Recenze a test Sencor SES 4050 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SES 4050

72,3 % Celkové hodnocení
 • Automatické šlehání mléka
 • Vysoký parní tlak 20 bar
 • Odvápňovací program
 • Chybí parní tryska
 • Nelze nastavit tvrdost nebo teplotu vody
3 700 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,9/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 4,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 72,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pákový kávovar značky Sencor má co nabídnout i početnější domácnosti nebo kanceláři. Jeho nádržka na vodu pojme až 1,4 l, průměr v době psaní recenze (srpen 2020) byl 1,25 l, obecně se pro větší počet lidí doporučuje alespoň litr. Příkon 1 450 W byl také lehce nad průměrem a nemusíte se tak bát pomalého zahřívání. Parní tlak 20 bar patří k nejvyšším v našem srovnání. Kávovar umožňuje nastavení množství vody, takže přípravu nápoje nemusíte hlídat, další varianty, jako je nastavení tvrdosti nebo teploty, už u něj ale nenajdete. Nevyužívá ani E.S.E. pody, v době psaní recenze je používala jen asi polovina hodnocených přístrojů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Objem zásobníku vody (l)

1,4

0,00
Parní tlak (bar)

20

0,00
Příkon (W)

1 450

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ne

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

U kávovaru Sencor sice nenajdete parní trysku, je ale doplněný méně obvyklou funkcí automatického šlehání mléka, které nasává přímo z integrované nádobky. Zvládá také nahřívání šálků a výdej horké vody. Jeho nádržka na mléko i na vodu je pro snazší manipulaci odnímatelná. Po určité době nečinnosti se automaticky vypne a nechybí mu ani specifický odvápňovací program, který vám usnadní údržbu. Rozměrově zcela odpovídá standardům, pokud vás zajímají přesné míry, najdete je i s hmotností níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ano

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ne

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ano

Výška (cm)

30,9

0,00
Šířka (cm)

22,9

0,00
Hloubka (cm)

35,5

0,00
Hmotnost (kg)

4,3

0,00

 

Naše hodnocení a závěr

Pákový kávovar Sencor SES 4050 se od většiny konkurenčních modelů liší už na první pohled, integrovanou nádobkou na mléko. Jako jeden z mála pákových kávovarů totiž nabízí i automatické šlehání mléka, které přijde vhod hlavně méně zručným jedincům. Smířit se ale budete muset s absencí parní trysky a kávovar neumožňuje ani přizpůsobení teploty nebo tvrdosti vody. Objemem i příkonem se držel nad průměrem a celkově tak jde o model vhodný i do početnější skupiny. Pokud byste ale dali před automatickým šleháním mléka přednost například možnosti nastavit si teplotu vody nebo použít E.S.E. pody, možná by vám lépe vyhovovat kávovar De’Longhi EC 685 ze stejné cenové kategorie.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SES 4050 | Hodnocení: 72,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, pořídili jsme si tento kávovar a překvapuje nás, že při každé přípravě kávy je dost naplněná spodní odkapávací miska. Nejedná se o kapky ale o cca 1 dcl vody. Nikde jsme nenašli informaci, že to je v pořádku. Jakou zkušenost máte vy?

Líba Věříšová

Dobrý den, určité množství vody v misce je v pořádku – vytékají sem přebytky vody a páry, které kávovar při přípravě kávy nevyužil. Pokud však jde o větší množství (například pokud je po přípravě několika káv miska plná), může jít o vadu pojišťovacího ventilu nebo těsnění. V tom případě doporučujeme kontaktovat servisní místo Sencor.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SES 4050

Sencor SES 4050

3 700 Kč Orientační cena