Menu

Sharp QW HY26F393W-DE – Recenze, testy a srovnání

50,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 5,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,5/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nízká spotřeba
 • Velmi nízká hlučnost
 • Nabídka programů

Zápory

 • Chybí zvuková signalizace
 • Vyšší hmotnost
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Ačkoliv patří myčka Sharp s kapacitou 15 sad nádobí k objemnějším modelům na trhu, a je tak vhodná i pro početnější domácnosti, spotřebou se drží poměrně příjemných čísel. Za rok využije cca 241 kWh a 964 l, průměr v době psaní recenze (květen 2020) byl necelých 284 kWh a cca 990 l. Díky tomu se myčka řadí do nejúspornější energetické třídy A+++ a bude vyhovovat i uživatelům, kteří hledí na úsporný provoz.

Skvěle si vede také v ohledech mytí a sušení. S obojím se zařadila do nejlepší třídy A, a není jí tak v tomto směru co vytknout. Pochválit musíme nakonec i hlučnost tohoto volně stojícího modelu. Ta dosahuje pouze 39 dB, což je hladina zvuku běžná například pro ledničky. O nějakém obtěžujícím hluku tak v tomto případě opravdu nemůže být řeč a nemusíte se bát myčku pustit, třeba než půjdete spát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sharp

19 % Beko, 19 % AEG, 14 % Whirlpool, 10 % Gorenje, 10 % Electrolux, 10 % Siemens, 5 % Bosch, 5 % Kludge, 5 % Amica, 5 % LG
Typ myčky

Volně stojící

62 % Vestavná, 38 % Volně stojící
Počet sad nádobí

15

13,00
Hlučnost (dB)

39

43,86

Programy

V kategorii základních parametrů jsme neměli k myčce Sharp žádné výhrady a ve stejně pozitivním duchu se ponese i další část této recenze. Myčka totiž nabízí devět různých programů, což byl v době hodnocení vcelku nadstandard. Mezi funkce se řadí také rychlý program, Eco program a Auto program, tedy tři nejoblíbenější možnosti nastavení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Vybavení a funkce

Z vybavení a funkcí, které jsme do našeho srovnání zařadili, se budete muset u myčky Sharp obejít pouze bez zvukové signalizace. Ne každý ale akustický signál u myčky vůbec využívá, záleží tedy hlavně na vás, zda upozornění u spotřebiče vyžadujete, nebo ne. I bez zvukové signalizace vás tento model upozorní na potřebu doplnit sůl a leštidlo. Nechybí ani displej a dětská pojistka. Vnitřnímu uspořádání prospěje příborová zásuvka, se kterou se setkáváme hlavně u dražších modelů, a o bezpečnost se kromě dětské pojistky postará také systém proti přetečení.

Rozměrově je tato myčka spíše větší, obecně ale mezi jednotlivými modely nebývají kromě šířky nijak dramatické rozdíly. Hmotnost 53 kg také patří k vyšším a je dobré na ni pamatovat při instalaci nebo jiné manipulaci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Ne

48 % Akustická, 29 % Světelná, 24 % Akustická a světelná
Výška (cm)

85

82,96
Šířka (cm)

59,8

56,97
Hloubka (cm)

59,8

57,19
Hmotnost (kg)

53

39,10

 

Naše hodnocení a závěr

Volně stojícímu modelu Sharp QW HY26F393W-DE jsme se věnovali v květnu 2020 a ve srovnání s konkurencí mu nebylo v podstatě co vytknout. Myčka má slušnou kapacitu, ale drží si nízkou spotřebu, za rok provozu tak v jejím případě zaplatíte jen okolo dvou set korun. Silnou stránkou je v jejím případě rozhodně velmi nízká hlučnost. Nezaostává ani v nabídce programů a funkcí, výběr jednotlivých nastavení je nadstandardní a z hodnocených funkcí modelu chyběla pouze zvuková signalizace. Myčku tak můžeme bez obav doporučit i náročnějším uživatelům. Cenově se tento model přitom drží v nižší až střední hladině. Pokud vám vyhovují parametry této myčky, ale hodila by se vám spíše vestavná varianta, za zvážení stojí například model AEG FSB53927Z.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sharp QW HY26F393W-DE | Hodnocení: 50,7 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sharp QW HY26F393W-DE

Sharp QW HY26F393W-DE

13 000 Kč Orientační cena