Menu

Recenze a test Beko CEP 5152 B

61,7 % Celkové hodnocení
 • Možnost nastavení množství vody
 • Nevypne se automaticky v době nečinnosti
1 900 Kč Orientační cena
 • 9,5/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,9/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 0,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 61,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Beko CEP 5152 B je kávovar o parním tlaku 15 barů. Odborníci takto vysoký tlak doporučují pro přípravu domácí kávy, která se tak může chutí vyrovnat espressu z kavárny. Kapacita nádoby na vodu 1,2 l byla v porovnání s ostatními modely pákových kávovarů v našem srovnání ze srpna 2019 průměrná. Příkon 1 200 W byl tehdy lehce pod průměrem, kávovar se tak může o chvilku déle připravovat a zahřívat, na chuť to vliv nemá. Na kávovaru nenastavíte tvrdost vody ani teplotu, množství vody už si ale přizpůsobit můžete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

Objem zásobníku vody (l)

1,2

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 200

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

V ohledu funkcí a výbavy jde spíše o průměrný model. Nemá mlýnek, což tehdy ovšem neměl žádný pákový kávovar v našem srovnání, je tedy vhodné koupit si mlýnek zvlášť. Jen minimum modelů tehdy disponovalo automatickým šleháním mléka a ani tento model jej, jako většina, nemá. S čím se ale může porovnávat s většinou konkurenčních modelů, to je nahřívání šálků, které umí také. Má parní trysku a odnímatelnou nádržku na vodu. Nedisponuje odvápňovacím programem, s čištěním kávovaru si proto budete muset poradit sami. Pokud kávovar zapomenete ve spěchu vypnout, sám se nevypne. Funkci automatického vypnutí měla většina modelů, její absenci proto považujeme za nedostatek. Při porovnání rozměrů kávovaru s těmi průměrnými jde o standardní kousek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ne

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

31,5

0,00
Šířka (cm)

19,2

0,00
Hloubka (cm)

32

0,00
Hmotnost (kg)

3,7

0,00

 

Naše hodnocení a závěr

Beko CEP 5152 B je jednoduchý kávovar, který neosloví náročné uživatele. Je vhodný pro přípravu poctivého espressa, má na to dostatečný parní tlak. Nenašlehá ale například automaticky mléko na cappucino. Pro domácí využití bude vhodná velikost nádržky na vodu, ocenit ji mohou i uživatelé v menší kanceláři, pro velké množství lidí už bude nádržka na 1,2 l pravděpodobně nevýhodná. Má jen o pár čísel menší příkon oproti tehdejšímu průměru, možná se tak bude malinko déle zahřívat, ale na chuti nic nepoznáte. Z funkcí mu chybí automatické vypnutí, pokud tedy odejdete a zapomenete kávovar vypnout, zůstane celou dobu zapnutý. To je z pohledu spotřeby energie nevýhodné. Pokud toužíte po modelu s automatickým šleháním mléka, neměli byste přehlédnout model De’Longhi EC850 .

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Beko CEP 5152 B | Hodnocení: 61,7 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko CEP 5152 B

Beko CEP 5152 B

1 900 Kč Orientační cena