electrolux, 10 % Siemens, 5 % Bosch, 5 % Kludge, 5 % Amica, 5 % LG
Typ myčky

Vestavná

62 % Vestavná, 38 % Volně stojící
Počet sad nádobí

14

13,00
Hlučnost (dB)

45

43,86

Programy

Programová nabídka myčky Mora je bohatá, nabízí totiž 8 programů, což je v našem srovnání jedna z nejvyšších hodnot. Samozřejmostí je program na rychlé mytí a také ekologický režim. Díky senzorům naplnění a ušpinění nádobí nabízí tato myčka také automatický program, který upraví nejen teplotu a množství vody, ale také délku mytí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

8

7,10
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Program na čištění myčky

Ne

71 % Ano, 29 % Ne

Vybavení a funkce

Na poli funkcí a vybavení ztratila tato myčka pouze jedinou – dětskou pojistku. Její potřeba je ale velmi subjektivní, nevnímáme to tedy jako negativum. Ovládání usnadní displej a indikátory nedostatku soli a leštidla. Pokud chcete zapínat myčku i v době nepřítomnosti, lze nastavit odložený start a mít tak nádobí připravené například po návratu z práce. Po dokončení cyklu mytí přístroj zvukově upozorní, že je nádobí umyté a suché. Místo ve spodním koši šetří příborová zásuvka umístěná nad horním košem, ve které se navíc příbory lépe umyjí. Před vytopením chrání bezpečnostní funkce Aqua Stop, která v případě poruchy přívodní hadice vypne přívod vody.

Rozměry této myčky jsou standardní a umožňují pohodlné vestavění. Ovládací panel se nachází na horní straně dveří a myčka je tedy plně integrovaná. Váží 36 kg, což je mírně pod průměrem. Přesto však bude při instalaci potřeba více rukou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ne

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Akustická

48 % Akustická, 29 % Světelná, 24 % Akustická a světelná
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Výška (cm)

81,5

82,96
Šířka (cm)

59,8

56,97
Hloubka (cm)

55

57,19
Hmotnost (kg)

36

39,10

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto myčku velice pozitivně. Dobře hodnotí zejména tichý chod a velkou kapacitu. Líbí se jim také velká nabídka programů a mnoho funkcí. Nádobí je podle nich opravdu dobře umyté. Pro některé je také výhoda, že se jedná o českou značku. Nevýhody žádné nezmiňují.

Naše hodnocení a závěr

Myčka Mora IM 651 je plně integrovaná vestavná myčka vhodná i pro náročné uživatele. Díky kapacitě 14 sad nádobí ji ocení i velké rodiny. Řadí se do energetické třídy A++, roční provozní náklady se pohybují kolem 1300 Kč. Má bohatou nabídku programů a funkcí včetně automatického programu, odloženého startu a bezpečnostní funkce Aqua Stop. Z hodnocených funkcí jí chybí jen dětská pojistka. Potřeba této funkce je velmi individuální. Pokud je však konkrétně pro vás důležitá, prohlédněte si spíše myčku Beko DSN 28330 X.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora IM 651 | Hodnocení: 53,2 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mora IM 651

Mora IM 651

11 000 Kč Orientační cena