Menu

Beko WMY 71243 CS PTLMB1 – Recenze, testy a srovnání

83,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Dobrá nabídka pracích programů
  • Vysoká spotřeba elektřiny
  • Hlučnější odstřeďování
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pračka Beko WMY 71243 CS PTLMB1 je přístroj s lehce zvýšenou kapacitou bubnu. Na jednu várku vypere až 7 kilogramů oblečení, takže ji doporučujeme spíše větším domácnostem. Získala od nás velmi dobré hodnocení za praní a odstřeďování. V prvním zmiňovaném je zařazena do třídy účinnosti A, v druhém o třídu níže, tedy B. Je schopný 1200 otáček za minutu. Je tedy možné tuto pračku používat v kombinaci se sušičkou, i když není odstřeďování úplně nejrychlejší. Jelikož jde také o model s předním plněním, můžete tyto přístroje umístit na sebe a ušetříte tak místo na podlaze v obvykle stísněných koupelnách. Jen pozor, že jde o model Slim a je tedy potřeba případně pořídit sušičku s podobně malou hloubkou, což může být nelehký úkol.

Malou nevýhodou je, že pračka spotřebovává o něco více elektřiny, zhruba 174 kWh ročně. Průměr v době napsání recenze (srpen 2018) činil pouze 161 kWh. Její roční provoz vás tak vyjde přibližně na 1435 korun. Do této finální částky je započítaná také spotřeba vody, která je naopak s 8800 litry lehce pod průměrem. Hlučnost je podobná jako u ostatních Beko praček, které na našich stránkách srovnáváme, tedy relativně tiché praní (53 dB), a o něco hlasitější, ale stále přijatelné, odstřeďování (75 dB).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

7

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

B

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

53

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

75

74,07

Vybavení a funkce

Rozměrově vás tato pračka ničím moc nepřekvapí, možná leda kratší hloubkou. Díky její hodnotě 50 cm se řadí mezi tzv. Slim modely. Pračka má nainstalovaný invertorový motor, který je oproti klasickému motoru tišší a úspornější. Více o jednotlivých motorech se můžete dočíst v našem článku Jak vybrat.

Prací režim můžete vždy navolit podle typu prádla, které se chystáte prát. V tomto případě máte na výběr z 16 přednastavených programů. Zajímavý je například program PET. Ocení jej majitelé domácích mazlíčků. Má totiž přidanou předpírku a extra máchání, aby vaše oblečení zbavil všech zvířecích chlupů. Mimoto disponuje pračka až na jednu výjimku všemi námi pozorovanými funkcemi. Tou výjimkou je zvukový signál, který se normálně ozve po ukončení programu. V tomto případě se ale nic neozve a vy se budete muset spokojit s kontrolou stavu praní přes průhledné víko a displej.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ne

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,73
Šířka (cm)

60

56,06
Hloubka (cm)

50

55,96
Hmotnost (kg)

66

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Shromáždili jsme za vás také hodnocení uživatelů, kteří tuto pračku již mají, a vybrali jsme z nich informace, které se nejčastěji opakují. Výrobek obdržel převážně kladná hodnocení. Jediné, na co si zákazníci stěžují, je i námi zmiňované hlučnější ždímání. Chválí si ale lehké ovládání a panel v českém jazyce, velká dvířka do bubnu nebo nastavitelnou teplotu a otáčky. Mnoho z nich také potvrzuje, že pračka je stabilní a nehrozí tedy, že by vám „tancovala“ po podlaze.

Naše hodnocení a závěr

Pračka v našem srovnání obstála relativně dobře. Pokud se nechystáte prát převážně v noci a máte možnost pračku umístit to oddělené místnosti, odpustíte jí jistě také vyšší hlučnost a poté bude velmi dobrým produktem, který značka Beko nabízí. Přestože má poněkud větší spotřebu elektřiny, díky naopak nízké spotřebě vody se v závěru nedostaneme na tak hrozné částky. Každopádně pokud byste i tak upřednostnili úspornější model, klidně zůstaňte věrní značce a zvažte pračku Beko WMY 61083 CS PTLB1. Na jejím provozu ušetříte v porovnání s tímto modelem téměř 200 korun ročně a navíc vás ušetří tolik nepříjemného hluku. I cenově vyjde levněji, avšak po jejím pořízení nepočítejte s kombinováním se sušičkou, nemá na to dostatečný počet otáček.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko WMY 71243 CS PTLMB1 | Hodnocení: 83,0 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko WMY 71243 CS PTLMB1

Beko WMY 71243 CS PTLMB1

10 000 Kč Orientační cena