Recenze a test Sencor SES 4040 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SES 4040

72,5 % Celkové hodnocení
 • Vysoký parní tlak 20 bar
 • Automaticky šlehá mléko
 • Nastavitelná teplota kávy
 • Chybí funkce horké vody
 • Nemá parní trysku
3 500 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,3/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 4,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 72,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SES 4040 patří mezi pákové kávovary, které se skvěle hodí i do početnějších domácností, kde se vaří káva poměrně často. Do jeho nádobky na vodu se totiž vejde až 1,4 litrů, což byla v době psaní této recenze (prosinec 2020) nadprůměrný objem. Čerpadlo kávovaru při přípravě kávy dokáže vyvinout tlak 20 barů, což byla v našem srovnání také nadprůměrná hodnota.

Za zmínku stojí i vysoký výkon 1 450 W. Díky němu nebudete muset dlouho čekat na nahřátí přístroje. Co se týče možností nastavení, tam už si kávovar nevede úplně nejlíp, ale stále má co nabídnout. Můžete si například zvolit libovolné množství i teplotu vody k přípravě kávy. Tvrdost vody ale už nastavit nelze.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Objem zásobníku vody (l)

1,4

0,00
Parní tlak (bar)

20

0,00
Příkon (W)

1 450

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ano

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Automatické šlehání mléka nebývá u pákových kávovarů moc typické, tento přístroj to ale zvládne. Cappuccino nebo latte macchiato si tak připravíte doslova jedním stisknutím knoflíku. Mléko se lije do průhledné nádobky, takže budete mít přehled o množství uvnitř a je jednoduše vyjímatelná, stejně jako nádobka na vodu. Kávovaru ovšem úplně chybí parní tryska. Tu sice díky automatickému šlehání mléka nutně nepotřebujete, na druhou stranu někdo dává přednost možnosti našlehat si mléko ručně, což v tomto případě nemůže. Pomocí kávovaru si ani nepřipravíte například čaj, protože neumí připravit čistou horkou vodu.

S čištěním si nemusíte dělat moc hlavu. Přístroj vás sám upozorní, až přijde čas na jeho pravidelnou údržbu. Vy pak jen zapnete automatický odvápňovací program a on se už o všechno postará za vás. Stejně tak se umí i automaticky vypnout, pokud ho delší dobu nebudete používat, což šetří energii.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ano

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ne

Parní tryska

Ne

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ano

Výška (cm)

35,5

0,00
Šířka (cm)

30,9

0,00
Hloubka (cm)

22,9

0,00
Hmotnost (kg)

7,8

0,00

 

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Sencor SES 4040 má velmi dobré základní parametry. Za zmínku stojí zejména vysoký parní tlak 20 barů a velmi dobrý příkon, který se postará o poměrně rychlé nahřátí. Doporučujeme ho zejména do větších rodin nebo na místa, kde se připravuje více káv za den. Má totiž nadprůměrně velkou nádobku na vodu a zvládne připravovat 2 šálky najednou. V nastavení můžete volit množství i teplotu vody, ale už ne její tvrdost.

Na své si přijdou zejména milovníci mléčných nápojů, kteří nechtějí šlehat mléko ručně. Pro ty je kávovar jako stvořený, o vše se totiž postará automaticky. Na druhou stranu nepotěší skupinu lidí, co si radši šlehají mléko pomocí parní trysky, tu totiž kávovar vůbec nemá. Nakonec nesmíme zapomenout ani na automatické vypnutí a odvápňovací program, který se opravdu hodí a nebývá u pákových kávovarů úplným standardem.

Pokud si chcete mléko raději šlehat ručně a na jeho automatické přípravě vám moc nezáleží, podívejte se také na recenzi De’Longhi ECO 311.BK.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SES 4040 | Hodnocení: 72,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 4040

Sencor SES 4040

3 500 Kč Orientační cena