Menu

Recenze a test Sencor SES 4010 SS

67,7 % Celkové hodnocení
 • Má většinu základnch funkcí
 • Cena
 • Slabší příkon
 • Chybí možnosti nastavení
2 800 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu
 • 4,4/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 67,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů kávovar značky Sencor příliš nezáří, což je ale pochopitelné, vzhledem k jeho ceně. Začneme pozitivními parametry, mezi ty patří parní tlak 15 bar, tedy ideální doporučovaný tlak pro domácí použití. Výhodou je také filtr pro dva šálky, což znamená, že můžete s tímto kávovarem připravit dva šálky kávy najednou. Objem zásobníku vody byl v době vzniku recenze (prosinec 2017) lehce nadprůměrný, nádržka tohoto kávovaru pojme 1,5 l, průměr byl 1,37 l, řadí se tedy k modelům, které využijete i na častější vaření kávy. Zde už ale s pozitivy končíme. Co se týče nastavení, které vám tento kávovar umožní, velké variability se nedočkáte. Množství vody je nutné určovat manuálně, zkrátka tok vypnete, když je šálek naplněný podle vašich představ. Teplotu a tvrdost vody nastavit nemůžete. Slabší je také příkon modelu 1 050 W, průměr v době vzniku recenze byl 1 372 W. To znamená, že se přístroj může o něco déle zahřívat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Objem zásobníku vody (l)

1,5

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 050

0,00
Nastavitelné množství vody

Ne

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Narozdíl od parametrů se naše hodnocení funkcí kávovaru značky Sencor ponese spíše v pozitivním duchu. Tento model sice nemá mlýnek ani automatické šlehání mléka, ale to jsou spíše výjimečné doplňky, které najdeme jen u některých dražších modelů. Co se týče ostatních funkcí, kávovar postrádá ještě odvápňovací program, což znamená, že pro vás jeho odvápnění bude o něco složitější. Z ostatních funkcí už má ale všechny. Jeho součástí je tedy plocha na nahřívání šálků i parní tryska na šlehání mléka. Má také funkci výdeje horké vody. Nádržka na vodu je odnímatelná, což vám usnadní doplňování čerstvé vody. Nechybí také automatické vypnutí, které šetří energii v době, kdy kávovar nepoužíváte.

Rozměrově patří kávovar Sencor ke středně velkým modelům. Na výšku měří 33 cm, na šířku 29 cm a jeho hloubka je 32 cm. Hmotnost kávovaru 4,8 kg je také víceméně průměrná. Nejde tedy o zrovna kompaktní přístroj, ale také nezabere nijak enormní množství místa na vaší kuchyňské lince.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

33

0,00
Šířka (cm)

29

0,00
Hloubka (cm)

32

0,00
Hmotnost (kg)

4,8

0,00

Naše hodnocení a závěr

Silnou stránkou kávovaru Sencor SES 4010 SS je v první řadě jeho nízká cena. Co se týče základních parametrů, jako je příkon nebo možnosti nastavení, nevede si nejlépe. To nejdůležitější, parní tlak, si ale drží na skvělé úrovni. V kategorii funkcí dopadl o něco lépe. Většina základních mu nechybí a vzhledem k ceně tak tento model můžeme doporučit jako příjemně vybavený kávovar za relativně dostupnou cenu. Pokud ovšem hledáte kávovar s o něco lepšími parametry, doporučujeme zvážit i další modely v našem srovnávacím testu, například kávovar od stejné značky Sencor SES 2010 BK.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SES 4010 SS | Hodnocení: 67,7 %

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 4010 SS

Sencor SES 4010 SS

2 800 Kč Orientační cena