Recenze a test De'Longhi ECO 311.BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test De’Longhi ECO 311.BK

71,8 % Celkové hodnocení
 • Nízká pořizovací cena
 • Slabší výkon
 • Nelze nastavit sílu kávy, teplotu a tvrdost vody
2 900 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,7/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 71,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Kávovar De’Longhi ECO 311.BK se objemem nádržky 1,4 l řadí mezi průměrné modely. Podprůměrný je potom jeho příkon 1100 W. Ten však nemá na samotnou přípravu kávy žádný vliv, hrozí pouze delší doba nahřívání přístroje. Parní tlak 15 bar odpovídá doporučení pro domácí přípravu kávy, se kterým se setkáte u většiny přístrojů. Slabou stránkou tohoto kávovaru jsou chybějící možnosti nastavení teploty vody, síly kávy či tvrdosti vody. Výhodou je naopak možnost použití porcované kávy, tzv. E.S.E. podů. Vhod přijde také možnost přípravy dvou šálků kávy zároveň, která je ale u kávovarů v podstatě standardem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1,4

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 100

0,00
Nastavitelné množství vody

Ne

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Kávovar je vybavený funkcemi typickými pro pákové modely. Umožňuje nahřívání šálků, výdej horké vody a je také vybaven parní tryskou. Odnímatelná nádržka na vodu umožňuje snadné doplňování i údržbu. Díky automatickému vypnutí šetří přístroj energii, pokud není právě v provozu. Stejně jako většina modelů v našem srovnávacím testu nemá ani tento přístroj automatický odvápňovací program. Budete tedy muset věnovat údržbě trochu času a námahy. Chybějící funkce  automatického šlehání mléka a integrovaný mlýnek se objevuje u pákových kávovarů velice sporadicky, není tedy překvapením, že tento model jimi nedisponuje.

V otázce rozměrů se jedná o průměrný model. Na výšku měří 31,4 cm, na šířku 25,5 cm a do hloubky zabere 29 cm. Hmotnost je podprůměrných 4,1 kg, nemusíte se tedy bát obtížné manipulace s přístrojem, třeba při úklidu. Častější přenášení se navíc u kávovarů příliš nepředpokládá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

31,4

0,00
Šířka (cm)

25,5

0,00
Hloubka (cm)

29

0,00
Hmotnost (kg)

4,1

0,00

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé se shodují, že je kávovar kvalitní a lze s ním připravit chutnou kávu. Pochvalují si také vzhled a rozměry. Obsluha je podle nich jednoduchá, i když někteří zmiňují, že je potřeba natrénovat utahování páky. Nevýhodu někteří vidí ve vyšší hlučnosti.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi ECO 311.BK je vhodný spíše pro méně náročné uživatele. Jeho nevýhodou je chybějící možnost nastavení teploty a tvrdosti vody a také síly kávy. Má sice slabší příkon, ten ale kvalitu nápoje nijak neovlivňuje. Další slabinou může být chybějící odvápňovací program. Výhodou je možnost vaření dvou šálků kávy zároveň, plocha pro nahřívání hrníčků, výdej horké vody a parní tryska. Energii spoří funkce automatického vypnutí. Potěší také kompatibilita k E.S.E. pody. Pokud si chcete sami upravovat výsledný nápoj a chcete tedy kávovar s možností nastavení intenzity kávy a její teploty, mohl by vás zaujmout De’Longhi EC 685.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi ECO 311.BK | Hodnocení: 71,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ECO 311.BK

De’Longhi ECO 311.BK

2 900 Kč Orientační cena