Menu

Recenze a test Ariete-Scarlett 1388/30

70,5 % Celkové hodnocení
 • Kompatibilní s E.S.E. pody
 • Chybí plocha pro nahřívání šálků
 • Slabší příkon
3 200 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,7/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,2/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 70,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar v tetro designu od výrobce Ariete patří v našem srovnání z června 2017 k modelů s nejmenším objemem i příkonem. Objem nádržky na vodu kávovaru je pouze 0,9 l a jeho příkon je jen 900 W, může se tedy stát, že se bude oproti výkonnějším strojům hůře zahřívat. Díky kompatibilitě s E.S.E. pody nemá tento drobný kávovar daleko ke kapslovým modelům. Nevýhodou může být omezené nastavení, kávovar vás nenechá nastavit množství vody, její teplotu ani tvrdost. Není pro něj ovšem problém připravit dva šálky kávy najednou, spolu s parním tlakem 15 bar jde o parametry, kterými se vyrovná i větším přístrojům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Ariete

Objem zásobníku vody (l)

0,9

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

900

0,00
Nastavitelné množství vody

Ne

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Výkon na poli vybavení a funkcí je u modelu Scarlett 1388/30 víceméně průměrný. Pochopitelně nemá méně obvyklé funkce, jako je automatické šlehání mléka, integrovaný mlýnek, nebo také odvápňovací program. Ani standardní nabídku funkcí ovšem nemá kompletní, k tomu mu chybí nahřívací plocha pro šálky. Záleží tedy na vašem uvážení, zda je pro vás některá z těchto funkcí prioritní. Jinak má kávovar parní trysku, která vám obstará i horkou vodu. Nechybí mu také odnímatelná nádržka na vodu a funkce automatického vypnutí.

I přes maličký objem je kávovar značky Ariete rozměrově spíše průměrný. Na výšku měří 31 cm, na šířku měří 28 cm a jeho hloubka je 23 cm. Hmotnost 3,61 kg naopak patří k nižším v našem srovnávacím testu, nemusíte se tedy obávat komplikované manipulace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ne

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

31

0,00
Šířka (cm)

28

0,00
Hloubka (cm)

23

0,00
Hmotnost (kg)

3,61

0,00

Naše hodnocení a závěr

Pákový kávovar Ariete-Scarlett 1388/30 zaujme zejména svým retro designem. Jak v kategorii parametrů, tak v kategorii funkcí se ovšem pohybuje spíše okolo průměru. Jeho nádržka na vodu pojme pouze 0,9 l a tak nejde o ideální řešení do kanceláře nebo početnější domácnosti. Parnímu tlaku nemáme co vytknout, ovšem slabší příkon nemusí zajistit dostatečně rychlé zahřátí. Ze standardních funkcí postrádá plochu na nahřívání šálků, z těch méně obvyklých nemá ani jednu. Pokud vás nalákal jeho líbivý vzhled a patříte spíše mezi méně náročné uživatele, nejde o špatnou volbu. Kdyby vás ovšem zajímal lépe vybavený kávovar ze stejné cenové kategorie, doporučujeme zvážit například model De’Longhi EC 680.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Ariete-Scarlett 1388/30 | Hodnocení: 70,5 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Ariete-Scarlett 1388/30

Ariete-Scarlett 1388/30

3 200 Kč Orientační cena