Pákový kávovar Catler ES 9010 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler ES 9010

84,2 % Celkové hodnocení
 • Výbava
 • Slabší variabilita
17 300 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,3/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 84,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Objemem a příkonem kávovar značky Catler zapadne hlavně do početnější domácnosti nebo i do kanceláře, hodí se zkrátka na častější použití. Tomu nasvědčuje i možnost uvařit dva šálky kávy najednou. Objem jeho nádržky na vodu je 2,5 l, průměrná kapacita byla v době vzniku recenze (prosinec 2017) 1,37 l. Příkon 2 200 W patří k nejvyšším v našem srovnávacím testu testu, průměrný příkon v době vzniku recenze byl 1 372 W. Parním tlakem 15 bar se rovná všem modelům, které tehdy v porovnání byly, tato hodnota je totiž pro domácí použití doporučovaná jako ideální. Co se týče variability, je na tom kávovar Catler tak nějak půl napůl. Při přípravě kávy můžete nastavit teplotu a množství vody, nenastavíte už ale její tvrdost. Kávovar není ani kompatibilní s E.S.E. pody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

Objem zásobníku vody (l)

2,5

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

2 200

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ano

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Funkce kávovaru Catler musíme ohodnotit pozitivně, postrádá totiž jen ty, které nejsou u pákových modelů příliš běžné, tedy automatické šlehání mléka a mlýnek. Ostatní funkce už nepostrádá. Co se týče údržby, nechybí mu speciální odvápňovací program, o úsporu energie se zase postará funkce automatického vypnutí v době nepoužívání kávovaru. Součástí modelu je také parní tryska, kromě páry můžete kávovar využít i k výdeji horké vody. Nádržka na vodu je odnímatelná a nechybí ani plocha na nahřívání šálků.

Jak již objemná nádržka naznačuje, kávovar Catler rozhodně nepatří ke kompaktním přístrojům. Na výšku měří 39 cm, jeho šířka je 41 cm a hloubka 38 cm. S těmito rozměry je na místě si dobře rozmyslet, zda se vám do kuchyně vleze. S hmotností 12,9 kg je totiž ke každodennímu přenášení opravdu nevhodný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ano

Výška (cm)

39

0,00
Šířka (cm)

41

0,00
Hloubka (cm)

38

0,00
Hmotnost (kg)

12,9

0,00

Naše hodnocení a závěr

Pokud si dáváte pár šálků kávy denně, kávovar Catler ES 9010 pravděpodobně nevyužijete. Objem, příkon a celková konstrukce tohoto přístroje nahrává spíše jeho umístění do frekventovanějších prostor, například do kanceláře. Jde o výkonný model s dobrou výbavou, jeho nevýhodou je jen slabší variabilita, například není kompaktní s E.S.E. pody. Pokud je pro vás zbyteční investice do takto rozměrného kávovaru a hledáte spíše kompaktnější model k méně častému použití, doporučujeme pročíst i další recenze v našem srovnávacím testu, například recenzi kávovaru De’Longhi EC 685.

17 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Catler ES 9010 | Hodnocení: 84,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler ES 9010

Catler ES 9010

17 300 Kč Orientační cena