Recenze a test De'Longhi ECP 35.31 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test De’Longhi ECP 35.31

76,6 % Celkové hodnocení
 • Nízká pořizovací cena
 • Nelze nastavit sílu kávy, teplotu a tvrdost vody
2 800 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,1/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

De’Longhi ECP 35.31 je malý jednoduchý kávovar pro přípravu espressa. Základem je parní tlak 15 barů, který je odborníky doporučován pro domácí přípravu této kávy. Kávovar je vhodný spíše do domácnosti než například do kanceláře, má totiž malou nádržku na vodu, pouze 1,1 litru. Pokud byste vařili větší množství kávy, museli byste vodu často doplňovat. Podprůměrný je také výkon kávovaru, ten je pouze 1100 W. V době psaní recenze (prosinec 2018) byl průměr o více než 200 W vyšší. V případě kávovarů ale příkon nemá vliv na výslednou kávu, přístroj se pouze pomaleji zahřívá. Kávu lze v tomto kávovaru připravit buď z mletých zrn, či pomocí porcované kávy v  E.S.E. podech. Stejně jako ostatní přístroje umožňuje i tento přípravu dvou šálků zároveň. Přístroj nabízí možnost nastavení množství vody, což bylo možné u poloviny přístrojů. Co už však zvolit nelze, je síla kávy, nenastavíte ani tvrdost vody. Obě tyto funkce ale neměla více než polovina srovnávaných modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1,1

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 100

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavený model. Samozřejmostí je odnímatelná nádržka na vodu a parní tryska. Nabízí také výdej horké vody a nahřívání šálků, obě tyto funkce se objevovaly u většiny modelů. Bezpečnost provozu zajišťuje automatické vypnutí, které snižuje spotřebu energie a šetří tak i vaše peníze. S odvápňováním si však budete muset poradit sami, chybí totiž program, který by to udělal za vás. Funkce, které jsou pro pákové kávovary neobvyklé, tedy mlýnek na kávu a automatické šlehání mléka, tento model nemá. Kávu tedy budete muset kupovat mletou, nebo v lepším případě namlet mlýnkem na kávu.

Při pohledu na rozměry je jasné, že se jedná o malý model, který vám v kuchyni zabere opravdu málo místa. Vysoký je 30,5 cm, na šířku měří 24 cm a do hloubky zabere pouze 18,5 cm. Ani manipulace s ním nebude složitá díky nízké hmotnosti, váží pouze 4 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

30,5

0,00
Šířka (cm)

24

0,00
Hloubka (cm)

18,5

0,00
Hmotnost (kg)

4

0,00

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi ECP 35.31 je jednoduchý malý kávovar vybavený základními funkcemi. Parní tlak je 15 bar, což je optimální pro domácí přípravu espressa. Umožňuje přípravu dvou šálků najednou a to i z E.S.E. podů. Je vybavený parní tryskou a umožňuje i výdej horké vody. Nevýhodou je nižší příkon, ten ale nemá na výslednou kávu vliv. Chybí také možnost navolit sílu a teplotu kávy, nastavit si můžete pouze její množství. Pokud hledáte o něco lépe vybavený přístroj, ale nechcete příliš investovat, doporučujeme De’Longhi EC 685.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi ECP 35.31 | Hodnocení: 76,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Čas od času z něj vyteče veškerá voda na linku. Netuším, co to způsobuje – jestli dělám něco špatně, nebo mám věc reklamovat.

Igor Krejčí

Dobrý den, pokud pravidelně vyprazdňujete odkapávací nádobku na vodu a i přes to z kávovaru vytéká voda, jedná se s největší pravděpodobností o vadu přístroje. Doporučujeme proto kontaktovat prodejce a kávovar reklamovat.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ECP 35.31

De’Longhi ECP 35.31

2 800 Kč Orientační cena