Menu

Siemens SN 25M889EP – Recenze, testy a srovnání

50,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,5/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Nízká hlučnost
 • Vyšší spotřeba energie
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V době vzniku testu (červen 2017) patřila volně stojící myčka Siemens s kapacitou 14 sad k nejobjemnějším modelům, doporučit ji proto můžeme i do početnějších domácností. Stejně jako většina testovaných modelů, i tato myčka patří do druhé nejlepší energetické třídy A++. Její spotřeba elektřiny je ovšem o něco vyšší, než tehdejší průměr. Myčka za rok spotřebuje cca 266 kWh, což vyjde na cca 1 064 Kč. Průměr v době vzniku testu byl cca 250 kWh za 997 Kč. Na druhou stranu je ale myčka úsporná v případě spotřeby vody, které za rok spotřebuje cca 2 660 l za 223 Kč. Tehdejší průměr byl 2 797 l a náklady na vodu 235 Kč.

Co se týče účinnosti mytí a sušení, není myčce co vytýkat, v obou ohledech patří do třídy účinnosti A. Skvělá je také její hlučnost 44 dB, díky které můžete myčku bez problémů používat i v noci, rušit vás určitě nebude.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

19 % Beko, 19 % AEG, 14 % Whirlpool, 10 % Gorenje, 10 % Electrolux, 10 % Siemens, 5 % Bosch, 5 % Kludge, 5 % Amica, 5 % LG
Typ myčky

Volně stojící

62 % Vestavná, 38 % Volně stojící
Počet sad nádobí

14

13,00
Hlučnost (dB)

44

43,86

Programy

Nabídkou programů patří myčka značky Siemens k poněkud chudším modelům, vybírat můžete z pěti, nejobyvklejší počet byl v době vzniku testu šest. Ty nejpodstatnější programy ovšem myčka má, na opláchnutí čerstvého nádobí po večeři tak můžete zvolit rychlý program, s eco programem ušetříte náklady na elektřinu a s automatickým programem zase ušetříte svoje nervy, výběr teploty a délky mytí totiž udělá myčka za vás.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Vybavení a funkce

Ani v kategorii funkcí nemůžeme myčce značky Siemens nic moc vytýkat, postrádá totiž pouze zvukový signál. V případě této funkce záleží zcela na vás, zda jí přikládáte větší či menší důležitost. Bezpečnostní funkce, neboli dětskou pojistku a pojistku proti úniku vody, myčka nepostrádá. Nechybí jí ani displej pro snazší obsluhu a signalizace docházející soli a leštidla. V konstrukci myčky mysleli výrobci také na přihrádku na příbory, pokud hledáte model s tímto prvkem, možná jste našli ten pravý.

Rozměry tohoto spotřebiče jsou zcela běžné, tedy výška 84,5 cm, šířka 60 cm a hloubka 60 cm. Poněkud nadstandardní je jeho váha, má totiž hmotnost 53 kg. Na tu je třeba myslet zejména při instalaci, myčky ale obecně patří spíše k lehčím spotřebičům a tak by nemuselo jít o velkou komplikaci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Ne

48 % Akustická, 29 % Světelná, 24 % Akustická a světelná
Výška (cm)

84,5

82,96
Šířka (cm)

60

56,97
Hloubka (cm)

60

57,19
Hmotnost (kg)

53

39,10

Hodnocení dalších uživatelů

Drtivá většina uživatelů hodnotí myčku velmi kladně, mezi nejčastěji opakovaná pozitiva patří její nízká hlučnost a příborová zásuvka. Podle uživatelských recenzí také velmi dobře myje a má nízkou spotřebu. Někteří uživatelé zmiňují, že myčka špatně suší, podle jiných ale zase suší dobře, může tedy jít pouze o vadné kusy. 

Naše hodnocení a závěr

Myčku Siemens SN 25M889EP můžeme díky kapacitě 14 sad doporučit i do početnějších domácností. Její slabinou je trochu vyšší spotřeba elektřiny, na druhou stranu je ale poměrně úsporná co se týče vody, a patří k velmi tichým modelům. Nechybí jí automatický, rychlý, ani eco program, další nabídka programů ale nepatří k nejpestřejším. Z funkcí postrádá pouze zvukový signál, záleží proto na vašich preferencích, jestli je pro vás tato funkce podstatná. Pokud vám vyhovují vlastnosti této myčky, ale je pro vás zbytečně velká, doporučujeme zvážit například model Siemens SR 26T897.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens SN 25M889EP | Hodnocení: 50,2 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens SN 25M889EP

Siemens SN 25M889EP

12 000 Kč Orientační cena