Menu

Recenze a test De’Longhi ECI 341 BK

74,6 % Celkové hodnocení
 • Kompatibilní s E.S.E. pody
 • Nelze nastavit teplotu vody
3 800 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu
 • 6,5/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Příkon kávovaru De’Longhi byl v době vzniku recenze (březen 2018) lehce podprůměrný, což může vést k delšímu zahřívání zařízení. Kapacita nádržky na vodu je 1 l, v průměru v porovnávacím testu byl o něco málo větší (1,35 l), kávovar tedy můžeme doporučit spíše do méně početných domácností. V případě parního tlaku ale nijak nezaostává a nabízí 15 bar, což je doporučovaná hodnota pro plnohodnotné espresso. Standardu se drží také v počtu šálků, můžete připravit i dva najednou. Plusové body mu připisujeme také za možnost použití E.S.E. podů, což někteří uživatelé mohou upřednostnit před použitím samostatné mleté kávy. Body naopak ztrácí za nemožnost nastavit teplotu vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 100

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

V rámci vybavení a funkcí tento levnější kávovar příliš nezaostává. Nemá sice mlýnek, odvápňovací program, ani automaticky nenašlehá mléko, to byly ovšem prvky, které se u pákových kávovarů vyskytovaly jen zřídka. Na druhou stranu nabízí De’Longhi ECI plochu pro nahřátí šálků, automaticky se vypne a připraví horkou vodu, což se nedalo považovat za samozřejmost u všech modelů. Není ochuzen ani o odnímatelnou nádržku na vodu a parní trysku, které se v době vzniku recenze vyskytovaly u všech hodnocených pákových kávovarů.

Jak napoví již jeho kapacita, model De’Longhi ECI 341 BK patří k průměrně velkým kávovarům. Na výšku má 32 cm, na šířku 20 cm a jeho hloubka měří 31 cm. Jen hmotností se dostáváme pod průměr, který tehdy činil 5,66 kg, a s 4,2 kg se vám nebude příliš těžce manipulovat například při úklidu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

32,2

0,00
Šířka (cm)

19,7

0,00
Hloubka (cm)

31

0,00
Hmotnost (kg)

4,2

0,00

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi ECI 341 doporučujeme nenáročným uživatelům, kteří například teprve objevují svět přípravy kávy a chtějí si vychutnat výbornou kávu, aniž by museli složitě něco nastavovat. K rychlosti a jednodušší přípravě kávy přispívá možnost použití E.S.E. podů. Tento model není ochuzen o žádnou ze standardních funkcí, nenastavíte si na něm ale například teplotu vody. Vzhledově je kávovar povedený, velikostně průměrný a v kuchyni by tak neměl zabírat nijak výrazný prostor. Pokud patříte k náročnějším milovníkům kávy, kteří se nechtějí ničím omezovat a dbají na přesné nastavení všech funkcí, doporučujeme De’Longhi EC 685.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi ECI 341 BK | Hodnocení: 74,6 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ECI 341 BK

De’Longhi ECI 341 BK

3 800 Kč Orientační cena