Menu

Recenze a test De’Longhi EC 820

79,2 % Celkové hodnocení
 • Vysoký příkon
 • Malá nádržka na vodu
4 500 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,1/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

De’Longhi EC 820 je kávovar vhodný pro přípravu espressa z mleté kávy a z E.S.E podů. Tyto pody jsou výhodnější pro ty, kteří nechtějí kávovar složitě čistit a chtějí si usnadnit i dávkování. Parní tlak 15 barů se postará o přípravu kávy, která je kvalitativně porovnatelná s kávou z kaváren, a pro domácí prostředí jde o skvělý standard. Stejného tlaku v našem srovnání ze srpna 2019 dosáhly téměř všechny modely, některé měly i vyšší hodnoty. Příkon 1 450 W byl nadstandardní. Ačkoliv to nemá na chuť kávy vliv, jde o dobrou vlastnost kávovaru, rychleji se totiž připraví, zahřeje a rychleji si tedy připravíte kávu. Nevýhodou je, že s rostoucím příkonem roste i spotřeba kávovaru, většinou jde ovšem o zanedbatelné částky.

S tímto modelem si můžete nastavit požadované množství vody, ze kterého má připravit kávu. Už ale neumí nastavit tvrdost nebo teplotu vody, což nezvládala v době psaní recenze ani třetina hodnocených modelů, proto nejde o standard. Pokud si ráno či odpoledne dopřáváte kávu ve dvojici, tento model umí připravit kávu do dvou šálků současně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 450

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Jak jsme naznačili již v předešlém odstavci, model De’Longhi neumí kávu připravit se vším všudy, postrádá mlýnek. Ten si tedy musíte pořídit zvlášť, vyřešit se to dá samozřejmě také koupí již umleté kávy, alternativou jsou i zmíněné pody. Pomocí tohoto modelu si ani nepřipravíte třeba cappucino se vším všudy, nemá automatické šlehání mléka, což ale není standard pákových kávovarů, ty jsou obecně určené spíše pro samotné espresso. Nicméně díky parní trysce, kterou všechny tehdy hodnocené modely měly, si našlehané mléko připravíte klidně zvlášť.

Stejně jako většina konkurenčních modelů umí i tento nahřát šálky a umí vypouštět jen horkou vodu pro přípravu čaje a dalších nápojů. Kladně hodnotíme i funkci automatické vypnutí, kterou některé modely postrádaly. Přitom jde o užitečný prvek, který šetří energii a v případě, že třeba ve spěchu kávovar nevypnete, rozpozná nečinnost a vypne se sám.

Co se rozměrů týče, nejde o žádného drobečka. Pro tento kávovar doporučujeme vyhradit si opravdu dostatek místa, ideálně nějaké pevné místo. Kvůli hmotnosti 5,4 kg nebude vhodné jej pravidelně schovávat někam do skříně. Rozměry, se kterými je potřeba počítat pro jeho umístění, si můžete pročíst níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Výška (cm)

30,5

0,00
Šířka (cm)

27,5

0,00
Hloubka (cm)

31

0,00
Hmotnost (kg)

5,4

0,00

 

Naše hodnocení a závěr

De’Longhi EC 820 je kávovar, který bude vyžadovat o něco více místa než průměrně modely z našeho srovnání pákových kávovarů. Kromě větší konstrukce a vyšší hmotnosti, což ani nemusí být rozhodující prvky při koupi, mu nemáme moc co vytknout. Ocenili bychom jen asi větší nádobku na vodu, aby si přípravu kávy mohlo užít více lidí bez nutnosti dolévání vody, nicméně pro domácí využití je i nádržka na 1 l vody dostačující. S tímto modelem nepřipravíte automaticky cappucino, mléčnou pěnu si ale zvládnete připravit zvlášť parní tryskou. Celkově jde o povedený kousek, do kterého se nemusíte bát investovat peníze. Pokud hledáte model z levnější cenové kategorie, mohl by vás zaujmout kávovar De’Longhi EC 156 , který je také kompatibilní s kávovými pody.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi EC 820 | Hodnocení: 79,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
lze připravit dvě kávy současně s využitím e.s.e. podů? Předem děkuji za odpověď.

Tomáš

Dobrý den, bohužel ne, kávu z E.S.E podů je potřeba připravovat po jednom šálku, páka na dvě dávky na ně není určená.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi EC 820

De’Longhi EC 820

4 500 Kč Orientační cena