Menu

AEG Lavamat 88560TL – Recenze, testy a srovnání

91,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Otáčky
  • Nízká spotřeba
  • Extrémně tiché praní
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dokonce dvěma áčky se může pračka AEG Lavamat 88560TL pochlubit. Řeč je o označení účinnosti tříd praní a odstřeďování. U třídy účinnosti praní je známka A v podstatě samozřejmostí. U třídy odstřeďování je však písmeno A velkou konkurenční výhodou, protože ne tolik praček v našem srovnávacím testu umí odstřeďovat takto dobře. Alespoň ne v době, kdy byla tato recenze napsána (srpen 2018). Pračka tak vaše prádlo perfektně vyždímá a navíc jej budete moct klidně hodit rovnou dál do sušičky, protože výsledných 1500 otáček za minutu s přehledem splňuje minimální hranici (1200 otáček) pro to, aby se tyto dva spotřebiče mohli používat v kombinaci.

Podobně povzbudivá je hodnota 47 dB u hlučnosti praní. I s tímto skórem byla tehdy pračka od značky AEG jedním z nejtišších modelů. Hladina hlučnosti u odstřeďování je o celých 30 dB vyšší, což může působit hrozivě, avšak v porovnání s ostatními modely šlo stále o průměrnou hodnotu.

Téměř se nabízí, že je čas na nějaká ta negativa, ovšem i po stránce úspornosti si pračka vede na výbornou, a tak jí zkrátka nemáme co vytknout. Zatímco průměrné náklady v době vzniku tohoto textu činily 1393 korun, za tento model zaplatíte za rok pouze 1243 Kč. Je to díky nízké spotřebě vody (8990 l) i elektřiny (122 kWh). Je tedy snad i zbytečné zmiňovat, že pračka patří do nejlepší energetické třídy A+++.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

AEG

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

A

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 500

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

47

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

77

74,07

Vybavení a funkce

Průhledné víko bychom snad u vrchem plněné pračky ani nečekali a až na něj má tento model všechny námi zohledňované funkce. Vyprat si tak například můžete i nejste-li zrovna doma. Jen si nastavíte odložený start a pračka spustí v požadovaný čas sama od sebe. Podobně vám ulehčí práci například funkce množstevní automatiky, která v případě této značky nese název OptiSense. Mezi pracími programy, které pračka AEG nabízí, můžeme najít například program pro bavlnu, pro peřiny, antialergický program nebo použití páry, které odstraní pomačkání oděvů.  Celkově můžete vybírat z 16 programů, což byl v době psaní recenze lehký nadprůměr.

Snad jediné, kde se pračka drží průměrů, jsou její rozměry. Jde o klasickou pračku s horním plněním – tedy úžší a vyšší model. Na váhu má 67 kg. Ládovat prádlo do ní můžete po 6kg dávkách, což bude vyhovovat středně velkým domácnostem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

89

85,73
Šířka (cm)

40

56,06
Hloubka (cm)

60

55,96
Hmotnost (kg)

67

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Jak můžeme odpozorovat z množství recenzí, je tato pračka mezi uživateli velmi oblíbená. Stejně jako my, i oni pračku především chválí a jen zřídka se objeví nějaká výtka. V těchto výjimečných případech jde nejčastěji o velkou délku některých pracích programů nebo hlučnost při odstřeďování.

Naše hodnocení a závěr

Na pračce AEG Lavamat 88560TL jsme z hlediska parametrů našly téměř jen samá pozitiva. Extrémně nízká spotřeba a hlučnost praní, široká nabídka funkcí a programů, efektivní odstřeďování. Cena je sice o něco vyšší, avšak úměrná tomu, co pračka nabízí. Má kapacitu bubnu 6 kg, což vystačí zhruba tří až čtyřčlenným domácnostem. Pokud vás je doma více, doporučujeme zvolit nějaký větší model. Například AEG ProSteam LTX7C562C. Jde o víceméně sesterský produkt, který má právě větší kapacitu bubnu. V ostatních rozměrech jsou přitom tyto dva modely naprosto totožné.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AEG Lavamat 88560TL | Hodnocení: 91,5 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG Lavamat 88560TL

AEG Lavamat 88560TL

13 000 Kč Orientační cena