Menu

Recenze a test Graef ES 85

80,9 % Celkové hodnocení
 • Dobrý výkon v kategorii funkcí
 • Neumožňuje nastavit teplotu vody
12 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,3/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pákový kávovar Graef patří k nejobjemnějším modelům v našem testu. Bez problému pojme až 2,5 l vody a ani v početnější domácnosti nebo kanceláři se tak nemusíte bát častého doplňování. Tlak 15 bar zcela vyhovuje domácímu použití, příkon 1 470 W byl v době vzniku testu (červen 2017) nadprůměrný, kávovar by tak neměl mít problém s rychlostí zahřívání. Tento model umožňuje nastavit množství vody na jeden šálek a její tvrdost, teplotu už ale neovlivníte. Stejně tak neumožňuje používání E.S.E. podů. V době vzniku testu byla s E.S.E. pody kompatibilní větší polovina kávovarů. Standardu se ovšem drží v počtu šálků, stejně jako všechny modely v našem červnovém žebříčku, i tento kávovar zvládne uvařit dva šálky kávy současně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Graef

Objem zásobníku vody (l)

2,5

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 470

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ano

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Kávovar značky Graef nedisponuje automatickým šleháním mléka ani integrovaným mlýnkem, tyto položky ale najdeme u pákových kávovarů jen velmi zřídka. Ze standardní výbavy mu chybí funkce automatického vypnutí. Pro někoho může jít o závažný nedostatek, kávovar ovšem nepatří ke spotřebičům s velmi vysokou spotřebou. Nechybí mu plocha na nahřívání šálků, mléko si můžete našlehat parní tryskou, která má zároveň i funkci výdeje horké vody. Výhodou je také odnímatelná nádržka na vodu, která usnadňuje její doplňování. Údržbu vám zase usnadní odvápňovací program, se kterým bude tento proces hračkou. Rozměrově patří k průměrně až lehce nadprůměrně velkým modelům. Na výšku měří 33 cm, na šířku 30 cm a jeho hloubka je 31 cm. Rozhodně tedy nejde o kávovar, který budete po každém použití schovávat do skříňky. To by vám značně znesnadnila i hmotnost 10,2 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ne

Odvápňovací program

Ano

Výška (cm)

33

0,00
Šířka (cm)

30

0,00
Hloubka (cm)

31

0,00
Hmotnost (kg)

10,2

0,00

Naše hodnocení a závěr

Pákový kávovar Graef ES 85 najde díky objemu nádržky 2,5 l uplatnění hlavně v početnější domácnosti nebo kanceláři. Neumožňuje nastavení teploty vody a není kompatibilní s E.S.E. pody, na druhou stranu ale ovládá většinu funkcí. Ze standardních mu chybí pouze funkce automatického vypnutí. Nejlépe se mu tedy bude pracovat v prostředí, kde bude často využíván a automatické vypínání by zde bylo spíše na škodu. Pokud pro vás vyjmenované nedostatky nejsou prioritou a hledáte přístroj například právě do kanceláře, můžeme vám tento model doporučit. Pokud hledáte přístroj do kanceláře, který vám přípravu ještě trochu ulehčí, doporučujeme prohlédnout i recenzi modelu Catler ES 8013, který má dokonce integrovaný mlýnek.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Graef ES 85 | Hodnocení: 80,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Graef ES 85

Graef ES 85

12 000 Kč Orientační cena