Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test pákových kávovarů.

Recenze kávovaru KRUPS XP 3440

7. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek kávovaru KRUPS XP 3440

Celkové hodnocení: 

4,1 / 5

Klady:

Slušné technické parametry, nižší cena

Zápory:

Slabý ve funkcích a vlastnostech

3 500 Kč
orientační cena

Funkce a vlastnosti

Pákový kávovar KRUPS XP 3440 se rozhodně nemůže chlubit svými funkcemi a vlastnostmi. Z námi hodnocených zde najdete trysku na horkou páru, takže napěnění není problém, stejně tak možnost tekoucí horké vody pro přípravu čaje. Je zde také možnost přípravy dvou šálků kávy zároveň, stejně jako u všech ostatních kávovarů v testu. Tím však končí výčet toho, co tento kávovar má a umí.

Nenabízí možnost nastavit nic, ani teplotu vodu, ani její tvrdost a množství. Tím se stane obsluha takového kávovaru o něco složitější než obsluha jiných v testu. Ani automatické vypnutí tento kávovar nemá.

Technické parametry a rozměry

Objem zásobníku vody je nejmenší z testovaných kávovarů a to 1,1 litru. To ale není až tak velký problém a navíc co se týče spotřeby energie, dopadl dobře i se svými 1460 Watty příkonu. Má velmi nízkou udávanou hmotnost - s 3,2 kilogramy se jedná o jeden z nejlehčích v testu. Co se celkově týče technických hodnot, není na tom vůbec zle.

Názory uživatelů a dostupnost

Tento kávovar dostává od uživatelů velmi kladné hodnocení. Oceňují nižší cenu tohoto kávovaru, také jednoduchost, snadnou obsluhu i čištění. Některým uživatelům připadá, že má tryska kávovaru malý tlak pro přípravu pěny. S dostupností tohoto kávovaru nebudete mít problém, je skladem u více než 30 prodejců na internetu.

Naše hodnocení a závěr

V našem testu skončil tento kávovar na sedmém místě z devíti testovaných. Srazily ho hlavně jeho funkce a vlastnosti, ve kterých dopadl nejhůř z celého testu. Stále ho to ale neposunulo až na poslední místo, protože jeho parametry nejsou až tak strašné a nevede si nejhůř ani ve spotřebě energie. Nicméně pokud zvažujete tento kávovar, určitě se podívejte i na vítěze tohoto testu. Za podobnou cenu nabízí mnohem více.

Datum:
Produkt: KRUPS XP 3440
Hodnocení: 4.1