Menu

Recenze a test Sencor SES 2010 BK

74,0 % Celkové hodnocení
 • Příznivá cena
 • Dobrá nabídka funkcí
 • Neumožňuje nastavit teplotu a tvrdost vody
2 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,9/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar značky Sencor je jedním z méně objemných kávovarů v našem testu. Jeho nádržka na vodu má kapacitu 1,2 l, některé modely pojmou až dvojnásobek. Parní tlak 15 bar je zcela odpovídající potřebám domácího použití, příkon 1 460 W patřil v době vzniku testu (červen 2017) k těm vyšším, což slibuje rychlé zahřívání přístroje. Kávovar umožňuje nastavení množství vody na jeden šálek a při vaření kávy tedy nevyžaduje, abyste u něj stáli a hlídali, kdy vodu vypnout. Nemůžete ovšem nastavit ani její teplotu, ani tvrdost. Není také kompatibilní s pody na porcovanou kávu, pokud jste příznivci tohoto řešení, bohužel vás tento model nepotěší. Drží se ovšem dobrého standardu a nedělá mu problém připravit dva šálky kávy najednou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Objem zásobníku vody (l)

1,2

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 460

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Ze standardních funkcí chybí kávovaru Sencor pouze odvápňovací program. Spolu s nemožností nastavit tvrdost vody je ale potřeba počítat s tím, že pro vás odvápňování možná bude trochu složitější proces. Nepatří ani k oněm raritním modelům obdařeným integrovaným mlýnkem a automatickým šleháním mléka. Tyto funkce ale nejsou pro pákové kávovary obvyklé a tak nejde o žádné velké negativum. Přístroj vám nabídne možnost nahřát si šálky na kávu, našlehat mléko pomocí parní trysky nebo si z ní napustit horkou vodu na čaj. Při napouštění vody můžete jeho nádobku na vodu snadno vyjmout a pro úsporu energie se při dlouhé prodlevě mezi použitím sám vypne.

Rozměry modelu Sencor SES 2010 BK jsou víceméně standardní, nejde o jeden z největších ani nejmenších modelů. Jeho výška je 33 cm, šířka 29 cm a hloubka 32 cm. Při manipulaci potěší hmotností 3,97 kg, která vám nezpůsobí nijak velkou námahu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

33

0,00
Šířka (cm)

29

0,00
Hloubka (cm)

32

0,00
Hmotnost (kg)

3,97

0,00

Naše hodnocení a závěr

Pákový kávovar Sencor SES 2010 BK potěší příjemnou nabídkou funkcí, slušným výkonem a příznivou cenou. Mezi jeho nedostatky patří nemožnost nastavení teploty a tvrdosti vody a chybějící odvápňovací program. Kapacitou patří k méně objemným kávovarům a neumožňuje použití E.S.E. podů. Pokud hledáte jednoduchý model do méně početné domácnosti, mohl by vám tento kávovar vyhovovat. Jestliže pátráte spíše po řešení do kanceláře, doporučujeme zvážit některý z objemnějších kávovarů, například model Graef ES 85. Je ovšem třeba počítat s výrazně vyšší cenou.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SES 2010 BK | Hodnocení: 74,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 2010 BK

Sencor SES 2010 BK

2 000 Kč Orientační cena